new runco ls 5

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.205
Reaction score
2.879
Απάντηση: new runco ls 5

Προς Μάνο και Πάνο,
ποια μέρα μπορείτε για να καλιμπράρουμε μαζί τα προβόλια;
Προτείνω Τεταρτη απόγευμα μετά τις 15:00.
Είναι ήδη 'μετά τις 15:00'.Τί γίνεται παληκάρια-αρχίσατε;;;:431:
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Να πεταχτώ από εκεί να κάνω έναν έλεγχο;
Ναι βρε συ!
Αν τους δεις και τους δυο ξαπλα και πολλα κουτια πιτσες γυρω-γυρω
τοτε θα...καταλαβουμε:405:
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: new runco ls 5

Καλα εσυ τους αφησες και εφυγες...:112::111:

Αστα βρε να φανε τα παιδια ....η πνευματικη ασκηση ειναι ποιο κουραστικη απο την σωματικη...:114:

Αντε καλο χειμωνα ναχουμε με τα πρβολια...
Επιασε και μια βροχα τρελη.....:112:

Περιμενουμε με αγωνια εντυπωσεις στο ποιος εκατσε καλυτερα και ποιος επαιζε καλυτερα......
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Δεν βλεπω και κανεναν τους να εχει μπει "μεσα" απο το πρωι.
Λετε να διαφωνησαν και να εγινε "Τεξας"? :142:
Τι θα βρω αραγε ο ερμος το πρωι που θα παω?:121:
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Απάντηση: new runco ls 5

Δεν βλεπω και κανεναν τους να εχει μπει "μεσα" απο το πρωι.
Λετε να διαφωνησαν και να εγινε "Τεξας"? :142:
Τι θα βρω αραγε ο ερμος το πρωι που θα παω?:121:

Εγώ πάντως γύρισα σώος.
Το σίγουρο είαι ότι θα βρεις άδεια κουτιά από πίτσες και ενα συμμαζεμένο μαγαζί.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Εγώ πάντως γύρισα σώος.
Το σίγουρο είαι ότι θα βρεις άδεια κουτιά από πίτσες και ενα συμμαζεμένο μαγαζί.

Ωστε πηγες και εσυ πουλακι μου?
Για δωσε μας κανενα...τυρακι...:144:
Και για αρχη...η κοτσιδα του Βογιατζακη υπαρχει ακομα η του την ξεριζωσε ο αλλος
(ο Βογιατζακης βρισκεται σε μειονεκτικη θεση διοτι...τι να του ξεριζωσει?)
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Απάντηση: new runco ls 5

Ωστε πηγες και εσυ πουλακι μου?
Για δωσε μας κανενα...τυρακι...:144:
Και για αρχη...η κοτσιδα του Βογιατζακη υπαρχει ακομα η του την ξεριζωσε ο αλλος
(ο Βογιατζακης βρισκεται σε μειονεκτικη θεση διοτι...τι να του ξεριζωσει?)
Αφού με κάλεσαν να μην πάω;
Το τυράκι δεν θα στο δώσω εγώ.:116:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Αφού με κάλεσαν να μην πάω;
Το τυράκι δεν θα στο δώσω εγώ.:116:
Καταλαβα!
Η επιχειρησις κηρυξε φαλιμεντο.:121:
Μια στερνα καφε ο ενας, 35 πιτσες ο αλλος, τρια βοδια ο τριτος
αντε δουλευε Αντρικο μου να βγουν τα κερατιατικα:142:
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Απάντηση: new runco ls 5

Νομίζω ότι μας αδικείς πολύ.

Αλήθεια που είναι οι υπόλοιποι;
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Αλήθεια που είναι οι υπόλοιποι;
Κοιτα, να εχουν βγει μονοι τους εξω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ:142::143:
Αρα η τον εχουν ψιλοπαρει λογω κουρασης η περιμενουν να αρθει
η απαγορευση εισοδου στο internet απο το αφεντικο των σπιτιων τους:121::144:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Κοιτα, να εχουν βγει μονοι τους εξω ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ:142:
Αρα η τον εχουν ψιλοπαρει λογω κουρασης η περιμενουν να αρθει
η απαγορευση εισοδου στο internet απο το αφεντικο των σπιτιων τους
:144:

Σε μένα πάντως σίγουρα δεν αναφέρεσαι! :137:

Άλλος τις τρώει καθημερινά στο σπίτι του, κι όχι εγώ! Εδώ δεν τον άφησε να έρθει καν στην εκδήλωση του φόρουμ! :142:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Λοιπόν, τα νέα είναι σχεδόν συγκλονιστικά θα έλεγα, έγιναν πράματα και θάματα θα έλεγα απόψε, αλλά δεν έχω το κουράγιο να γράψω αναλυτικά αυτή τη στιγμή παιδιά, όπως ίσως θα περιμένατε, είμαι πολύ κουρασμένος. :121:

Αλλά θεωρώ ότι δεν πρέπει να γράψω κιόλας αυτή τη στιγμή, μια και θα σας ετοιμάσουμε μια έκπληξη! :126:

Καταρχήν, να συγχαρώ τον Μανώλη Καστρουνή για το φοβερό calibration των δύο προβολέων. Και με δύο διαφορετικούς αισθητήρες παρακαλώ, και για τους δύο προβολείς! Χρησιμοποιήθηκαν τόσο ο Chroma 5 όσο και ο Eye One Pro. :126:

Σκαφάτε, ετοιμάσου για παρουσίαση των δύο προβολέων στη PSA! Και κανόνισε να μην ακουμπήσει κανείς τις ρυθμίσεις στους δύο προβολείς, μαύρο φίδι που σε έφαγε! :142:
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: new runco ls 5

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω γράψει κάτι γιατι η γνώμη μου μπορεί να θεωρηθεί biased (αν και ο Στρατηγός μου τα έχωσε κανονικά πριν απο μια εβδομάδα).
Και λίγα άκουσες.....
Είναι δυνατόν αυτό το μηχάνημα να το έχετε καταχωνιασμένο στην αποθήκη; Ούτε καν στημένο για κάποιον που θέλει να το δεί;
Έχεις δεί πολλά σαν κι αυτό;
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: new runco ls 5

Δεν νομίζω ότι θα είχε αντίρρηση ούτε ο Βάγγος αλλά ούτε κι ο Μανώλης στο να παρευρεθεί ο Στρατηγός μας. :126:
Ναί, λες και θα τους ρωτάγαμε... :142:
Είχα οδοντογιατρό χθές, (σε κανονικό πήγα, όχι σ΄αυτόν που ξέρετε με το σαπάκι τον προβολέα...), αλλά είναι σαν να ήρθα.
Ότι ήταν να δώ το έχω δεί... Και το έχω πεί, όχι μία αλλά πολλές φορές... Αλλά ποιός ακούει; :126:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Ότι ήταν να δώ το έχω δεί... Και το έχω πεί, όχι μία αλλά πολλές φορές... Αλλά ποιός ακούει; :126:

Έπρεπε να έχεις έρθει Στρατηγέ μου χτες, αλλά και πάλι δεν πειράζει, θα σου κρατήσουμε τη προεδρική θέση στη παρουσίαση! :126:

Λοιπόν σαν τυράκι, θα σας πω μόνο αυτό: ο Μανώλης κατάφερε μετά το calibration των δύο προβολέων, να τους κάνει να παίζουν σχεδόν το ίδιο, σε σημείο που πραγματικά να αναρωτιέσαι ποιος είναι ποιος βλέποντάς τους! :111:

Ο Runco καλιμπραρίστηκε με τη λάμπα του στο economy, ενώ αντίθετα ο Sony καλιμπραρίστηκε με τη λάμπα στο high. Με αυτές τις ρυθμίσεις καταλήγαμε στο να είναι ελαφρά πιο φωτεινός ο Sony, αλλά δεν μπορούσε να γίνει διαφορετικά, με τη λάμπα του στο standard ο Runco έφτανε με άνεση τα 25fL φωτεινότητα στο 92άρι κάδρο της Stewart (ακαλιμπράριστος, ρυθμισμένος μόνο σε μαύρο και λευκό)!

Θα ανακοινώσω σε ξεχωριστό θέμα την ημερομηνία της παρουσίασης των δύο προβολέων, και ειλικρινά πιστεύω ότι θα πρέπει να συμμετέχετε όσο το δυνατόν περισσότεροι, γιατί θα εκπλαγείτε τουλάχιστον ως προς μία παράμετρο της εικόνας, στην οποία φαίνεται ότι ανατρέπονται τα δεδομένα έτσι όπως τα γνωρίζαμε τουλάχιστον μέχρι σήμερα... :126:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: new runco ls 5

Είχα οδοντογιατρό χθές, (σε κανονικό πήγα, όχι σ΄αυτόν που ξέρετε με το σαπάκι τον προβολέα...),
Πω,πω!
Ποιος ακουει μια...ψυχη:121:
Παλι για κατσαρολια θα σου χωσει:142:
 

Μηνύματα
356
Reaction score
0
Απάντηση: new runco ls 5

....γιατί θα εκπλαγείτε τουλάχιστον ως προς μία παράμετρο της εικόνας, στην οποία φαίνεται ότι ανατρέπονται τα δεδομένα έτσι όπως τα γνωρίζαμε τουλάχιστον μέχρι σήμερα... :126:
Ansi Contrast vs On/Off Contrast;
Τι να δούμε; Σα' να παίζει ο λύκος με τ΄αρνί ένα πράμα... :138:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Ansi Contrast vs On/Off Contrast;
Τι να δούμε; Σα' να παίζει ο λύκος με τ΄αρνί ένα πράμα... :138:

Μου φαίνεται ότι ξεχνάς εύκολα Στρατηγέ μου, μήπως θυμάσαι τι είχε πάθει ο Marantz VP11S2 όταν είχε στηθεί απέναντι στον VPL80;! :137:

Και να μην ξεχνάμε ότι όλοι οι τελευταίοι Sony της γενιάς VPL απέδιδαν το υψηλότερο ANSI contrast του στρατοπέδου εκτός DLP, δηλαδή SXRD, DILA κτλ.

Απλά τότε Στρατηγέ μου, είχαμε μία σταθερή ίριδα εναντίον μιας δυναμικής ίριδας. Ενώ τώρα, οι δύο μονομάχοι έχουν τα ίδια όπλα, δύο δυναμικές ίριδες συγκρούονται λοιπόν και όποιον πάρει ο Χάρος... :142:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.701
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top