Αγορά Πικάπ (Περιοχή τιμών 800-1300€)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.032
Reaction score
130.908
Κι άσπρο καπάκι βρήκα


Κι έτοιμο λευκό


G@μεί;

1000008819.jpg


1000008821.jpg


Πςςςςςς
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.610
Ψαξε βρες ενα μκ2 καλοδιατηρημενο βαλε πανω μια ορτοφον BRONZE 2 klik παραπανω απο την blue θα φτασεις σετ στο χιλιαρικο αν θες να ακουσεις ακομα καλυτερα κανε το βημα και βαλτου ortofon Black και τελος.

Ειναι ασπαστο ομορφο και δουλεμενη συνταγη και να στραβωσεις μαζι του αν το βαλεις αγγελια θα φυγει δεν ειναι μηχανημα που θα σου κατσει.

Και τα αλλα κουκλια ειναι δεν λεω αλλα κατευθυνσου σε σιγουρη λυση ασε τα πειραματα για πιο μετα.
 


papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.610
Πριν 2μηνου πουλησα ενα απο τα πολλα μκ που εχω μοντελο 2010 απο τα τελευταια.

Ποσο χαιρομαι που ενα πικαπ 50 ετων του 500αρικου στεκετε διπλα στα νεουδια της 3πλασιας τιμης....
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.062
Reaction score
3.082
Εμένα το δικό μου SL 1600 MKII είναι 43 χρόνων και συνεχίζει ακάθεκτο σαν την πρώτη μέρα. Τώρα τι θα κάνουν τα υπόλοιπα της αγοράς δεν ξέρω μετά απο τόσα χρόνια. Είναι απο τις λίγες συσκευές που συνεχίζουν την αξία τους ακόμα και σήμερα 51+ χρόνια μετά.
 

Μηνύματα
259
Reaction score
432
Καλά, μην τρελαθούμε κιόλας. Οι αρχές λειτουργίας παραμένουν ίδιες. Ένα καλό πικάπ 50 ετών που συντηρείται σωστά, παίζει άψογα. Βλέπεις κάτι 301/401, 124, micro seiki, lenco κλπ με πολλααααά χρόνια στην πλάτη τους και κελαιδάνε.
Αν υπάρχει εξέλιξη, αυτή περιορίζεται σε βραχίονες και κεφαλοβελόνες. Εκεί έχουν γίνει βηματάκια σημαντικά.
 


Μηνύματα
4.614
Reaction score
8.010
Αν είναι λάτρης της Μουσικής τότε θεωρώ περιττή την αγορά ενός πικάπ.
Υπάρχουν υπηρεσίες στριμινγκ.
Εάν πάλι είναι οπαδός της πίστης αναπαραγωγης ήχου τότε πάλι είναι περιττή η αγορά ενός πικάπ :biggrin:
Καλύτερα να διαθέσει τα χρήματά του σε πράγματα που πραγματικά θα βελτιώσουν την ακρόαση.
Εάν βέβαια τον ενδιαφέρει η ΜΟΥΣΙΚΗ τότε τα πράγματα περιπλεκονται, θα πρέπει να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη
 



Μηνύματα
2.138
Reaction score
5.603
Η μηχανη που λεγεται mk ii ειναι μονη της,και ολα τα γυρω απο αυτην(1600-1900 etc).Τα mk ii εχουν φαει οπως λετε και ποτα και ξενυχτια και ακομη δουλευουν και θα δουλευουν και θα επισκευαζονται αν χρειαστεί. Ναι αυτα με τις αναρτησεις και τους ισιους βραχιωνες παιζουν διαφορετικα και αξιζει να εχεις καποιο παλιο να το επισκευασεις με νορμαλ χρηματα ,και καπου εκει τελειωνει το εργο. Επισης αν δεν εχεις καλογραμενα-καλοσυντηρημενα βινιλια ολα τα προηγουμενα πανε βολτα.
 




hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.062
Reaction score
3.082
Ο φίλος μας μάλλον έχει ήδη πικαπ οπότε νομίζω ότι έχει κάποια συλλογή και εξοπλισμο. Το συμπερανα από αγγελία που έχει με κεφαλή πικαπ στο forum.
 

Μηνύματα
1.872
Reaction score
2.754
Συσκευή ήχου που πωλείται μ/χ ακριβότερα από όσο έκανε καινούργια χωρίς να είναι τουλάχιστον συλλεκτική (το mkII υπάρχει σε αφθονία παντού και έχουν βγει και πολλές νέες εκδόσεις) δεν έχει το λεγόμενο VFM. Συν ότι από πλευράς απόδοσης είναι απλά καλό, τίποτα το ιδιαίτερο. Και με θέματα, πχ του βραχίονα. Αγορά σαν used ως 300€ κρίνεται καλή. Επίσης των συλλεκτικών εκδόσεων. Τα άλλα καινούργια έχουν σκληρό ανταγωνισμό στα λεφτά που κάνουν.
 

ika

News
Μηνύματα
15.202
Reaction score
13.960
Last edited:




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.605
Μηνύματα
2.910.922
Members
38.074
Νεότερο μέλος
gnpapast
Top