Αγορά home cinema


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Τζάμπα λόγια. Αφού είπε, "πύργους" θα πάρει, στάνταρ πράγματα. :)
Και θα κλάψει. Αλλά αυτά είναι γνωστά, αν δεν πετάξεις μερικά λεφτά στο σκουπίδια δεν μαθαίνεις.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.099
Reaction score
6.974
3) Sony HT-A9 + SW-5 στα 2260 ευρώ.
Πρέπει να το έριξαν στα 2 χιλιάρικα:

(το URL δεν ξέρω γιατί λέει "Black Friday", αλλά η προσφορά φαίνεται να είναι ενεργή.
 

Μηνύματα
3.195
Reaction score
776
Πρέπει να το έριξαν στα 2 χιλιάρικα:

(το URL δεν ξέρω γιατί λέει "Black Friday", αλλά η προσφορά φαίνεται να είναι ενεργή.
Συγκριτικα με ηχομπαρες του χιλιαρικου, σαφως καλύτερη λυση αυτη της Sony.
Μακαρι το sub να ηταν πιο δυνατό.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.961
Reaction score
28.438
Τα Sony ήταν και ποιο φθηνά, 1800€ αν θυμάμαι καλά. Τώρα πήγαν 2000€. Και πάλι είναι εξαιρετικά.

Αυτά να πάρεις και άσε τους ενισχυτές και τις κολώνες. Και 3000€ να δώσεις δεν θα πάρεις το αποτέλεσμα των Sony.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.099
Reaction score
6.974
Τα Sony ήταν και ποιο φθηνά, 1800€ αν θυμάμαι καλά.
Μπορεί να θυμάσαι χωρίς το sub. Το πακέτο με το sub δεν νομίζω πως έκανε ποτέ 1.800€.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.961
Reaction score
28.438
Μπορεί να θυμάσαι χωρίς το sub. Το πακέτο με το sub δεν νομίζω πως έκανε ποτέ 1.800€.
Τόσο είχαν, 1800€ με το sub. Το είχα γράψει και εδώ.

Αλλά και στα 2000€ είναι απίθανο σύστημα. Για εμένα και στα 2800€.
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Παιρνεις 4 απο αυτα presonus eris 7 ενα απο αυτο για κεντρικό. Αν θελεις για ποιο φθηνα μπορεις να παρεις δυο απο τα eris 7 και αλλα δυο eris 5 για πισω. Εναν ενισχυτη με εξοδους προενισχυσης,θα βρεις και εδω μεταχειρισμενα,και εισαι μια χαρα μην σου πω δυο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.961
Reaction score
28.438
Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να πάρει το immersive των Sony. Για να ακούσει δικάναλα ή με upmixers αν το κάνει ο AVR καλά είναι, αλλά μέχρι εκεί.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Παιρνεις 4 απο αυτα presonus eris 7 ενα απο αυτο για κεντρικό. Αν θελεις για ποιο φθηνα μπορεις να παρεις δυο απο τα eris 7 και αλλα δυο eris 5 για πισω. Εναν ενισχυτη με εξοδους προενισχυσης,θα βρεις και εδω μεταχειρισμενα,και εισαι μια χαρα μην σου πω δυο.
Εκτός του ότι έχει ήδη απορρίψει πολύ καλύτερο σύστημα με ενεργά γιατί δεν θέλει το Studio look των ενεργών μονιτορ, σε ένα σωστό χώρο με έναν ενισχυτή με Dirac σίγουρα θα έπαιζαν πολύ καλά. Σε αυτόν τον χώρο που το RT60 θα είναι στα 1.5-2δευτερολεπτα, με ασυμμετρια στο στήσιμο με τοιχο στα αριστερά και κενό δεξια, που δεν ερχεται με τιποτα, με δύο τοίχους στο ίδιο μήκος, με τον τρίτο τοιχο σχεδόν στο διπλάσιο των άλλων δύο, με την θέση ακρόασης κολλητά στον πίσω τοιχο, θα ακούει στο γάμο του καραγκιόζη. Εγγυημένα.
Παντα υποστηρίζω τα συστήματα με ενεργά ηχεία ειδικά σε οικονομικά σεταπ. Όμως απαιτείται κατ ελάχιστο η απόλυτη συμμόρφωση με τις προδιαγραφές τόσο της Dolby όσο καιβτης ακουστικής του χώρου για να γίνει αυτό χωρίς να στοιχίσει μια περιουσία.
Όταν δεν καλύπτονται αυτα τα βασικά, τα συστήματα σαν το Sony είναι κλασσεις ανώτερα σε αποτέλεσμα.
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Εκτός του ότι έχει ήδη απορρίψει πολύ καλύτερο σύστημα με ενεργά γιατί δεν θέλει το Studio look των ενεργών μονιτορ, σε ένα σωστό χώρο με έναν ενισχυτή με Dirac σίγουρα θα έπαιζαν πολύ καλά. Σε αυτόν τον χώρο που το RT60 θα είναι στα 1.5-2δευτερολεπτα, με ασυμμετρια στο στήσιμο με τοιχο στα αριστερά και κενό δεξια, που δεν ερχεται με τιποτα, με δύο τοίχους στο ίδιο μήκος, με τον τρίτο τοιχο σχεδόν στο διπλάσιο των άλλων δύο, με την θέση ακρόασης κολλητά στον πίσω τοιχο, θα ακούει στο γάμο του καραγκιόζη. Εγγυημένα.
Παντα υποστηρίζω τα συστήματα με ενεργά ηχεία ειδικά σε οικονομικά σεταπ. Όμως απαιτείται κατ ελάχιστο η απόλυτη συμμόρφωση με τις προδιαγραφές τόσο της Dolby όσο καιβτης ακουστικής του χώρου για να γίνει αυτό χωρίς να στοιχίσει μια περιουσία.
Όταν δεν καλύπτονται αυτα τα βασικά, τα συστήματα σαν το Sony είναι κλασσεις ανώτερα σε αποτέλεσμα.
Δεν εχω ακουσει ποτε ηχοσυστημα sony να παιζει καλα, συνηθως μπουρδες ειναι ,οσο για τα jbl αυτα τα μικρα εχω την ιδια αποψη οποτε ο καθενας ασ προτεινει αυτο που επιθυμει και θα κρινει ο ιδιος ο ενδιαφερομενος. Απο μικρα φθηνα συστηματα προτεινω ηχομπαρα jbl η οποια παιζει μια χαρα για τα χρηματα της,εχει ασυρματο subwoofer και πισω ηχεια,οποτε ειναι και ευκολη στην τοποθετηση.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.961
Reaction score
28.438
Όταν στήνεις ένα σύστημα σε αυτά τα χρήματα (ή και ακόμα και διπλάσια) δεν γίνεται να τα κάνει όλα καλά. Πόσο μάλλον αν αυτό είναι πολυκάναλο, και ακόμα χειρότερα, immersive.

Όταν θες, σε αυτά τα χρήματα, να στήσεις ένα πολυκάναλο σύστημα, και μάλιστα immersive, δεν πετάς 5,6,7,8,9 ηχεία δεξιά αριστερά, παίρνεις ένας AVR, τρέχεις calibration και νομίζεις ότι τελείωσες. Αν αυτό που ακούς δεν δένει, δεν έχει καμία σημασία πόσο καλά ήταν τα ηχεία ή το calibration.

Για να μη πως στα 3000€ (αν και το πιστεύω), στα 2000€ που έχουν τα Sony δεν υπάρχει τίποτα εκεί έξω που να τα πλησιάζει. Δεν συζητάμε καν για καλύτερο. Η δυνατότητα τοποθέτησης τους όπου μπορείς, σε συνδιασμό με το calibration της Sony και το sound mapping που μόνο αυτά έχουν (δεν υπάρχει άλλο προϊόν με sound mapping ακόμα και με τα διπλάσια χρήματα), φτιάχνουν ένα φανταστικό bed layer που μένεις χαζός. Για τα Atmos θα εξαρτηθεί από το χώρο.

Τα Sony είναι μονόδρομος για μένα για αυτόν που ψάχνει home cinema, ακόμα και με την αρχική τιμή τους. Αν βγάλουν κανένα update και του δώσουν δεύτερο sub, καληνύχτα.

θυμάμαι παλιά έναν reviewer που έψαχνε να βρεί τι εναλλακτικές υπάρχουν στα ίδια χρήματα με όσα κάνει το Sony ΗΤ-Α9 + sub. Αυτό που βρήκε είναι ότι ούτε για AVR δεν φτάνουν. Ο ΑVR που κάνει όσα και το Sony, έχει παραπάνω. 😅
 
Last edited:

Μηνύματα
11
Reaction score
11
Όπως έγραψα και στην αρχή δεν τρέφω αυταπάτες και ξέρω ότι στο budget μου δεν θα έχω και κατι το τρομερό! Δεν περιμένω ήχο καλύτερο από κινηματογράφο ούτε θα κάτσω να αλλάξω όλο το σπίτι για να βρω καλύτερες μοίρες ακρόασης! Όπως είπα κάτι να κάνω τίμια τη δουλειά μου. Δεν αμφιβάλλω για την ποιότητα των soundbars και γενικά το φοβερό αποτέλεσμα το οποίο δίνουν… απλά από θέμα δύναμης υστερούν αρκετά και είναι διαφορετικό να ξέρεις ότι έχεις μια βάση και πάνω σε αυτή με μερικές προσθήκες να κανεις κάτι καλύτερο από το να δώσεις 2κ και να ξέρεις ότι μένεις σε αυτό! Να μην πιαστώ θύμα θέλω όπως μου είπατε πχ ότι για τα taga δεν υπάρχει καν κάποιο review για να ξέρουμε πάνω κάτω τι παίζει! Ευχαριστώ όσους απάντησαν αλλα δεν χρειάζονται μερικές ειρωνιες που είδα, αν τα ήξερα όλα δεν θα ρωτούσα καν!
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Συνταγή καταστροφής.
Λυπάμαι που σε στεναχωρω αλλά χρειάζονται τόσες επεμβάσεις και αλλαγές για να ακουστεί έστω και λίγο ικανοποιητικα με κοινά σεταπ ηχείων ενισχυτη που πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο.
SpZach γενικά καλά τα λες, εδώ όμως διαφωνώ.
Το ικανοποιητικά δεν σημαίνει reference , ούτε ζήτησε να ακούει 20-20.000Hz +, - 3db.
To παιδί είχε κάτι που σε γενικές γραμμες τον άφηνε ικανοποιημένο , του τα πήρε το νερό και θέλει να φτιάξει κάτι αντίστοιχο αλλά λιγο καλύτερο με λιγο παραπάνω χρήματα.
Οποιοδήποτε σύστημα και αν πάρει απο τα δυο που ο ίδιος πρότεινε σίγουρα θα ακούγεται ,απολύτως ικανοποιητικά σε σχέση με τηλεόραση , ηχόμπαρες κτλ.
Έχω ακούσει και έχω μετρήσει taga harmony ηχεία πολύ τίμια απόκριση στον χώρο με νορμάλ παραμορφώσεις.
Ο yamaha που πρόρεινε ο ίδιος μια χαρά ενισχυτής είναι , τελευταίο μοντέλο με όλα τα κομφόρ, επίσης σκυλιά.
Ο παλιός yamaha μου έπαιζε επι χρόνια και δεν έκανε ποτέ ούτε μισό τσαφ , ούτε μισο bug , δουλευαν όλα ρολόι , streaming , configuration , αμεσότητα , τα πάντα, ούτε μια φορά δεν ζεστάθηκε έκλεισε κτλ. Τον πούλησα είμαι σίγουρος ακόμα δεν καταλαβαίνει τίποτα .
Δε χρειάζεται όλοι να έχουν Dirac , ούτε 12 κανάλια. Τέλος τα polk είναι πολύ τίμα.
Ένα σύστημα με οποιονδήποτε σύγχρονο εισαγωγικό home cinema ενισχυτή denon , yamaha , onkyo και ένα home cinema subwoofer > 10' , με μια πεντάδα τίμια ηχεία θα κάνει πλάκα στις virtual υλοποιήσεις της sony με το ανεμικό sub και το ανύπαρκτο κεντρικό ηχείο. Τέσσερα ηχεία βλέπω , δυο μπροστά , δυο πίσω με 4 κουτσουλιές απο πάνω για ψευτο atmos , αντε πες 8 ηχεία με άλλα 4 εικονικά μάλλον κανάλια να φτάσει τα και καλά 12.
Εγώ δεν θα έδινα 2000 ευρώ στην Sony.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
SpZach γενικά καλά τα λες, εδώ όμως διαφωνώ.
Το ικανοποιητικά δεν σημαίνει reference , ούτε ζήτησε να ακούει 20-20.000Hz +, - 3db.
To παιδί είχε κάτι που σε γενικές γραμμες τον άφηνε ικανοποιημένο , του τα πήρε το νερό και θέλει να φτιάξει κάτι αντίστοιχο αλλά λιγο καλύτερο με λιγο παραπάνω χρήματα.
Οποιοδήποτε σύστημα και αν πάρει απο τα δυο που ο ίδιος πρότεινε σίγουρα θα ακούγεται ,απολύτως ικανοποιητικά σε σχέση με τηλεόραση , ηχόμπαρες κτλ.
Έχω ακούσει και έχω μετρήσει taga harmony ηχεία πολύ τίμια απόκριση στον χώρο με νορμάλ παραμορφώσεις.
Ο yamaha που πρόρεινε ο ίδιος μια χαρά ενισχυτής είναι , τελευταίο μοντέλο με όλα τα κομφόρ, επίσης σκυλιά.
Ο παλιός yamaha μου έπαιζε επι χρόνια και δεν έκανε ποτέ ούτε μισό τσαφ , ούτε μισο bug , δουλευαν όλα ρολόι , streaming , configuration , αμεσότητα , τα πάντα, ούτε μια φορά δεν ζεστάθηκε έκλεισε κτλ. Τον πούλησα είμαι σίγουρος ακόμα δεν καταλαβαίνει τίποτα .
Δε χρειάζεται όλοι να έχουν Dirac , ούτε 12 κανάλια. Τέλος τα polk είναι πολύ τίμα.
Ένα σύστημα με οποιονδήποτε σύγχρονο εισαγωγικό home cinema ενισχυτή denon , yamaha , onkyo και ένα home cinema subwoofer > 10' , με μια πεντάδα τίμια ηχεία θα κάνει πλάκα στις virtual υλοποιήσεις της sony με το ανεμικό sub και το ανύπαρκτο κεντρικό ηχείο. Τέσσερα ηχεία βλέπω , δυο μπροστά , δυο πίσω με 4 κουτσουλιές απο πάνω για ψευτο atmos , αντε πες 8 ηχεία με άλλα 4 εικονικά μάλλον κανάλια να φτάσει τα και καλά 12.
Εγώ δεν θα έδινα 2000 ευρώ στην Sony.
Ποιος μιλησε για reference? Αρχικά με τα πρώτα στοιχεία νομίζοντας ότι ο χώρος θα εχει λογικες διαστάσεις για τα 22τμ, πχ 4Χ5.5μ η κατι τέτοιο, και θα υπήρχε η δυνατοτητα για σωστη και συμμετρική τοποθετηση, του πρότεινα αυτό που πίστευα ότι άξιζε σε ένα τέτοιο χώρο.
Τελικά μετά την δημοσίευση των φωτογραφιών ο χώρος προέκυψε 3Χ7 με το σύστημα τοποθετημενο στο αριστερό μισό του χώρου, με δύο διαστάσεις στο ίδιο μήκος, την τρίτη διάσταση σχεδόν στο διπλάσιο μήκος, (του room mode το καγκελο) σε ένα χώρο χωρίς έπιπλα, όπου το RT60 θα είναι με απόλυτη βεβαιότητα πάνω από 1.5δευτερολεπτα, με το αριστερό ηχείο δίπλα σε τοίχο και το δεξί με 4 μέτρα κενό με την θέση ακρόασης κολλητά στον τοιχο, ε λυπαμαι που διαφωνούμε αλλά με αυτές τις συνθήκες δεν μπορείς να έχεις καν ικανοποιητικό ήχο πόσο μάλλον αν πάει να πάρει τίποτα ηχεία δαπέδου που να θέλουν 1 μέτρο απόσταση από τον τοίχο για να μην μπουμαρουν όπως τα Magnat που είναι έτοιμος να πάρει αν πρόσεξες μερικα ποστ πιο πριν.
Τα Taga Harmony μακάρι να είναι αξιοπρεπή γιατί είναι πολύ οικονομικά και αν είναι καλά, γιατί όχι. Εμένα οι επιδόσεις τους μου είναι άγνωστες οπότε δεν μπορώ ούτε να τα προτείνω ούτε να πω πως δεν είναι καλά.

Από την άλλη πάλι είναι προφανές ότι δεν γνωριζεις τίποτα για τα sony. Δεν θα σου πω εγώ αν είναι καλά η όχι. Υπάρχουν στο διαδίκτυο άπειρα reviews και από σχετικούς και από άσχετους. Αν τα δεις όλα και αν γνωρίζεις τους reviewers και where they are coming from όπως λένε, θα μπορέσεις να βγάλεις κι εσύ ένα συμπέρασμα για αυτά και για το τι μπορούν η δεν μπορούν να κάνουν.

Τέλος, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να προτείνω σύστημα home cinema που δεν έχει ομοιογένεια στα τρια εμπρος ηχεια γιατί είναι κάτι που συναντώ στα περισσοτερα Home Cinema που εχω δει και όχι μόνο δεν μου αρέσει καθόλου, αλλά το σιχαίνομαι από τα βάθη της ψυχής μου. Και όλα αυτά τα φτηνά συστήματα 5.1 που κυκλοφορούν πάσχουν από αυτό με κύριο αίτιο το ανεπαρκές κεντρικό ηχείο που συν τοις άλλοις έχει και τραγική διασπορά στον οριζόντιο άξονα και ακούς κάπως ικανοποιητικα μόνο αν είσαι καρφωμένος στο κέντρο χωρίς να κουνάς ούτε τα μάτια (οκ υπερβάλω αλλά πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοω).
 

Μηνύματα
200
Reaction score
240
εισαι τυχερος
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Ποιος μιλησε για reference? Αρχικά με τα πρώτα στοιχεία νομίζοντας ότι ο χώρος θα εχει λογικες διαστάσεις για τα 22τμ, πχ 4Χ5.5μ η κατι τέτοιο, και θα υπήρχε η δυνατοτητα για σωστη και συμμετρική τοποθετηση, του πρότεινα αυτό που πίστευα ότι άξιζε σε ένα τέτοιο χώρο.
Τελικά μετά την δημοσίευση των φωτογραφιών ο χώρος προέκυψε 3Χ7 με το σύστημα τοποθετημενο στο αριστερό μισό του χώρου, με δύο διαστάσεις στο ίδιο μήκος, την τρίτη διάσταση σχεδόν στο διπλάσιο μήκος, (του room mode το καγκελο) σε ένα χώρο χωρίς έπιπλα, όπου το RT60 θα είναι με απόλυτη βεβαιότητα πάνω από 1.5δευτερολεπτα, με το αριστερό ηχείο δίπλα σε τοίχο και το δεξί με 4 μέτρα κενό με την θέση ακρόασης κολλητά στον τοιχο, ε λυπαμαι που διαφωνούμε αλλά με αυτές τις συνθήκες δεν μπορείς να έχεις καν ικανοποιητικό ήχο πόσο μάλλον αν πάει να πάρει τίποτα ηχεία δαπέδου που να θέλουν 1 μέτρο απόσταση από τον τοίχο για να μην μπουμαρουν όπως τα Magnat που είναι έτοιμος να πάρει αν πρόσεξες μερικα ποστ πιο πριν.
Τα Taga Harmony μακάρι να είναι αξιοπρεπή γιατί είναι πολύ οικονομικά και αν είναι καλά, γιατί όχι. Εμένα οι επιδόσεις τους μου είναι άγνωστες οπότε δεν μπορώ ούτε να τα προτείνω ούτε να πω πως δεν είναι καλά.

Από την άλλη πάλι είναι προφανές ότι δεν γνωριζεις τίποτα για τα sony. Δεν θα σου πω εγώ αν είναι καλά η όχι. Υπάρχουν στο διαδίκτυο άπειρα reviews και από σχετικούς και από άσχετους. Αν τα δεις όλα και αν γνωρίζεις τους reviewers και where they are coming from όπως λένε, θα μπορέσεις να βγάλεις κι εσύ ένα συμπέρασμα για αυτά και για το τι μπορούν η δεν μπορούν να κάνουν.

Τέλος, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να προτείνω σύστημα home cinema που δεν έχει ομοιογένεια στα τρια εμπρος ηχεια γιατί είναι κάτι που συναντώ στα περισσοτερα Home Cinema που εχω δει και όχι μόνο δεν μου αρέσει καθόλου, αλλά το σιχαίνομαι από τα βάθη της ψυχής μου. Και όλα αυτά τα φτηνά συστήματα 5.1 που κυκλοφορούν πάσχουν από αυτό με κύριο αίτιο το ανεπαρκές κεντρικό ηχείο που συν τοις άλλοις έχει και τραγική διασπορά στον οριζόντιο άξονα και ακούς κάπως ικανοποιητικα μόνο αν είσαι καρφωμένος στο κέντρο χωρίς να κουνάς ούτε τα μάτια (οκ υπερβάλω αλλά πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοω).
2 χιλιάρικα για home cinema χωρίς καθόλου κεντρικό με ένα (sub;🤣)γούφερ 7 ‘
και χωρίς σύστημα ισοστάθμισης;
Ίσα ίσα περίεργοι χώροι θέλουν εξελιγμένα συστήματα ισοσταθμισης για να μπορέσουν να έρθουν λίγο στα ίσα .
Εσύ προτείνεις κάτι με 3-4 presets με τραγικές αποκρίσεις πλάτους όπως είδα στο παρακάτω βίντεο.
Σημείωση , διαφωνώ μαζί σου δεν τσακώνομαι , ούτε έχω πρόθεση να το παίξω εξυπνάκιας.
Είσαι διαβασμένος στα σχόλια σου, συμφωνώ σε παρά πολλά αλλά όχι εδώ .

Τέλος, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να προτείνω σύστημα home cinema που δεν έχει ομοιογένεια στα τρια εμπρος ηχεια γιατί είναι κάτι που συναντώ στα περισσοτερα Home Cinema που εχω δει και όχι μόνο δεν μου αρέσει καθόλου, αλλά το σιχαίνομαι από τα βάθη της ψυχής μου. Και όλα αυτά τα φτηνά συστήματα 5.1 που κυκλοφορούν πάσχουν από αυτό με κύριο αίτιο το ανεπαρκές κεντρικό ηχείο
Τα Sony που προτείνεις ξέρεις γιατί δεν έχουν καθόλου κεντρικό ;
Επειδή σετάρουν τα ηχεία της τηλεόρασης ως κεντρικό . Tragic . Ποια ομοιομορφία και κουραφέξαλα ;
 
Last edited:

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.275
Reaction score
8.195
Δεν τα διάβασες προσεκτικά. Tv για κεντρικό μόνο σε Sony τηλεόραση που έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Όσο για ισοσταθμιση, καλύτερα δεν γίνεται. Δυο μικρόφωνα σε κάθε ηχείο.

What kind of technology is 360SSM?
Sakai: 360SSM uses Sony’s original distance measurement technology to measure the distance between speakers, and from the speakers to the ceiling, and then combines it with physical sound field reproduction technology. The system uses two microphones on each wireless speaker to measure the relative positions of the speakers and reproduce sound wave fronts from up to 12 “phantom speakers” (simulated sound sources) that are assumed to exist somewhere outside of the physical speakers. Because the simulated speakers exist beyond the actual speakers, it can make you feel as if you are in an extremely wide and expansive space that seems to extend beyond the room.
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
distance measurement technology to measure the distance between speakers, and from the speakers to the ceiling
Αυτό δεν είναι eq , αυτό είναι distance measurement όπως πολύ εύστοχα λέει το όνομα του για να μπορέσουν να λειτουργήσουν τα "phantom speakers".
Κατά φαντασία immersive με κόστος 2Κ συγνώμη δεν θα πάρω.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.879
Μηνύματα
2.880.040
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top