Eurovision 2024

Τατατατα ?

  • Μαπα

    Votes: 49 62,0%
  • Καλουτσικο

    Votes: 4 5,1%
  • Καλο

    Votes: 8 10,1%
  • Γάμ@το

    Votes: 11 13,9%
  • Γ@μάτο

    Votes: 7 8,9%

  • Total voters
    79


Μηνύματα
14.829
Reaction score
1.855

ika

News
Μηνύματα
14.597
Reaction score
13.424
Ακούσαμε και γεωγραφικά κουτσομπολιά.
:dance2: :boast: :gamer:
Και από "ταξιδιωτικό τηλεπαρουσιαστή", όχι ότι κι ότι....


Άντε τώρα να αγοράσει κάποιος γη στο Σαν Μαρίνο, από το βουνό πήγε στη θάλασα και η αξία της θα 10πλασιάστηκε σε μιά νύχτα....
:party:
 
Last edited:

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.940
Reaction score
28.789
....του χρόνου ,
θα στείλουμε ,
original ,
Τουρκάλα -ρκο ,
να εκπροσωπήσει ,
την Ελλάδα ,
στον διαγωνισμό .
Κάντε ,
υπομονή
...όσοι νομίζετε ότι τα έχετε δει όλα !
-
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.207
Reaction score
85.106
Μπούφλα ξεγυρισμένη ήταν, ξυδάκι.
300+ πόντοι για να μαζευτούν σημαίνει πως πολλές χιλιάδες ψήφισαν Ισραήλ, καθαρά ως αντίδραση στις δεκάδες που γιουχάιζαν μέσα στην αίθουσα, γιατί το τραγούδι ήταν μάπα.
Τσούζει , το ξέρω, όπως τσούζει και η παρέλαση των στρατευμάτων στην Γάζα μετά την σφαγή των αμάχων στις 7/10. Ελπίζατε σε νίκη των αρουραίων που ήταν στα τούνελ και from the river to the sea. Και τώρα παρακαλάτε για έλεος.

Τι να κάνεις…οι προηγούμενοι από εσάς ήλπιζαν πως έτσι κι αλλιώς η γη θα γίνει κόκκινη και τελικά έγινε το αντίθετο, διαλύθηκε η ΕΣΣΔ σε χίλια κομμάτια, έπεσε το τείχος, και σχεδόν όλες οι τέως κόκκινες χώρες δεν θέλουν να έχουν καμία σχέση με το παρελθόν τους.
Συνηθισμένοι είστε οι εκάστοτε αντισυστημικοί να σας φτύνει η πλειοψηφία -και η Ιστορία.
Μόνο φασαρία κάνετε.
Ξυδάκι.
Από φίλο:

------------

Eurovision is a bitch:

Σουηδία -> γιούχα εντός σταδίου, συγκεντρώσεις έξω από το στάδιο με πρωτοστατούσα τη Γκρέτα Τουνμπεργκ, 12 πόντοι από το σουηδικό κοινό στο Ισραήλ.

Βέλγιο-> διακόπηκε η μετάδοση της τηλεόρασης με παρέμβαση συνδικαλιστων για να παίξει μήνυμα υπέρ της Παλαιστίνης, 12 πόντοι από το βελγικό κοινό στο Ισραήλ.

Ολλανδία -> ο τραγουδιστής έκανε τσεμπέρι τη σημαία του για να μη βλέπει την Ισραηλινή τραγουδιστρια, αποβλήθηκε κατόπιν καταγγελίας για χειροδικία σε βάρος μέλους της ισραηλινής αποστολής, η ολλανδική επιτροπή σε ένδειξη διαμαρτυρίας αρνήθηκε να ανακοινώσει τη βαθμολογία, 12 πόντοι από το ολλανδικό κοινό στο Ισραήλ.

Ισπανία -> "Θα σηκωθώ να φύγω επειδή μας φιμωνει η EBU και το σιωνιστικό κατεστημενο, κακώς αποβληθηκε ο Ολλανδός" φώναζε η τραγουδιστρια, 12 βαθμοί από το ισπανικό κοινό στο Ισραήλ.

323 βαθμοί από το κοινό στο Ισραήλ, 52 από τις επιτροπές των κρατικών ράδιοτηλεοπτικών σταθμών - μέλη της EBU.

Ή η Μοσάντ έκανε πολύ καλή δουλειά ή το Ευρωπαϊκό κοινό έφτυσε κατάμουτρα αυτούς που πληρώνονται αδρά από αυτό για να κάνουν μια δουλειά αλλά τη χρησιμοποιούν ως βήμα για να εκφράσουν προσωπικές αντισημιτικές εμμονές.
 


TGD

Μηνύματα
7.624
Reaction score
7.606
Ποιες εμμονές; Ψήφισαν Ισραήλ επειδή είναι σε πόλεμο όπως ψήφισαν και Ουκρανία προπερσυ. Διαβάζετε πολύ βαθιά μηνύματα σε ένα πανυγήρι.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.151
Reaction score
7.115
Ή η Μοσάντ έκανε πολύ καλή δουλειά ή το Ευρωπαϊκό κοινό έφτυσε κατάμουτρα αυτούς που πληρώνονται αδρά από αυτό για να κάνουν μια δουλειά αλλά τη χρησιμοποιούν ως βήμα για να εκφράσουν προσωπικές αντισημιτικές εμμονές.
1. Καταρχήν η Μοσάντ κάνει διαχρονικά παρά πολύ καλή δουλειά, δεν νομίζω πως το αμφισβητεί κανείς αυτό (ούτε νομίζω πως έχει κάποια σχέση με τη Eurovision βέβαια)

2. Το γιατί το Ισραήλ συγκέντρωσε τόσα 12άρια, χωρίς αυτό να σημαίνει πολλά και χωρίς να έρχεται σε αντίθεση με τα γιουχαΐσματα κλπ. (ούτε να τα καθιστά μειοψηφία) το εξήγησα παραπάνω. Είναι χαζό να το χρησιμοποιούμε σαν επιχείρημα για το οτιδήποτε.

3. Το γιατί η φίμωση των αντιδράσεων μέσω της (διαχρονικής) εξίσωσης οποιαδήποτε κριτικής προς το Ισραήλ με τον "αντισημιτισμό" γεννάει περισσότερο "αντισημιτισμό", νομίζω το καταλαβαίνουν και τα μωρά.

4. Δεν θυμάμαι να έχω ακούσει ποτέ τόσα χρόνια μια πειστική εξήγηση όσον αφορά το γιατί υπάρχει (αν υπάρχει) τόσος "αντισημιτισμός" παγκόσμια. Δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον; Εγώ έχω μερικές ιδέες (όπως το 3), αλλά δεν ξέρω ποια είναι η "επίσημη" εξήγηση. Η ζήλια ίσως; Μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι.
 

Μηνύματα
4.505
Reaction score
7.820
4. Δεν θυμάμαι να έχω ακούσει ποτέ τόσα χρόνια μια πειστική εξήγηση όσον αφορά το γιατί υπάρχει (αν υπάρχει) τόσος "αντισημιτισμός" παγκόσμια. Δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον; Εγώ έχω μερικές ιδέες (όπως το 3), αλλά δεν ξέρω ποια είναι η "επίσημη" εξήγηση. Η ζήλια ίσως; Μάλλον κάτι τέτοιο φαντάζομαι.
Όταν κάποιος είναι ανόητος τότε έχει αρκετές πιθανότητες να γίνει αντισημιτης. Δεν είναι τυχαίο ότι οι πιο πολλοί προέρχονται απ την άκρα δεξιά δλδ φασίστες δλδ ηλιθιοι, απ την αριστερά, ΚΚΕ και άλλα ανόητα αποκόμματα και απ τους μουσουλμάνους που έχουν χαζέψει απ την θρησκεία.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.640
Reaction score
80.704
Εγώ βλέπω αντισημιτισμό.
Εαν δεν ήταν αντισημιτισμός και ήταν ακτιβισμός υπέρ της ειρήνης, και στην Eurovision και αλλού , θα είχε συνθήματα υπέρ της απελευθέρωσης των ομήρων και της παράδοσης της εξουσίας από τους τρομοκράτες της Χαμάς, τα οποία είναι σίγουρο πως θα οδηγούσαν σε άμεση ειρήνευση.
Δεν είναι η ειρήνη ο στόχος τους, μην τρώτε το παραμύθι.
 




Μηνύματα
170
Reaction score
108
Οι 332 ψηφοι του κοινου ηταν ξεκαθαρα λομπιστικοι
Οι 52 των κριτικων επιτροπων ηταν καθαρα "επαγγελματικοι".
Και το περιεργο: ο Αγ. Μαρινος εδωσε 0 (μηδεν) στα προκριματικα και ...12 (ΔΩΔΕΚΑ) στον τελικο😀😀😀
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.207
Reaction score
85.106
Εγώ βλέπω αντισημιτισμό.
Εαν δεν ήταν αντισημιτισμός και ήταν ακτιβισμός υπέρ της ειρήνης, και στην Eurovision και αλλού , θα είχε συνθήματα υπέρ της απελευθέρωσης των ομήρων και της παράδοσης της εξουσίας από τους τρομοκράτες της Χαμάς, τα οποία είναι σίγουρο πως θα οδηγούσαν σε άμεση ειρήνευση.
Δεν είναι η ειρήνη ο στόχος τους, μην τρώτε το παραμύθι.

Είναι και οξύμωρο να μιλάνε για ειρήνη στη Eurovision όταν το μακελειό το ξεκίνησαν οι Ουγκ σε φεστιβάλ μουσικής υπέρ της φιλίας και της αγάπης.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.073
Μηνύματα
2.887.676
Members
37.982
Νεότερο μέλος
Kleiber
Top