Multichannel Music


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.558
Reaction score
126.309
"Pure Audio Streaming will be running a special early adopter promotion this summer."

Έλα να παίξουμε σιγά σιγά οι "έρλι αντόπτερς". 😁
 
  • Like
Reactions: sps

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.836
Reaction score
28.247
Τσιμπάει κάπως, 15€ το μήνα για 300 albums όλα κ όλα.

Βέβαια, είναι η μοναδική πλατφόρμα που μπορεί να δώσει live Immersive sound, μέσω Auro3D. Έχουν δρόμο μπροστά τους.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.558
Reaction score
126.309
Τσιμπάει κάπως, 15€ το μήνα για 300 albums όλα κ όλα
Εντάξει, για αρχή δεν είναι πολλά τα 300, αλλά σιγά σιγά θα γίνουν 600 και 1200 και 4800.

Το στριμινγκ θα ανεβάσει τις ανάγκες για διαθέσιμη δισκογραφία, αυτά παν πακέτο.

Από το να αγοράζω blu ray, κι είτε να τα στοιβάζω στα ράφια όπως κάναμε κάποτε με δίσκους βινυλίου και μετά με CD, είτε να τα περνάω σε σκληρούς (γέμισαν, τίγκα είναι), το προτιμώ να τα έχω ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα με στριμινγκ, κι αν μπορώ να τα ακούω και σε σπίτι και αυτοκίνητο, ακόμα καλύτερα.

Στριμινγκ ρουλζ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.558
Reaction score
126.309
1000 το χρόνο θα βγάζουν. 😎
Ξέρω πως σαν ανέκδοτο το λες, αλλά...
Είσαι έτοιμος να βάλεις στοίχημα; 😉

Εάν ξεκινήσει το 3D immersive στριμινγκ φέτος το καλοκαίρι που λένε, κι έχουν διαθέσιμους Χ τίτλους σε Auro 3D, εγώ λέω πως μόλις κλείσουν 1 έτος λειτουργίας με συνδρομητές, θα έχουν διαθέσιμους τουλάχιστον Χ+1000 τίτλους. 😉

Υπ'οψιν πως με το Auro CX (το νέο streaming codec της Auro), επειδή έχει δυνατότητα object based 3D audio, θεωρώ πως είναι βέβαιο ότι θα βρουν τον τρόπο να μπορούν να διαθέσουν οτιδήποτε υπάρχει ήδη σε Dolby Atmos και DTS X. 😎

Πολλές δυνατότητες έχει αυτό το streaming codec, το CX, έχουν κάνει σοβαρή δουλειά.

 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.836
Reaction score
28.247
Έκανε σοβαρή δουλειά η AURO; Έλα δεν το πιστεύω :o:biggrin:
Δεν είναι καθόλου απίθανο να έχει φτιάξει τον καλύτερο streaming codec.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το CX, δεν έχω ιδέα τι κάνει. Θα επανέλθω όταν βρω χρόνο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.753
Μηνύματα
2.874.801
Members
37.944
Νεότερο μέλος
TasosXalandri
Top