My Last System

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Ενδιαφέρουσα η συζήτηση αλλά η κατηγορία αφορά παρουσιάσεις συστημάτων. Ας μην κολλήσουμε τόσο στα τεχνικά.
Μπορεί να ανοιχτεί σχετικό θέμα σε κάποιες από τις υπόλοιπες κατηγορίες.

IMHO πάντα.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.460
Reaction score
27.187
Απάντηση: My Last System

Ε αφού του βγάλαμε τα μάτια , για να μην πω τίποτα άλλο,
Εμένα μου αρέσουν τα γερμανικά και τα γιαπωνέζικα κυρίως , γιατί είναι πιο αξιόπιστα απο τις ferrari.
Σοβαρά τώρα πόσους ξέρετε με ferrari, που να μην κλαίνε όταν οι ρημάδες χρειαστούν , service?
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Re: Απάντηση: Re: My Last System

Κανείς δεν είπε ότι είναι γενικά κακό το ηχείο άλλα το ότι παίρνει βελτιώσεις τις οποίες δεν έκανε ο κατασκευαστής για λόγους marketing είναι δεδομένο...

Ας πούμε στα μισά χρήματα το b&w nautilus είναι σαφώς καλύτερο κατά την γνώμη μου.

Και επειδή μίλησες για Ferrari να σου δώσω δύο παραδείγματα. Τα wilson είναι αυτό....



Και τα nautilus είναι αυτό.....



Και τα δύο είναι Ferrari. Και τα δύο είναι καλά.O καθένας επιλέγει ότι του αρέσει...:114:
Επειδή τα Alexandria, δεν τα έχεις δει ποτέ, ούτε τα έχεις ακούσει και ούτε θα τα δεις ποτ,έ όπως και τις Ferrari, δεν μας λες εσύ τι σύστημα έχεις και είσαι ειδικός ή απλά μόνο ζηλεύεις? Το λέω αυτό γιατί προσπαθείς πολύ να βρεις κάτι που να μην έχω κάνει καλά για να την βγεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν μπορείς, άστο ρε φίλε.
Είσαι λες και εσύ μηχανικός, από το ΕΜΠ? :135::135:
 

Μηνύματα
1.456
Reaction score
70
Re: Απάντηση: Re: My Last System

Επειδή τα Alexandria, δεν τα έχεις δει ποτέ, ούτε τα έχεις ακούσει και ούτε θα τα δεις ποτ,έ όπως και τις Ferrari, δεν μας λες εσύ τι σύστημα έχεις και είσαι ειδικός ή απλά μόνο ζηλεύεις? Το λέω αυτό γιατί προσπαθείς πολύ να βρεις κάτι που να μην έχω κάνει καλά για να την βγεις, αλλά αφού βλέπεις ότι δεν μπορείς, άστο ρε φίλε.
Είσαι λες και εσύ μηχανικός, από το ΕΜΠ? :135::135:
Αν ήθελα να γίνω κακός θα μπορούσα πολύ εύκολα. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι βλέπω συστήματα που αξίζουν πολλά λεφτά και ταυτόχρονα οι ιδιοκτήτες τους έχουν κάνει πολύ βασικά λάθη θεωρώντας ότι με λεφτά και ακρόαση φτάνουμε στο "τέλος". Θεώρησα καλό να σου πω κάποια πράγματα που δεν τα λεν οι hi-endοφίλοι μην σε στεναχωρήσουν. Άλλα εσύ το πήρες στραβά ότι και καλά θέλω να σου την πω.

Όσο για το αν ζηλέυω τα να σου πω ότι από τα συστήματα που μπήκαν εδώ μέσα κατά καιρούς(και είναι πολλά και πολύ ακριβά) εμένα μόνο ένα με έκανε να αισθανθώ ζήλεια.Το παρακάτω....

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=88388

Υ.Γ Δεν είμαι Αθηναίος. Είμαι σαλονικιός και του ΑΠΘ:135::135:
 

Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Απάντηση: My Last System

Μιά βοήθεια, πονέσανε τα μάτια μου κ το μυαλό μου, έλεος!!

Μήπως τόχει κλεμμένο ο άνθρωπος το σύστημά του που τόσο όμορφα παρουσίασε?

Πιστεύω ότι υπάρχει θέμα, θεωρώ ότι πρέπει να σβηστούν τα κακόβουλα πόστ κ το δικό μου φυσικά.
 

Μηνύματα
1.456
Reaction score
70
Re: Απάντηση: My Last System

Κάνας συντονιστής εδώ???

Μιά βοήθεια, πονέσανε τα μάτια μου κ το μυαλό μου, έλεος!!

Μήπως τόχει κλεμμένο ο άνθρωπος το σύστημά του που τόσο όμορφα παρουσίασε?

Πιστεύω ότι υπάρχει θέμα, θεωρώ ότι πρέπει να σβηστούν τα κακόβουλα πόστ κ το δικό μου φυσικά.
Εγώ έκανα παρέμβαση έτσι ώστε να κάνω κάποιες επισημάνσεις για το σύστημα ώστε να γίνει καλύτερο(αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα). Εφόσον θέλετε να διαγράψετε τα μηνύματα μου κανένα πρόβλημα.
 

Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Απάντηση: Re: Απάντηση: My Last System

Εγώ έκανα παρέμβαση έτσι ώστε να κάνω κάποιες επισημάνσεις για το σύστημα ώστε να γίνει καλύτερο(αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα). Εφόσον θέλετε να διαγράψετε τα μηνύματα μου κανένα πρόβλημα.
Άν ξαναδιαβάσεις τις παρεμβάσεις σου, ίσως να καταλάβεις, ότι αυτός που παρουσιάζει το σύστημά του ΔΕΝ το κάνει για να λάβει γνώμες βελτίωσής του.

Πιστεύω ότι αν το ήθελε θα το έγραφε. Λέω πιστεύω καθότι δεν τον γνωρίζω, απλά διάβασα αυτά που γράφει.

Προσπάθησες 1, 2, 3 φορές να τον θίξεις, εντελώς άκομψα κ σου απάντησε σαν κύριος.

Έ, εσύ τον χαβά σου.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι γιά να πείς τη γνώμη σου.

Άν πιστεύεις ότι έτσι προσφέρεις κάτι πέρα από αρνητική διάθεση (κόσμια έκφραση)....
 

Μηνύματα
1.456
Reaction score
70
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: My Last System

Άν ξαναδιαβάσεις τις παρεμβάσεις σου, ίσως να καταλάβεις, ότι αυτός που παρουσιάζει το σύστημά του ΔΕΝ το κάνει για να λάβει γνώμες βελτίωσής του.

Πιστεύω ότι αν το ήθελε θα το έγραφε. Λέω πιστεύω καθότι δεν τον γνωρίζω, απλά διάβασα αυτά που γράφει.

Προσπάθησες 1, 2, 3 φορές να τον θίξεις, εντελώς άκομψα κ σου απάντησε σαν κύριος.

Έ, εσύ τον χαβά σου.

Υπάρχουν πολλοί τρόποι γιά να πείς τη γνώμη σου.

Άν πιστεύεις ότι έτσι προσφέρεις κάτι πέρα από αρνητική διάθεση (κόσμια έκφραση)....
Δηλαδή οι παρουσιάσεις συστημάτων γίνονται για να παίρνουν εύσημα και να αισθάνονται όμορφα οι ιδιοκτήτες?? Κατά την γνώμη μου υπάρχουν κάποιοι που προσπαθούν να επισημάνουν τα αρνητικά σημεία και το κάνουν με σκοπό την περαιτέρω βελτίωση του συστήματος(βέβαια υπάρχουν και οι κακόβουλοι λόγω προσωπικών αντιπαραθέσεων)

Αν όλοι παρουσιάζουν τα συστήματα και όλοι τους λένε καλά λόγια πως θα τα βελτιώσουν??


Υ.Γ Όσον αφορά τον τρόπο μου ναι το ξέρω ότι δεν ήταν καλός στην αρχή άλλα όταν ακούω για καλώδια ρεύματος παθαίνω μια αλλεργία ένα πράμα...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Ντάξ βρε παιδιά...πώς κάνετε έτσι.

έχει γίνει συνήθειο σε αυτό το σάιτ να θάβετε το οτιδήποτε δέν ακολουθεί ένα συγκεκριμένο τρόπο σκέψης-φιλοσοφίας.

αν και τώρα τελευταία νομίζω οτι η φιλοσοφία που ακολουθούσε το σάιτ μπερδεύτηκε δείχνοντας έναν κακό εαυτό.την άρνηση αποδοχής του οτιδήποτε "κοστίζει"

βλ.κλίκ

πραγματικά ώρες ώρες δέν καταλαβαίνω απο πού πηγάζει αυτό το κόμπλεξ.
θα επιθυμούσα και εγώ να σβηστούν τα ανούσια μηνύματα όπως και το δικό μου(αυτό εδώ).
όχι τίποτα άλλο αλλα θεωρώ οτι η κατηγορία ανήκει στο Βλάση που αποτελεί πρότυπο χαιεντά!!:137:κρίμα είναι να του το χαλάσουμε...
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: My Last System

Η κατηγορια ανηκει στο Avsite.
Και αν καταλαβα καλα εγινε για να παρουσιαστουν διαφορα συστηματα που υπαρχουν στα σπιτια μας και σε μερικους επαγγελματικους χωρους.
Δεν ειναι ποσταρισματα για κριτικη αναλυση και οποιες πιθανες βελτιωσεις.
Υπαρχουν αλλες κατηγοριες για κριτικη και προτασεις.
Ας το σεβαστουμε ολοι.
Για να εχουμε την δυνατοτητα αυριο να δουμε και αλλα συστηματα.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Tι ειναι το Nautilus? :142::143::139::135:

Πολυ διδακτικό το θέμα, ο ψυχισμός του Έλληνα σε λίγες σελίδες...
 


Μηνύματα
4.928
Reaction score
4.082
Απάντηση: My Last System

Όταν ενας ανθρωπος ασχολειται χρονια με το χομπυ, βλεπουμε στο χτισιμο του συστηματος και το γουστο του. Σαφως και οι επιλογες που ακολουθησε δεν είναι μονοδρομος, αλλα σιγουρο στην μακροχρονη πορεια του εχει κανει απειρες δοκιμες και καπου κατεληξε. Ετσι από μερους μου τουλαχιστον, υπαρχει ενας σεβασμος για τις τελικες επιλογες του.

Γενικα σε τοσο ογκωδη ηχεια οι λαμπες μοιαζουν λιγο παραξενα αναμεσα τους. Όμως ειμαι σιγουρος ότι η επιλογη του Κυριακου είναι πολύ ψαγμενη. Αλλωστε πολύ σωστα το εγραψε ο ιδιος, 95 db ευαισθησια και κοντα στα 200 βατ οι ενισχυτες, το ηχειο πρεπει να κελαηδαει. Μην ξεχναμε όμως ότι κι αλλα ηχεια με μεγαλες μοναδες παιζουν αριστα με λυχνιες (ZINGALI, TANNOY κλπ).

Με την ευκαιρια να πω, πως μου εκανε εντυπωση πριν κανα χρονο μιλωντας με τον Θαναση Κ από την Πατρα, ο οποιος εχει τα ηχεια ANALYSIS EPSILON (μαγνητοστατικα). Εχοντας κανει ένα σωρο δοκιμες με πολύ ισχυρους ενισχυτες τοσο σε λυχνιες οσο και σε τρανζιστορ κατεληξε να παιζει με SE Dared στα 50 βατ!!!. Και φυσικα η επιλογη του μονο τυχαια δεν ηταν, εστω κι αν πηγαινε κοντρα στο κατεστημενο που θελει, τα εν λογω ηχεια με την ευαισθησια που εχουν, ενισχυτες πανω από 500 βατ. Αυτο δεν σημαινει βεβαια οτι με τους προηγουμενους ενισχυτες τα ηχεια δεν επαιζαν καλα.


Αληθεια Κυριακο, ο χωρος σου ποσα τετραγωνικα είναι?
 

Μηνύματα
1.584
Reaction score
657
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: My Last System

Δηλαδή οι παρουσιάσεις συστημάτων γίνονται για να παίρνουν εύσημα και να αισθάνονται όμορφα οι ιδιοκτήτες?? Κατά την γνώμη μου υπάρχουν κάποιοι που προσπαθούν να επισημάνουν τα αρνητικά σημεία και το κάνουν με σκοπό την περαιτέρω βελτίωση του συστήματος(βέβαια υπάρχουν και οι κακόβουλοι λόγω προσωπικών αντιπαραθέσεων)

Αν όλοι παρουσιάζουν τα συστήματα και όλοι τους λένε καλά λόγια πως θα τα βελτιώσουν??


Υ.Γ Όσον αφορά τον τρόπο μου ναι το ξέρω ότι δεν ήταν καλός στην αρχή άλλα όταν ακούω για καλώδια ρεύματος παθαίνω μια αλλεργία ένα πράμα...
τι σε κανει να πιστευεις οτι μπορεις να εχεις την παραμικρη ιδεα πως μπορει να γινει ενα τετοιο συστημα καλυτερο? Η φοβερη σου εμπειρια σε συστηματα hifi η οι τρομερες σου σπουδες στο ΑΠΘ?

επειδη ειναι προφανες οτι δεν εχεις ιδεα περι σοβαρων συστηματων αναπαραγωγης καλο ειναι να σταματησεις να γραφεις σε αυτο το θεμα με υφος guru γιατι αρκετα γελασαμε δε θελουμε αλλο....
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: My Last System

Δηλαδή οι παρουσιάσεις συστημάτων γίνονται για να παίρνουν εύσημα και να αισθάνονται όμορφα οι ιδιοκτήτες?? Κατά την γνώμη μου υπάρχουν κάποιοι που προσπαθούν να επισημάνουν τα αρνητικά σημεία και το κάνουν με σκοπό την περαιτέρω βελτίωση του συστήματος(βέβαια υπάρχουν και οι κακόβουλοι λόγω προσωπικών αντιπαραθέσεων)

Αν όλοι παρουσιάζουν τα συστήματα και όλοι τους λένε καλά λόγια πως θα τα βελτιώσουν??


Υ.Γ Όσον αφορά τον τρόπο μου ναι το ξέρω ότι δεν ήταν καλός στην αρχή άλλα όταν ακούω για καλώδια ρεύματος παθαίνω μια αλλεργία ένα πράμα...
Οι παρουσιάσεις συστημάτων γίνονται για οφθαλμόλουτρο και για να δούμε την πορεία στο χώρο του εκάστοτε ιδιοκτήτη. Από κει και πέρα ΑΝ θέλει συμβουλές ο ιδιοκτήτης μπορεί να τις ζητήσει.

Σίγουρα πάντως δεν γίνονται για να επισημαίνουμε τα κατά τη φαντασία μας αρνητικά ενός συστήματος σε διαδοχικά μηνύματα, πόσο μάλλον όταν βέπουμε ότι ο ιδιοκτήτης μας απαντά με ευγένεια.

Βέβαια αν νομίζεις ότι η στάση σου σε τιμά, μπορείς να το συνεχίσεις. :126:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: Απάντηση: My Last System

Εγώ έκανα παρέμβαση έτσι ώστε να κάνω κάποιες επισημάνσεις για το σύστημα ώστε να γίνει καλύτερο(αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα). Εφόσον θέλετε να διαγράψετε τα μηνύματα μου κανένα πρόβλημα.


Φιλε μου savatage.....σαφως και οι παρεμβασεις οταν βρισκομαστε σε ενα site οπως αυτο εδω ειναι αναγκαιες ωστε να συζητιωνται πολλα θεματα και σιγουρα να λυνονται αποριες αλλα και γιατι οχι να δημιουργουνται καινουριες ......

οι αποψεις του καθενος μας ειναι και πρεπει να ειναι σεβαστες οπως φυσικα και οι δικες σου...

απλα επιτρεψε μου να πω σαν ενας απλος Βλασης,σαν ενας απλος χομπιστας δυο πραγματακια....

προτεινεις μια λυση λεγοντας οτι ετσι θα γινει το συγκεκριμενο συστημα καλλιτερο.....εξακολουθω να λεω οτι η αποψη σου ειναι σεβαστη....ομως βρε φιλαρακι θα γουσταρα και γω και αρκετοι που εν μερη προβληματιστηκαν με τις τελευταιες τοποθετησεις να γινοντουσαν αυτες οι προτασεις... ΑΝ... ειχες ακουσει αυτο το συστημα στον συγκεκριμενο χωρο που παιζει και εβλεπες πραγματικα οτι υπαρχει προβλημα η οτι δεν παιζει σωστα η οτι το σεταπ δεν συνεργαζεται παρολη την χρηματικη αλλα και προσωπικη προσπαθεια του κατοχου να το στησει με τον καλλιτερο δυνατον τροπο .....


Δεν γινεται βρε φιλε να σταυρωνουμε κατι για το οποιο δεν εχουμε αποψη.....μιας και ΔΕΝ το εχουμε ακουσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω ακουσει συστημα καλοστημενο με τον τροπο που αναφερεις και ειλικρινα μου αρεσε.....ομως....δεν εχω ακουσει του Κυριακου και σιγουρα η αποψη μου θα περισσευε ...





Οπως επισης θεωρω λαθος να μιλαμε για σβησιματα διαφορων ποστς οταν χαρακτηριζονται απο ευπρεπεια και γραφονται ως προσωπικες αποψεις!!!!!

Νομιζω οτι σε κανεναν μας δεν λειπει η κριση για το αν αυτα που διαβαζουμε μας αντιπροσωπευουν η οχι...........

Απο την συντονιστικη πλευρα τωρα θα ηθελα η κατηγορια να μεινει ως εχει ...δηλαδη ως Φωτο Ηχητικες Αποδρασεις και οχι ως Φωτο Ηχητικες Αντιπαραθεσεις.......σας ζητω λοιπον να το σεβαστειτε ....
υπαρχουν και αλλοι χωροι οπου μπορουμε ολοι να ανοιξουμε καποια θεματα με τα πιστευω μας και γιατι οχι και με τα προσωπικα μας......θα ηθελα εγω ετσι να το κανω το συστημα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.037
Reaction score
35.252
Ωραιος κ πολυ σωστος ο Βλασης,οπως παντα με πανεμορφο τροπο και στυλ!

Λοιπον ας ρωτησω κι εγω τον αγαπητο Κυριακο , μιας που εβαλα ιδια με μια απο τις κεφαλες του , την Koetsu Rosewood Signature,

τι προτεινει για την συγκεκριμενη κεφαλη? νεο phono η step up?
 

Μηνύματα
236
Reaction score
110
Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.
Θέλω να κάνω μια διευκρίνιση για να μη παρεξηγηθώ. Το πρώτο μου σύστημα το αγόρασα το 1975 με τα πρώτα μου λεφτά και με αυτά που μάζευα από συγγενείς. Μετά στα φοιτητικά μου χρόνια στην Αμερική αγόρασα ότι μπορούσα, μεταχειρισμένα βέβαια, καθώς ήταν πολύ ποιο φτηνά από την Ελλάδα και επέστρεψα με ένα ολόκληρο σύστημα. Από εκεί και πέρα μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια σιγά σιγά με αρκετές ανταλλαγές και πολλά μεταχειρισμένα (τα περισσότερα) έφτασα μέχρι εδώ. Βέβαια έχουν περάσει πάρα πολλά μηχανήματα από τα χέρια μου για να φτάσω στο σήμερα. Δεν είμαι πολύ πλούσιος όπως ίσως νομίζετε, με πολύ κόπο και πολύ δουλειά τα κατάφερα και βασικά λόγω μεγάλης τρέλας. Όσοι με γνωρίζουν και είναι πολλοί αυτοί, ξέρουν τι άνθρωπος είμαι και τι πρεσβεύω. Τέλος μία κριτική θα ήταν ευπρόσδεκτη και με θετική βάση αν ο σύμβουλος είχε πρώτα ακούσει το σύστημα και είχε εμπεριστατωμένη άποψη για κάποιο ψεγάδι και όχι να ξέρει ότι το ηχείο μου δεν είναι καλό από μακριά. Το ηχείο είναι ίσως το καλλίτερο του κόσμου αυτή τη στιγμή αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω όλες τις αρετές του. Σας ευχαριστώ και πάλι.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.238
Reaction score
97.365
Φιλε μου savatage.....σαφως και οι παρεμβασεις οταν βρισκομαστε σε ενα site οπως αυτο εδω ειναι αναγκαιες ωστε να συζητιωνται πολλα θεματα και σιγουρα να λυνονται αποριες αλλα και γιατι οχι να δημιουργουνται καινουριες ......

οι αποψεις του καθενος μας ειναι και πρεπει να ειναι σεβαστες οπως φυσικα και οι δικες σου...

απλα επιτρεψε μου να πω σαν ενας απλος Βλασης,σαν ενας απλος χομπιστας δυο πραγματακια....

προτεινεις μια λυση λεγοντας οτι ετσι θα γινει το συγκεκριμενο συστημα καλλιτερο.....εξακολουθω να λεω οτι η αποψη σου ειναι σεβαστη....ομως βρε φιλαρακι θα γουσταρα και γω και αρκετοι που εν μερη προβληματιστηκαν με τις τελευταιες τοποθετησεις να γινοντουσαν αυτες οι προτασεις... ΑΝ... ειχες ακουσει αυτο το συστημα στον συγκεκριμενο χωρο που παιζει και εβλεπες πραγματικα οτι υπαρχει προβλημα η οτι δεν παιζει σωστα η οτι το σεταπ δεν συνεργαζεται παρολη την χρηματικη αλλα και προσωπικη προσπαθεια του κατοχου να το στησει με τον καλλιτερο δυνατον τροπο .....


Δεν γινεται βρε φιλε να σταυρωνουμε κατι για το οποιο δεν εχουμε αποψη.....μιας και ΔΕΝ το εχουμε ακουσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εχω ακουσει συστημα καλοστημενο με τον τροπο που αναφερεις και ειλικρινα μου αρεσε.....ομως....δεν εχω ακουσει του Κυριακου και σιγουρα η αποψη μου θα περισσευε ...





Οπως επισης θεωρω λαθος να μιλαμε για σβησιματα διαφορων ποστς οταν χαρακτηριζονται απο ευπρεπεια και γραφονται ως προσωπικες αποψεις!!!!!

Νομιζω οτι σε κανεναν μας δεν λειπει η κριση για το αν αυτα που διαβαζουμε μας αντιπροσωπευουν η οχι...........

Απο την συντονιστικη πλευρα τωρα θα ηθελα η κατηγορια να μεινει ως εχει ...δηλαδη ως Φωτο Ηχητικες Αποδρασεις και οχι ως Φωτο Ηχητικες Αντιπαραθεσεις.......σας ζητω λοιπον να το σεβαστειτε ....
υπαρχουν και αλλοι χωροι οπου μπορουμε ολοι να ανοιξουμε καποια θεματα με τα πιστευω μας και γιατι οχι και με τα προσωπικα μας......θα ηθελα εγω ετσι να το κανω το συστημα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστω....
Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση.
Θέλω να κάνω μια διευκρίνιση για να μη παρεξηγηθώ. Το πρώτο μου σύστημα το αγόρασα το 1975 με τα πρώτα μου λεφτά και με αυτά που μάζευα από συγγενείς. Μετά στα φοιτητικά μου χρόνια στην Αμερική αγόρασα ότι μπορούσα, μεταχειρισμένα βέβαια, καθώς ήταν πολύ ποιο φτηνά από την Ελλάδα και επέστρεψα με ένα ολόκληρο σύστημα. Από εκεί και πέρα μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια σιγά σιγά με αρκετές ανταλλαγές και πολλά μεταχειρισμένα (τα περισσότερα) έφτασα μέχρι εδώ. Βέβαια έχουν περάσει πάρα πολλά μηχανήματα από τα χέρια μου για να φτάσω στο σήμερα. Δεν είμαι πολύ πλούσιος όπως ίσως νομίζετε, με πολύ κόπο και πολύ δουλειά τα κατάφερα και βασικά λόγω μεγάλης τρέλας. Όσοι με γνωρίζουν και είναι πολλοί αυτοί, ξέρουν τι άνθρωπος είμαι και τι πρεσβεύω. Τέλος μία κριτική θα ήταν ευπρόσδεκτη και με θετική βάση αν ο σύμβουλος είχε πρώτα ακούσει το σύστημα και είχε εμπεριστατωμένη άποψη για κάποιο ψεγάδι και όχι να ξέρει ότι το ηχείο μου δεν είναι καλό από μακριά. Το ηχείο είναι ίσως το καλλίτερο του κόσμου αυτή τη στιγμή αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω όλες τις αρετές του. Σας ευχαριστώ και πάλι.
Δείγματα ήθους!!!:624:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: My Last System

Παντως εμενα τα ηχεια σου Κυριακο δεν μου αρεσουν που.......τα εχεις σπιτι σου............ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!!!!!:137::137::137:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.916
Μηνύματα
2.922.641
Members
38.112
Νεότερο μέλος
panos64
Top