Rebel Moon

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.364
Reaction score
94.138
Από τον Zack Snyder έρχονται τα Rebel Moon 1&2. Η πρώτη θα προβληθεί στο Netflix στις 22 Δεκεμβρίου 2023 με την δεύτερη στις 19 Απριλίου 2024





Rebel Moon is being billed as Snyder's version of Star Wars
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.944
Reaction score
3.759


Εντυπωσιακό, αλλά μάλλον γερνάω :)
Σαν να το έχει φτιάξει ΑΙ, έβλεπα σκηνές που μοιάζουν copy/paste από άλλα franchises. Δεν τον φοβάμαι πάντως τον Snyder, θα το δούμε και θα μας αρέσει κιόλας...
 


Μηνύματα
522
Reaction score
1.159
Βλέπεται... αλλα πολύ copy από άλλα έργα και σενάριο κομματάκι προβλέψιμο και πολυπαιγμένο.
 
Last edited by a moderator:

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.853
Reaction score
8.251
Γκουχ γκουχ. Ακολουθεί η υπόθεση της ταινίας:

Οι κακοί θέλουν να ξεζουμίσουν οικονομικά κάτι αγρότες μια και το λάδι κοντεύει 10 ευρώ το κιλό. Οι αγρότες ψάχνουν μισθοφόρους και βρίσκουν κάτι γαμάτους. Οι κακοί όμως τους μαγκώνουν όλους. Πέφτει όμως ξύλο και ξεγλιστράνε.

Δίκαιο το 5,7 (θάψιμο). Οι ήρωες μοιάζουν με ποδοσφαιριστές στο ποιο φουσκωτό. Ότι επιτάσει η μόδα και το copy paste από star wars & λοιπά παρόμοια franchise. Ελπίζω να είναι τόσο μάπα γιατί απλά είναι το πρήκουελ του 2 που (ελπίζουμε) να είναι καλό (ή τουλάχιστον καλύτερο). Κάτι μου λέει όμως ότι και στο 2 απλά ξύλο με τους αγρότες θα πέφτει και αυτό θα είναι όλη κ όλη η σεναριακή πλοκή.

ΥΓ: Καταλαβαίνω ότι είναι μια παραγωγή του netflix και ίσως το κρίνω αυστηρά. Όταν όμως έχεις 166εκ$ μπάτζετ μπορείς να παρουσιάσεις κάτι καλύτερο. Η εποχή που μας αρκούσαν τα εφέ και οι χορογραφίες έχει περάσει.
 

Μηνύματα
522
Reaction score
1.159
Γκουχ γκουχ. Ακολουθεί η υπόθεση της ταινίας:

Οι κακοί θέλουν να ξεζουμίσουν οικονομικά κάτι αγρότες μια και το λάδι κοντεύει 10 ευρώ το κιλό. Οι αγρότες ψάχνουν μισθοφόρους και βρίσκουν κάτι γαμάτους. Οι κακοί όμως τους μαγκώνουν όλους. Πέφτει όμως ξύλο και ξεγλιστράνε.

Δίκαιο το 5,7 (θάψιμο). Οι ήρωες μοιάζουν με ποδοσφαιριστές στο ποιο φουσκωτό. Ότι επιτάσει η μόδα και το copy paste από star wars & λοιπά παρόμοια franchise. Ελπίζω να είναι τόσο μάπα γιατί απλά είναι το πρήκουελ του 2 που (ελπίζουμε) να είναι καλό (ή τουλάχιστον καλύτερο). Κάτι μου λέει όμως ότι και στο 2 απλά ξύλο με τους αγρότες θα πέφτει και αυτό θα είναι όλη κ όλη η σεναριακή πλοκή.
μπορεί να βγάλουνε οι αγρότες κανα γαμάτο πρόεδρο α λά Αδωνη και να τα κάνει πλακάκια με τους κακους και κανει τη φαρμα νταχαου στην οποια φερνουν τους αλλοσ τους μπλε με τα χταποδια στη μαπα απο τον πλανητη που εκαναν μουτι.
Οι αγροτες παιρνουν επιδοτησεις και τα τρωνε σε κοκκαινες και αιωρουμενες καγιέν.....
 

Μηνύματα
875
Reaction score
3.063
Και πολύ σλοου μοσιον που καταντά ενοχλητικό. Ίσως άμα οι σκηνές είχαν την κανονική ταχύτητα να ήταν και η ταινία κανένα τέταρτο μικρότερη σε διάρκεια. 😅
Ένα 5 πιστεύω είναι αρκετό.
 

Μηνύματα
12.874
Reaction score
10.094
Το είδαμε σήμερα. Πολύ μπλα μπλα. Οι άλλοι 2 συνθεατές μου, αναγνώρισαν copy paste από star wars & λοιπά παρόμοια franchise, εγώ λιγότερο μιας και δεν παρακολουθώ. Αργή πλοκή και πολύ μπλα μπλα, μεγάλη διάρκεια.
Καλούτσικη προς καλή θα έλεγα, σαν πλοκή. Περιμένουμε και το 2ο που προβλέπω θα είναι καλύτερο.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.875
Reaction score
4.670
Κάντε στον εαυτό σας μια χάρη και μη δίνετε σημασία στις βαθμολογίες των imdb, rotten.

Οπτικό-ακουστικά η ταινία ειναι εκπληκτική, την παρακολούθησα στο σπίτι οπότε φαντάζομαι οτι στο σινεμά ή σε καλύτερα συστήματα απο το δικό μου απλά θα έσπερνε.

Αν τώρα κάποιος περιμένει να παρακολουθήσει ταρκοφσκι ή να προβληματιστεί για τη ρημάδα τη ζωή μετά τη προβολή, μάλλον κανει λάθος αυτός και οχι η ταινία.
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Εγω που θελω να βλεπω διαστημα, αφηνοντας το καταταλλα ενοχλητικα αδιαφορο σεναριο οπως σωστα επισημανθηκε , μια χαρα την ευχαριστηθηκα με τις ταχυτητες του Snyder :p.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.257
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top