BONANZA

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Άν και δεν ελπίζω, υπάρχει κάποιος που έχει όλη την σειρά με Ελληνικούς υπότιτλους?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.944
Reaction score
28.390
Μόνο με Hyperlink το Amazon.
Έχει ειπωθεί πως μόνο με κάποιο Adblocker δεν τα εμφανίζει.
Ο υπολογιστής που είμαι τώρα δεν έχει κάποιο adblocker και δεν τα εμφανίζει.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.977
Reaction score
12.731
Υπάρχει αυτό (κάντε αντιγραφή/επικόλληση του συνδέσμου) αλλά γράφει ότι έχει αγγλικούς υπότιτλους και (Θεός Φυλάξοι) γερμανικό σπικάζ!

Code:
https://www.amazon.de/-/en/Lorne-Greene/dp/B075R74H2T/ref=sr_1_3?keywords=Bonanza&qid=1686499440&sr=8-3
Code:
https://www.amazon.de/s?k=Bonanza+english&i=dvd&s=price-desc-rank&crid=O2FGHKMRLK1S&qid=1686499590&sprefix=bonanza+englis%2Cdvd%2C208&ref=sr_st_price-desc-rank&ds=v1%3AaRxkfQROIDUWd%2BewKfWACP8lVOnP8Y51G96BOMnqNP8
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.944
Reaction score
28.390
Μόνο στην Ελλάδα έχουμε υπότιτλους. Σε όσες χώρες έχω υπόψη μου η συντριπτική πλειοψηφία είναι μεταγλωττισμένες.
 

Μηνύματα
27.593
Reaction score
25.846
Χίλιες φορές υπότιτλους από το σπικάζ.
Οι Ισπανόφωνοι προτιμούν πολύ την μεταγλώττιση , αλλά από ότι βλέπω τώρα και οι Γερμανοί .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.944
Reaction score
28.390
Και Αυστρία, Ρωσία, Γαλλία, Ιταλία. Όπου έχω δει τηλεόραση ή σινεμά είναι όλα μεταγλωττισμένα. Για αυτό υπάρχουν και πολλά studios στο εξωτερικό. Δεν είναι καθόλου απλή δουλειά.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.448
Reaction score
94.452
Δεν είναι καθόλου απλή δουλειά.
Και στις περισσότερες καθόλου καλή. Σε κάποιες θυμίζει voice over, σε άλλες μεξικάνικη τηλενουβέλα.

Αντίθετα, οι ελληνικές μεταγλωττίσεις, κυρίως ταινιών κινουμένων σχεδίων, είναι υποδειγματικές.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.944
Reaction score
28.390
Και στις περισσότερες καθόλου καλή. Σε κάποιες θυμίζει voice over, σε άλλες μεξικάνικη τηλενουβέλα.

Αντίθετα, οι ελληνικές μεταγλωττίσεις, κυρίως ταινιών κινουμένων σχεδίων, είναι υποδειγματικές.
Συμφωνώ.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Εκτός του ότι δεν ξέρω αγγλικά ώστε να παρακολουθήσω μια ταινία, μου αρέση να ακούω και τις φωνές των ηθοποιών! (με μια εξαίρεση, την φωνή της κυβερνήτη του VOYAGER!)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.863
Μηνύματα
2.879.183
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top