Επιλογή drone

Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Έχω μπει στη διαδικασία αναζήτησης νέου drone.
Σκέφτομαι σαν επιλογές
1) dji mavic air 2
2) dji mavic air 2 fly more combo
3) dji mavic air 2s

Το ένα με το 2 είναι το ίδιο drone με μερικά επιπλέον καλουδια τα οποία δε ξέρω θα τα χρειαστώ; 2 μπαταρίες ίσως να τις θέλω η τρίτη ίσως να είναι για τη χρήση που το θέλω too much. Τα υπόλοιπα που περιλαμβάνει πόσο χρήσιμα μπορεί να είναι;
Η επιλογή 3 αξίζει;

Θα έβαζα στο τραπέζι και το dji mini 2 αλλά φαντάζομαι σε λίγο άνεμο δε θα είναι για πτήση και είναι ένας από τους λόγους που θέλω να πάω σε κάτι άλλο από αυτό που έχω

Περιμένω αποψεις
 


Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Καμιά βόλτα για παρατήρηση και βίντεο φωτογραφίες αλλά πολύ χαμηλού επιπέδου μιας και η κάμερα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Οπότε μόνο βόλτες κάνω 99%.
Θα το ήθελα ξανά σίγουρα για βόλτες αλλά με τη καλύτερη κάμερα θα τραβάω και βίντεο και φώτο
Τώρα έχω hubsan 501ss
 


Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Πόσο πάνε αυτά;;; Έχεις βρει κανένα στην αυλή σου να το πάρω σε καλή τιμή;
 



billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.581
Reaction score
5.848
Από την στιγμή που το θες εντελώς ερασιτεχνικά και δεν πιστεύω με τα λεγάμενα σου πως θα το... κάψεις στις πτήσεις, πάρε το οικονομικό Mavic Air 2, είτε το πακέτο Fly More με τις 3 μπαταρίες, είτε το σκέτο και πάρε τουλάχιστον μια μπαταρία γιατί σε δύσκολες συνθήκες (αέρα και κρύο) η μπαταρία μπορεί να την παλέψει ακόμα και μόλις για 10-12 λεπτά ασφαλούς πτήσης... οπότε σίγουρα θα έχεις ξενέρες.
Και έναν φορτιστή αυτοκινήτου θα έλεγα αν έχεις σκοπό συχνής χρήσης σε εκδρομές όπως μονοήμερα, κλπ.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
6
Εάν το ζητούμενο είναι η ερασιτεχνική χρήση και βιντεάκια για το YouTube, δεν θα απέκλεια το mini 2. Ναι δεν έχει σενσορες αποφυγής εμποδίων και είναι λίγο πιο ευάλωτο στον άνεμο, αλλά από την άλλη σου επιτρέπει τη νόμιμη πτήση πάνω από μεμονωμένα άτομα που δεν συμμετέχουν στην πτήση.
Τα air2 - air2s απαιτούν πτήσεις σε οριζόντια απόσταση 50μ. από ανθρώπους, αλλά θεωρώ ότι ειδικά το air2s είναι η "οροφή" του ερασιτέχνη χειριστή. Θα καλύψει όλες τις πραγματικές ανάγκες σου σε πτήση,φωτό και λήψη.
Επίσης θεωρώ τις 2 μπαταρίες "λίγες" το fly more combo πάντα ήταν πιο vfm.
 

Μηνύματα
3.678
Reaction score
5.524
Αν μπορείς να βρεις το mavic 2 pro η το zoom στα 1200 περίπου προτίμησε τα. Το air2 μια χαρά είναι για τα λεφτά του αλλά αξίζει η διαφορά που θα δώσεις για τα παραπάνω. Αν τελικά πάρεις το air2 η διαφορά τιμής για το combo αξίζει παλι σίγουρα. Το air2s δεν το έχω δουλέψει για να έχω άποψη.
 

Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.το 2 pro το βγάζω από το μυαλό μου μιας και το θεωρώ αρκετά μεγαλύτερο από ότι θα ήθελα.
Αλλά μιας και το θέτεις αξίζει αγορά μεταχειρισμένου;
Θα ήθελα τη καλύτερη δυνατή επιλογή για να μη το μετανιώσω σύντομα
Οπότε αν έβρισκα 2s fly more combo μεταχειρισμένο θα άξιζε η αγορά του σε σχέση με το απλό 2s η είναι ρίσκο το μεταχειρισμένο;.μέχρι πόσες ώρες πτήσης να έχει;
 

Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Έχω βρει ένα μεταχειρισμένο 2s με περίπου 6 ώρες πτήσης.
Αξίζει λέτε να το δω η να πάω σε καινούριο 2s απλό η το air 2 combo;
Δε θέλω να πάω πάνω από χιλιάρικο μιας και θα είναι παιχνίδι Σαββατοκυριακου
 

Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Να ασχοληθώ με το μεταχειρισμένο 2s combo;η να παραγγείλω καινούριο μικρότερη εκδοση μιας και στη βραση κολλάει το σίδερο;
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274
Dεν νομιζω κανενα απο τα 2 να αξιζει μονο για βολτουλες και οταν και αν
Και τα 2 ειναι μεσαια στην κατηγορια της dji και δεν υπαρχει λογος να δωσεις τοσα χρηματα
Τωρα ενα επιμενεις εχω βαλει εδω στο γκρουπ αγγελια ενα air 2 σε αριστη κατασταση
 

Μηνύματα
1.417
Reaction score
1.186
Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα εδώ και μήνες είμαι ένας ευτυχής κάτοχος air2s
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.304
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top