JBL LS40

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Μια νεα σειρα παρουσιασε η jb , νατη
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.670
Reaction score
132.976
Απάντηση: JBL LS40

είναι και φτηνά!

μήπως αυτά είναι και τα επόμενα ηχεία σου?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: JBL LS40

Αν ειναι να ανεβω , θα ανεβω προς τα πανω
ενα λοττο και ενα σετακι winsdom audio και καθαρισα φορ εβερ.
Πισω δεν γυρνω.
 

Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: JBL LS40

Βρε μια εμμονη οι ασχετοι με τις κορνες!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: JBL LS40

δεν ειναι κορνες, βουβουζελες ειναι
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.670
Reaction score
132.976
Απάντηση: JBL LS40

ενα σετακι winsdom audio και καθαρισα φορ εβερ.
εδώ συμφωνούμε 1000 %.

να θυμάσαι πως τα wisdom θέλουν ενεργή πολυενίσχυση, οπότε σιγά σιγά προετοίμαζε το έδαφος, ξέρεις, ενεργά κρος, πολλαπλά τελικά ενισχυτικά στάδια, τα γνωστά....

παρ'όλα αυτά, τα φτηνά JBL-άκια που βλέπουμε εδώ, είναι ΙΜΗΟ εξαιρετική περίπτωση, και λογικότατου κοστολογίου.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: JBL LS40

Δυστυχως ακουσα ενα σετακι και μου εφυγε η τερηδονα.
Υπαρχουν στην ελλαδα και απο οτι εχω μαθει ετοιμαζεται ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ πλει ρουμ , με τα παντα ολα.
Το εχω ξαναπει αλλωστε.Οταν εχω νεα εδω ειμαστε
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.670
Reaction score
132.976
Απάντηση: JBL LS40

με την JBL πάντως είναι όπχιος προλάβει. ακόμα δεν "βαράει στο κεφάλι". έρχονται πονηρές εποχές όμως...

τα ίδια ηχεία αν τα βγάλει με μασίφ ξύλο τριανταφυλλιάς και με δώρο ένα κρασί του 1700, θα τα πουλάει 100.000 το σετάκι και θα υπάρχει αγοραστικό κοινό για αυτά, το οποίο αγοραστικό κοινό τώρα δε τα κοιτάει καν, μόνο και μόνο λόγω κοστολογίου.

η χάρμαν είναι μεγάλη μούρη όμως, και "πίσω έχει η αχλάδα την ουρά της"....
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: JBL LS40

ba , μοναδες στοκ υπαρχουν ?
ή τις πσαχνεις με το φακο .:133:
Γιατι αραγες ?:108:
 



Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: JBL LS40

με την JBL πάντως είναι όπχιος προλάβει. ακόμα δεν "βαράει στο κεφάλι". έρχονται πονηρές εποχές όμως...

τα ίδια ηχεία αν τα βγάλει με μασίφ ξύλο τριανταφυλλιάς και με δώρο ένα κρασί του 1700, θα τα πουλάει 100.000 το σετάκι και θα υπάρχει αγοραστικό κοινό για αυτά, το οποίο αγοραστικό κοινό τώρα δε τα κοιτάει καν, μόνο και μόνο λόγω κοστολογίου.

η χάρμαν είναι μεγάλη μούρη όμως, και "πίσω έχει η αχλάδα την ουρά της"....
Κωστα αυτο που λες,περι κοστολογησης,ειναι περα ως περα αληθες.Η jbl δεν κανει διαφημιστικες καμπανιες οι οποιες κοστιζουν πανακριβα,και εχει αρκετα οργανωμενο εμπορικο δικτυο χωρις να ριχνει ειδικο βαρος σε αυτο και σε αλλα θεματα που να ανεβαζουν τα κοστολογια της.Ειναι ομως ενας εταιρικος γιγαντας που εχει την δυνατοτητα να παραγει οτι ποιοτητα και ποσοτητα θελει και οταν θελει.Εχει πανισχυρο τμημα ερευνας,το οποιο παραγει ηχεια πριν καν συνειδητοποιησουν καποιοι αλλοι κατασκευαστες τι εστι ηχειο και κορνες.Ο πιο πολυς κοσμος δεν εχει ακουσει καν τα μεγαλα ηχεια της με αποτελεσμα να εχουν μια αρνητικη σφαιρικη αποψη με γνωμωνα τις επαγγελματικες σειρες της,το αντιμετωποισα και εγω με τα δικα μου οταν δεχθηκα πολλες αρνητικες αποψεις απο καποιους που πριν καν τα ακουσουν ηταν αρνητικοι, επιθετικοι και απαξιωτικοι.Ομως οταν τα ακουσαν πηραν πισω οτι ηχαν πει και εξεπλαγησαν.Παντως καποιες αρνητικες εντυπωσεις δικαιολογημενα υπηρξαν,γιατι η jbl κατα καιρους ειχε βγαλει πραγματικα κακα ηχεια και αδικαιολογητα πανακριβα(εχω προσωπικη αποψη μετα απο εναλλαγες 25-30 ζευγαριων απο αυτη την μαρκα,απο το ετος 1978 περιπου και μεχρι σημερα).Επειτα υπαρχει και ενας βασικος παραγων που τα ηχεια αυτα ειναι καλα και αξιοπιστα,ΔΕΝ ΣΠΑΝΕ ΔΕΝ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΝΕ!!!Βαλτα να παιζουν ωρες ατελειωτες πανω απο τα ορια τους και ουτε θα διαμαρτυρηθουν ουτε θα αλοιωσουν τον ηχητικο τους χαρακτηρα.Δεν ειναι τυχαιο που υπαρχουν ακομη ηχεια jbl 20-30 ετων και παιζουν ακομη σαν καινουργια.Εχω ενα ζευγαρι control monitor 4312A,εδω και 20 περιπου χρονια και ακομη ειναι σαν καινουργια!! Αυτα με την τσαμπα διαφημηση της jbl.Και κατι αλλο, οποιος εχει αυτην την μαρκα ηχειων δυσκολα παει σε αλλη,παιρνω παραδειγμα απο εμενα που κατα καιρους παραλληλα με τα jbl ειχα σχεδον ολες τις μαρκες των ηχειων που κυκλοφορουν.
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.901
Μηνύματα
2.922.185
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top