To σύστημά μου (Μάρκου)

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Γιαννη απ οτι ξερω ο τελικος σου μπορει να μπει ακκριβως πισω απο τον προ ! Με αυτο τον τροπο μπορει α εχει σχεδο ανυπαρκτο καλωδιο [μεταξυ προ και τελικου!] Αν σε περνει στο ρακ σου καντο!
Μα αυτό έκανα. Καβλώδιο εχω αυτό που μου έδωκε το φιλαράκι μου ο παππάς. Μια χαρά είναι.
Απλά δεν τους βίδωσα προ και τελικό , γιατί δεν χωράει το καβλώδιο με τα wbt, είναι γουρούνια.
Μιλάμε παίδες άλλη μόστρα. Οποιος το δει live ψαρώνει άσχημα.Μέχρι και η Αννα μου είπε" καλά έτσι είναι πολύ πιο όμορφο , γιατί το είχες αλλιώς τόσο καιρό?" Θα τραβήξω φωτο τώρα με το φως να το δείτε να γουστάρετε.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Mαστρο ΓΙαννη δεν με λες.....οι πυκνωτες ειναι Nippon CHemicon η Mallory?
Ειναι οι καινουριοι που αλλαξες με το φρεσκαρισμα?

Φυσικά και είναι Nipon chemicon, αγοράκι μου. 2χ33000μf στο κανάλι.Ναι με το φρεσκάρισμα μπήκαν.Μαζί με πολούς άλλους.:116:
 






vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: To σύστημά μου.

Πραγματι ειναι οπτικα πολυ καλλιτερα......ασε που δειχνει τερας σαν μεγεθος......:619:
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Εκτός απο τον ανακαινισμένο g22000, ανακαίνιση δέχτηκαν και οι αυλοί 280.

Αλλο κρος , με μικρές αλλά κρίσιμες παρεμβάσεις, , αλλαγή του πηνίου φωνής στο 6,1/2 , mid bass, και προσθήκη οπών bass reflex , στον δορυφόρο , του ηχείου για πιο σωστό μεσόμπασο . Αλλα πηνία και διαφορετικό κόψιμο στις άλλες μονάδες του δορυφόρου, και ενα φίλτρο , που χρειαζόταν. Αποτέλεσμα αύξηση της ευαισθησίας περίπου 2 db. Αλλαγή του reflex του sub του ηχείου , για αλλαγή της συχνότητας συντονισμού και άυξηση της στάθμης του μπάσου.
Και κάμποσα άλλα που βαριέμαι να γράψω.



Μετά απο 14 χρόνια βγήκε μεγάλη αναβάθμιση και έγινε μέσα σε χρόνο ρεκόρ, 3 μέρες. Μια μέρα πήγαινε το ενα , μια μέρα το άλλο , μια μέρα , αναβάθμιση , ακροάσεις ρυθμίσεις , ξανά ρυθμίσεις , μια μέρα τελική ακρόαση , ψιλορυθμίσεις , πακετάρισμα , μεταφορά στο σπίτι. Και με άλλη μια δοκιμή , άλλα woofers να εκρεμεί , στον χώρο μου αυτή τη φορά.



Ποιά άλλη εταιρία ηχείων το κάνει αυτό ?

Ποιά άλλη εταιρία ηχείων , παρέχει μόνιμη υποστήριξη 24/7 ?



Αυτά για να προλάβω τις ειρωνίες και τους χλευασμούς.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Πραγματι ειναι οπτικα πολυ καλλιτερα......ασε που δειχνει τερας σαν μεγεθος......:619:
Μα είναι τέρας στο μέγεθος , 64χ57χ23 , π,υ,β και 42,1 κιλά .
 



JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.




Αυτός κοίταζε τι έκανα και κούναγε την ουρά του , χαρούμενος μέσα στη δροσιά του air condition.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: To σύστημά μου.

Γιαννη ειναι πολυ καλλιτερα ετσι!!!!!!!!!! δε ηξερα οτι αυτο ηθελες να κανεις, γι αυτο το ειπα!!!!!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: To σύστημά μου.

Ο τελικός σε θέση πίσω κολλητό στον προενισχυτή... δείχνει καλύτερα όντως
.
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

Οταν θα έρθει και ο G33000 και θα είναι και οι δυο πάνω στο ρακ , θα καλέσω έκτακτη γενική συνέλευση ΕΒΝΕ.:116:
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.490
Reaction score
27.225
Απάντηση: To σύστημά μου.

ΜΑΚΡΙΆ ΚΑΒΛΏΔΙΑ ΟΠΩΣ ΜΑΚΡΙΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ? :116:
Ξέρεις αυτά τα προεδρικά που είχε ποστάρει ο αβουγουδου.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.394
Reaction score
99.481
Απάντηση: To σύστημά μου.

Με φώναξε κανείς; :119:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.979
Μηνύματα
2.924.658
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top