Xiaomi phones

ika

News
Μηνύματα
14.236
Reaction score
13.146
εμένα λέει
MIUI version: MIUI Global 14.0.2 stable
Android version: 12 SKQ1.210908.001

την προηγούμενη βδομάδα έκανε την αναβάθμιση από την 13.
τώρα πήγε στο MIUI 14.0.3 αλλά πάλι δείχνει ANDROID 12 SQ1.210908.001.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Το έχεις δεν το έχεις ενεργοποιημένο, αν καταναλώσεις ολη τη μνήμη σε μεθόδους swapping θα καταφύγει το λειτουργικό.

Μαρκετινγκ χαζομαρουλα ειναι περισσότερο. Μοναδική ουσιαστική εφαρμογή ειναι το να έχεις σχεδον γεμάτο τον ssd του κινητού σου και να θελεις να δεσμευσεις κάποια GB για swap τα οποία δεν θα είναι διαθέσιμα στο σύστημα για εγγραφή αρχείων.

Με δύο λόγια, μπούρδες μην ασχολείστε !
Και εμένα αυτό που λες με φάνηκε γιαυτό και ρώτσα, μετά από αρκετές μέρες χρήσης και έχοντας μόνιμα ενεργοποιημένα τα 5 γιγα επιπλέον μνήμης, παρατηρώ μια πχιο αέρινη εμπειρία κατά τη χρήση (όχι ότι πριν κόλλαγε) η εκκίνηση είναι ελάχιστα πχιο γρήγορη και ίσως μια πχιο σμούθ λειτουργία.
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με όλο αυτό ή με τη αναβάθμιση. Μπορεί να είναι και πλασέμπο, ας μας πει και κάνας άλλος τη εμπειρία
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Έχω το f3, με ήρθε αναβάθμιση σε HyperOS αλλά φοβούμαι να τη βάλω.
Έχει κανένας άλλος f3 ή είμαι ο τελευταίος των Μοϊκανών? :biggrin:

 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.992
Reaction score
2.929
Εγώ έχω βάλει στο xiaomi pad 6 την αναβάθμιση και το pad ανανεώθηκε πλήρως. Εμφάνιση, smoothness, καλύτερα γραφικά και γενικώς καθόλου κολλήματα. Βελτιώθηκε και η wifi ταχύτητα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Τυχαίνει να έχω το pad 6 και είναι ακριβώς όπως τα λές, εδώ όμως είναι άλλη περίπτωση, δίνει το HyperOS αλλά η συσκευή παραμένει στο Android 13 και υπάρχουν αναφορές για προβλήματα
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.547
Reaction score
5.765
Έχω το f3, με ήρθε αναβάθμιση σε HyperOS αλλά φοβούμαι να τη βάλω.
Έχει κανένας άλλος f3 ή είμαι ο τελευταίος των Μοϊκανών? :biggrin:

Εγω το έκανα. Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Καλά για το εξαιρετικό άρθρο ( :D ) του techfreaks όπου αναφέρουν παραπάνω από 1 φορές το WhatsApp ως "WatchUp" τι να πει κανείς :D

Το μόνο πρόβλημα που έχω, τώρα που το σκέφτομαι, είναι ότι δεξιά δεξιά στην status bar έχει ένα πράσινο μπαλάκι, που αν κατεβάσεις την status bar αναφέρει πως για την εφαρμογή Χ (για εμένα έχει κολλήσει με το Foursquare) ότι έχει συνεχή πρόσβαση στο location data :D
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.755
Μηνύματα
2.874.870
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top