Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.197
Reaction score
46.948
Πεινάω και πρέπει να περιμένω να ξεπαγώσει η πρώτη ύλη, ξέχασα να τη βγάλω το πρωί από το καταψύκτη, έχω κάτσει από πάνω και το φυσάω...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.197
Reaction score
46.948
Εχεις δίκιο, το πρωί όμως δεν λειτουργεί το ρημάδι το μυαλό, άμα με δώσεις ένα όπλο το πρωί παίζει να το βάλω στο κρόταφο και να πατήσω τη σκανδάλη, έτσι χωρίς λόγο, χωρίς να το σκεφτώ :roflmao:
Σήμερα πάω να φύγω, κλειδώνω, πάω δγιό βήματα και θυμάμαι ότι δεν πήρα ταυτότητα, ξανά μπαίνω, παίρνω τη ταυτότητα και ξανά κλειδώνω, πάω στη μηχανάκι και καταλαβαίνω ότι δεν πήρα τα κλειδιά, αντε πάλι πίσω... Συμβαίνει συχνά αυτό να ξεχνάω πράματα... Πολύ κουραστικό... Σιγά μη θυμόμαν να βγάλω το μουσκάρι για το μεσημέρι :biggrin:
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.608
Reaction score
40.693
... εχω να κοιμηθω απο το 1996, ζουσε ο Μεγας Αντρεας ... οποτε για μενα εχει απλα ηλιο.
μεταφραζω τα ανωθι σε συμβατικα, γνωστο τραγουδι των αχωνευτων για αρκετους the smiths "some girls are bigger than others", οποτε δε θα μπορουσε να παραμεινει χωρις σαρκασμο βλ. piggier - σε ελευθερη μεταφραση "καποια κοριτσια ειναι πιο χοιρινα (ελ. μτφ. χειροτερα ή ακομη πιο σκυλες-bitchier,αλλα δεν ακουγεται το ιδιο) απο καποια αλλα".
-> ε, καποιες μερες ειναι χειροτερες απο αλλες.
-οκ οι ζμιθς ειναι ενταξη για καλοκαιρι σε εξωτερικο χωρο - ειπαμε εκτος απο μερες και τα απογευματα ειναι στην ιδια μοιρα-
-οι ζμιθς εχουν ενα τραγουδι που συμπαθω το panic (οπως και οι εξισου αχωνευτοι depeche mode εχουν το Photographic) σορρυ αβουγουδου.
υγ. αυτο ειναι υλη/γνωση πρωτης γυμνασιου.
υγ2. final kick-tall boys (στιχος "get yourself a shotgun, put it against your head" υμνος!)
 
Last edited:



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.197
Reaction score
46.948
Οχι, απαγορεύεται να μπει αυτός ο διάολος μέσα στο σπίτ.
Συνήθως ξεπαγωνω μέσα στη κουζίνα, βάζω το κρέας σε ένα ταψάκι και σε ένα τέταρτο στους 50-100°C είναι κομπλέ, όπως έκανα και σήμερα. Ήδη το μουσκάρι είναι στη χύτρα και ετοιμάζεται η Γιουβετσάρα!!
 



JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.432
Reaction score
27.151
Να ξέρς ότι όσο πιο σταδιακά γίνεται η απόψυξη , τόσο καλύτερο είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Ιδίως στο κρέας , και ιδιαίτερα στο μουσκάρ.
Τα έχω εμπεδώσει αυτά από τον φίλο μου τον Jargon όταν είχε το cookabara.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.430
Reaction score
21.163
Πεινάω και πρέπει να περιμένω να ξεπαγώσει η πρώτη ύλη, ξέχασα να τη βγάλω το πρωί από το καταψύκτη, έχω κάτσει από πάνω και το φυσάω...
Δεν έχεις φούρνο με "βαθμίδα ξεπαγώματος" στις επιλογές λειτουργίας;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.197
Reaction score
46.948
Οχι, η κουζίνα που έχω είναι παλιά, δεν έχει τέτοια σχέδια
 




Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.861
Μηνύματα
2.920.249
Members
38.105
Νεότερο μέλος
Ruler93
Top