Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Μηνύματα
1.584
Reaction score
657
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Γιωργο ειλικρινα σου μιλαω ....δεν πιστευω στα καλωδια ρευματος...ας εχουνε μεσα και σπερμα κατεψυγμενο απο T REX Tαζμανιας...πιστευω ομως σε αυτο που ακουσα εχτες που ηταν απλα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!
Δεξου βρε φιλε οτι ολα τα συστηματα δεν παιζουν το ιδιο..λογικο νομιζω ...πιστεψε με ακουω καλα και με γνωμονα οχι αυτο που εχω απεναντι μου αλλα την ιδια μου την ψυχη...και αυτην την ξερω πολυ καλα,χρονια τωρα!!!!

Επιμενω ομως και θελω να σε ρωτησω κατι....ειναι τοσο ηλιθιοι οι κατασκευστες αυτου του μηχανηματος που δεν ξερουν οτι το μηχανημα τους καταρακωνεται με αυτο το βρωμοκαλωδιο που εχει επανω του και το εχουν βγαλλει στην αγορα για πουλημα ?
Δεν μπορουσαν πιστευεις να βαλλουν καλλιτερο και γιατι οχι φτηνοτερο ωστε να τους μεινει και κανενα ντολλαρ ακομα στην τσεπη?
Λες να μην το εχουν ψαξει αυτοι το θεμα και περιμενουν απο εμας να τους λυτρωσουμε ?

Η μηπως οι ανθρωποι αυτοι που στο κατω κατω ειναι και τεχνικοι τα διαβαζουν αυτα απο εμας τους χομπιστες και γελανε μαζι μας ????????????????
Ο ιδιοκτήτης της Purist Audio Design είναι ο ένας απο τους δυο μετόχους... Νομίζω ότι αυτο εξηγεί πολλά.

Όσοι το έχουν αγοράσει στην μεγαλύτερη αγορά που πωλείται αλλάζουν καλώδιο ρεύματος. Μπορει να είναι κορόιδα δεν ξέρω...

Τώρα το ότι όλα τα συστηματα δεν παίζουν το ίδιο τη σχέση έχει?

Anyway δε με νοιάζει να πείσω κάποιον για τα λεγόμενα μου, ο καθένας ας το ακούει όπως γουστάρει. Εγω σαν κατοχος του συγκεκριμενου DAC οφειλω να γραψω την προσωπικη μου εμπειρια....
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Γιωργη μιας και το θεμα μας ειναι το ακουσμα αυτου του κονβερτορα στο συστημα μου θα ηθελα να μεινουμε σε αυτο ,μιας και εξακολουθω να μην πιστευω στα καλωδια ρευματος .

Ο σκοπος μου δεν ειναι η promotion αλλα η ενημερωση, θα ηθελα για να κρατησουμε κιολας ενα ρημαδι επιπεδο να μας πεις εσυ με οποιο καλωδιο τελος παντων νομιζεις οτι του ταιριαζει τις δικες σου εντυπωσεις μιας και τον εχεις στο ρακ σου.......γιατι οχι να μας γραψεις και τα συνοδα σου για να εχουν τα μελη μια ποιο ολοκληρωμενη αποψη της δικης σου γνωμης!!!!

Νομιζω αυτο θα ηταν το ιδανικο ρε φιλε......ας αφησουμε τα γαμωκαλωδια.....εδω μιλαμε για μια συσκευη πολλων χιλιαδων ευρω που τουλαχιστον εμενα με εντυπωσιασε στον μεγιστο βαθμο!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Απλα μου ειναι αδιανοητο στην κουβεντα μας να θεωρησουμε οτι ενα καλωδιο ρευματος στο thread καθοριζει την ηχητικη ταυτοτητα αυτης της μηχανης!!!!!

Το ξυλο και τους τσαμπουκαδες δεν τους φοβαμαι....απεναντιας παω γυρευοντας θα ελεγα.....τις πετρες ομως τις αποφευγω....και ειναι περιπου 25000 εδω μεσα!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
1.584
Reaction score
657
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Απλα μου ειναι αδιανοητο στην κουβεντα μας να θεωρησουμε οτι ενα καλωδιο ρευματος στο thread καθοριζει την ηχητικη ταυτοτητα αυτης της μηχανης!!!!!

Το ξυλο και τους τσαμπουκαδες δεν τους φοβαμαι....απεναντιας παω γυρευοντας θα ελεγα.....τις πετρες ομως τις αποφευγω....και ειναι περιπου 25000 εδω μεσα!!!!!!!!!!!
Βλαση μου αυτο που για καποιο ανεξηγητο λογο δυσκολευεσαι να καταλαβεις ειναι οτι το DAC μπορει να παιξει καλυτερα απο αυτο που ακουσες.... Εαν τρελαθηκες με αυτο που ακουσες τοτε θα τρελαθεις σε υπερθετικο βαθμο υπο καποιες αλλες προυποθεσεις.... Για καλο στο λεω τοσο εγω οσο και ο Μιχαλης αλλα εσυ για καποιο λογο το εχεις παρει αναποδα λες και σου ειπε κανεις οτι αυτο που ακουσες δεν ηταν φανταστικο....
 

D

deleted user 10898

Guest
δηλαδης το ντακ αφτο επαιζε καλυτερα απο την metric halo?
γατι?
τι καλυτερο εχει σε χαρακτηριστικα?
 

Μηνύματα
1.584
Reaction score
657
Απάντηση: Re: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

δηλαδης το ντακ αφτο επαιζε καλυτερα απο την metric halo?
γατι?
τι καλυτερο εχει σε χαρακτηριστικα?
αυξημενη θερμοκρασια!!!!
 


D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: Re: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

αυξημενη θερμοκρασια!!!!
ε να βαλλω το mh πανω απο τον pass που ζεσταινεται...
αν και εσενα δεν πιανεται η απαντηση σου γιατι το εχεις αφτο το ντακ και εισαι προκατειλλημενος.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

δηλαδης το ντακ αφτο επαιζε καλυτερα απο την metric halo?
γατι?
τι καλυτερο εχει σε χαρακτηριστικα?
Βρε Νικο που τεθηκε θεμα συγκρισης με την metric?
Aυτο ειναι το θεμα του thread?
Αν γινοταν κοντρα αναμεσα στις δυο αυτες μηχανες τοτε ας το συζηταγαμε το θεμα!
 

Μηνύματα
1.998
Reaction score
140
Re: Απάντηση: Re: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Βρε Νικο που τεθηκε θεμα συγκρισης με την metric?
Aυτο ειναι το θεμα του thread?
Αν γινοταν κοντρα αναμεσα στις δυο αυτες μηχανες τοτε ας το συζηταγαμε το θεμα!
ψιτ να σου θυμίσω πως είχες περιγράψει την μετρικ

Με τα οργανα να στηνοντε κυριολεκτικα τοσο αληθινα και με μια διαφορετικη ηχητικη προσεγγιση..

Καποια στιγμη λοιπον βαλλαμε ενα απιστευτο νταμερικο σετ του Γιωργου Τρανταλιδη να χτυπαει αλλυπητα μια GABRIEL DRUMS στο album με τιτλο Enthymion οπου τα 115 DBs μας ταλλιαρωσανε τα τυμπανα σε πραγματικα πολυ δυνατη ενταση.......ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ......και αυτο που κυριολεκτικα μου μαμησε το μυαλο ηταν η αισθηση του δερματος της Gabriel και η τρομακτικη περιγραφη του οργανου .......εδω τα ειδα ολα!!!!!!!!!!!!

Με πιατινια αερινα ,παχια και οχι λεπτοηχα οπως εν μερη περιμενα οτι θα ακουσω.....λαθος μου.....την πατησα πραγματικα!!!!!!



εάν λοιπόν το μετρικ ήταν τόσο καλό αυτομάτως σκεφτόμαστε ΠΟΣΟ καλύτερο σου ακούστηκε το vekian , γιατί χαλιέσαι?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

ψιτ να σου θυμίσω πως είχες περιγράψει την μετρικ

Με τα οργανα να στηνοντε κυριολεκτικα τοσο αληθινα και με μια διαφορετικη ηχητικη προσεγγιση..

Καποια στιγμη λοιπον βαλλαμε ενα απιστευτο νταμερικο σετ του Γιωργου Τρανταλιδη να χτυπαει αλλυπητα μια GABRIEL DRUMS στο album με τιτλο Enthymion οπου τα 115 DBs μας ταλλιαρωσανε τα τυμπανα σε πραγματικα πολυ δυνατη ενταση.......ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ......και αυτο που κυριολεκτικα μου μαμησε το μυαλο ηταν η αισθηση του δερματος της Gabriel και η τρομακτικη περιγραφη του οργανου .......εδω τα ειδα ολα!!!!!!!!!!!!

Με πιατινια αερινα ,παχια και οχι λεπτοηχα οπως εν μερη περιμενα οτι θα ακουσω.....λαθος μου.....την πατησα πραγματικα!!!!!!



εάν λοιπόν το μετρικ ήταν τόσο καλό αυτομάτως σκεφτόμαστε ΠΟΣΟ καλύτερο σου ακούστηκε το vekian , γιατί χαλιέσαι?
Bρε Αντωνη δεν χαλιεμαι....απλα το θεμα μας ειναι ΕΝΑ ΑΛΛΟ DAC .....τοσο απλα......!!!
Αν καναμε κουβεντα για συγκριση αυτων των δυο μηχανων τοτε ναι.....να το κουβεντιαζαμε το θεμα!

Σαφως δεν αναιρω τιποτα απο το ακουσμα μου με την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ METRIC......την οποια θα ξανακουσω-σετε συντομα........θυμησου το αυτο!!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.662
Reaction score
132.963
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

και στη μέτρικ πάντως είχες λάθος καλώδιο ρεύματος.

άσχετε!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Και οπως ανεφερα ....δεν ειμαι REVIEWER .....και δεν προκειται να γινω ....λεω απλα τι ακουω στο τσαρδι μου με το συστημα μου......για να μην παρεξηγηθω κιολας!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

και στη μέτρικ πάντως είχες λάθος καλώδιο ρεύματος.

άσχετε!
Μα το μαμισιο της Metric ειχα γιατρε μου!!!!!!!!!!!!1
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.662
Reaction score
132.963
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Μα το μαμισιο της Metric ειχα γιατρε μου!!!!!!!!!!!!1
είναι γνωστό στους κύκλους των όντιοφιλ πως με το "μαμίσιο" καλώδιο ρεύματος η μέτρικ παίζει χάλια.

άσχετε. έ άσχετε!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

είναι γνωστό στους κύκλους των όντιοφιλ πως με το "μαμίσιο" καλώδιο ρεύματος η μέτρικ παίζει χάλια.

άσχετε. έ άσχετε!
Ρε ICE σιχτηρ λεω γω .......ι τρελλιατρε ,πειραγμενε,κουφαλογε !!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμα την παρεις εσυ να βαλλεις καλωδιο 600 καρρε σε ροζακι για να εχει μπουγιο στο ματι και στον ηχο.......σπασικλα!!!!!!!!!!!!!!!










:618::618:
Παρτα μωρη μαιτρεσσα σιτεμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

είναι γνωστό στους κύκλους των όντιοφιλ πως με το "μαμίσιο" καλώδιο ρεύματος η μέτρικ παίζει χάλια.

άσχετε. έ άσχετε!

Τι cariolis εισαι παντως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:143::143::143:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.662
Reaction score
132.963
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

μα πως μου μιλάς έτσι!

τς τς τς
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.662
Reaction score
132.963
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

α, ξέχασα:


έλα, προχώρα...
μια ακόμη;
ψέμματα είπα..
έλα, άλλη μία είναι...
πάλι ψέμματα είπα...
όχι άλλη μία, άλλες δύο είναι...
έλα άλλη μία...
πάλι ψέμματα σου είπα...
προχώρα, εδώ που έφτασες, τι; θα κάνεις πίσω;
δε πιστεύω να κουράστηκες...
:618::618::618::618:
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.348
Reaction score
21.433
Απάντηση: Με το VEKIAN ....στο σπιτι.....

Μα το μαμισιο της Metric ειχα γιατρε μου!!!!!!!!!!!!1
Άι καλά! Έμαθαν τώρα και στη Metric Halo για καλώδια ρεύματος, που δεν ξέρουν πού πάν' τα τέσσερα και βάζουν ΝΕ5532! Τί ξέρουν αυτοί από high end ρε;
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.896
Μηνύματα
2.921.956
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top