Αγαπημένα ΕΛΤΑ

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.266
Reaction score
27.158
περιστέρι διαβιβάσεων, το ίδιο είναι.
Είναι ανέκδοτο στον στρατό ότι παρέμενε ως ειδικότητα (τουλάχιστον όταν υπήρετούσα τη θητεία) ο 'σιτιστής περιστεριών'
Υπήρχαν και κάτι καντηλανάφτηφες, αλλά και κάτι πιο εξτρίμ: χειριστής αμαξιδίου χήρας στρατηγού. :biggrin:
 


Μηνύματα
7.232
Reaction score
1.218
Δυστυχώς, τους μάτιασα. Χθες ήταν η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στη θυρίδα του boxnow, σήμερα άλλαξε ( προφανώς ) στη σημερινή και βλέπω να έχουμε μέλλον. Και όλο αυτό για ένα δέμα απο Νίκαια στον Κολωνό. Το δε τηλεφωνικό τους κέντρο, απλά άθλιο, κάθε τρεις και λίγο σου ζητά να πατήσεις δίεση για να παραμείνεις στην αναμονή.
Εμένα μου έστειλαν μήνυμα ότι μου άλλαξαν θυρίδα: Από λάθος είχε γεμίσει η θυρίδα που είχα επιλέξει και το έστειλαν από μόνοι τους στην πλησιέστερη. Μου έκανε εντύπωση μεν (μάλλον κάνουν κάποιας μορφής overbooking όταν δεσμεύουν τις θυρίδες;), αλλά μου άρεσε το ότι το έστειλαν από μόνοι τους στην πλησιέστερη, χωρίς να με βάλουν στη διαδικασία να επιλέγω εκ νέου, κάτι που θα οδηγούσε λογικά και σε καθυστέρηση.

Πάντως η καθυστέρηση είναι προβληματική τέτοιες μέρες και για τον προγραμματισμό σου. Μπορεί π.χ. να σου έβγαζε ότι θα σου το φέρουν Μ. Τρίτη, να είχες προγραμματίσει να φύγεις Μ. Πέμπτη (οπότε προλάβαινες) και να σου το έστειλαν τελικά Μ. Παρασκευή, με παραμονή στη θυρίδα μέχρι Δευτέρα του Πάσχα, αλλά εσύ να είσαι εκτός μέχρι π.χ. Τρίτη του Πάσχα. Θα πρέπει σε τέτοιες περιπτώσεις να δείχνουν επιπλέον ευελιξία.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.030
Reaction score
6.836
Θα πρέπει σε τέτοιες περιπτώσεις να δείχνουν επιπλέον ευελιξία.
Επειδή μου έτυχε ακριβώς αυτό, δείχνουν ευελιξία με την έννοια ότι μου επέτρεψαν να κάνω δύο παρατάσεις και να το παραλάβω τελικά αφού επέστρεψα.
 

Μηνύματα
7.232
Reaction score
1.218
Επειδή μου έτυχε ακριβώς αυτό, δείχνουν ευελιξία με την έννοια ότι μου επέτρεψαν να κάνω δύο παρατάσεις και να το παραλάβω τελικά αφού επέστρεψα.
Χωρίς χρέωση;
 


Μηνύματα
29.320
Reaction score
23.407
Εμένα μου έστειλαν μήνυμα ότι μου άλλαξαν θυρίδα: Από λάθος είχε γεμίσει η θυρίδα που είχα επιλέξει και το έστειλαν από μόνοι τους στην πλησιέστερη. Μου έκανε εντύπωση μεν (μάλλον κάνουν κάποιας μορφής overbooking όταν δεσμεύουν τις θυρίδες;), αλλά μου άρεσε το ότι το έστειλαν από μόνοι τους στην πλησιέστερη, χωρίς να με βάλουν στη διαδικασία να επιλέγω εκ νέου, κάτι που θα οδηγούσε λογικά και σε καθυστέρηση.

Πάντως η καθυστέρηση είναι προβληματική τέτοιες μέρες και για τον προγραμματισμό σου. Μπορεί π.χ. να σου έβγαζε ότι θα σου το φέρουν Μ. Τρίτη, να είχες προγραμματίσει να φύγεις Μ. Πέμπτη (οπότε προλάβαινες) και να σου το έστειλαν τελικά Μ. Παρασκευή, με παραμονή στη θυρίδα μέχρι Δευτέρα του Πάσχα, αλλά εσύ να είσαι εκτός μέχρι π.χ. Τρίτη του Πάσχα. Θα πρέπει σε τέτοιες περιπτώσεις να δείχνουν επιπλέον ευελιξία.
1.ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

2.ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΟ ΛΟΚΕΡ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ.

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.439
Members
37.924
Νεότερο μέλος
daemon76
Top