Ενεργά ηχεία στο σαλόνι έως 3.500ε

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.605
Reaction score
20.185
Τι λες μαρή και συ ?
Αν αυτά είναι γκουμούτσες , τότε τι να πουν τα δικά μου ? με 2 15ιντσα , ένα τεράστιο mid 4ιντσών , και τα 2 tweeters 1,5 ίντσας επίσης τεράστια?
Βρε John για τον χώρο του φίλου λέμε που θέλει κάτι όμορφο μικρό και διακριτικό..



Εσύ είσαι brutal αγόρι.. :tongue:
Από Τσαρλς Μπρόνσον κι απάνου.. :biggrin:
 








Μηνύματα
1.757
Reaction score
1.021
Λοιπον θα πω αυτο και δε θα μιλησω ξανα σε αυτο το θεμα. Ο m1 που προτεινα αν και πολυ καινουριος και δεν εχει δοκιμαστει ακομα... ειναι φτιαγμενος ιαπωνια , φανταζομαι δε θα ειναι load dependent οπως καποιοι class d, και σου δινει τη δυνατοτητα αν παρεις sub να ρυθμισεις το low pass στο sub και το high pass στο ηχειο. Αρα λοιπον να ρυθμισεις το ιδανικο παραθυρο αποκρισης ηχειου και sub και αρα κανει την ενσωματωση ευκολη, τουλαχιστον του ενος sub. Επισης εχει dolby digital decoding οποτε μπορει να σου δωσει καλη εμπειρια σε ταινιες. Σιγουρα λοιπον θα μπορεις να εχεις επιλογες σε ποιοτικα ηχεια βασης παθητικα και σε πολυ καλα sub. Το sonos θα σε κλεισει στα δικα του, και η ισοσταθμιση trueplay αν και σημαντικη δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσει να φερει το συστημα σε ενα hi fi επιπεδο.
Στα 2.500 ο ενισχυτης + πες 2 σαμπ sbs 1000 pro 1500 . Εχουμε υπερβει το ποσο των 3500 χωρις να παρει ηχεια
 

Μηνύματα
548
Reaction score
391
Στα 2.500 ο ενισχυτης + πες 2 σαμπ sbs 1000 pro 1500 . Εχουμε υπερβει το ποσο των 3500 χωρις να παρει ηχεια
1000 τα ηχεία και 1500 τα δυο svs sb1000 pro και 1000 ενισχυτής . Αυτές είναι τιμές χωρίς εκπτώσεις. Αν τα πάρεις όλα από έμπορο θα σου κάνει και ένα -15% δε μπορεί …

Εγώ θα έπαιρνα τα carina δαπέδου και μετά αν ήθελα θα έβαζα και sub και ενισχυτή θα έπαιρνα τον audiolab 7000a με hdmi earc (34cm bathos...)
 
Last edited:






Μηνύματα
55
Reaction score
115
1000 τα ηχεία και 1500 τα δυο svs sb1000 pro και 1000 ενισχυτής . Αυτές είναι τιμές χωρίς εκπτώσεις. Αν τα πάρεις όλα από έμπορο θα σου κάνει και ένα -15% δε μπορεί …

Εγώ θα έπαιρνα τα carina δαπέδου και μετά αν ήθελα θα έβαζα και sub και ενισχυτή θα έπαιρνα τον audiolab 7000a με hdmi earc (34cm bathos...)
Τα δαπέδου δείχνουν να κατεβαίνουν αρκετά χαμηλά με καλή καμπύλη. Εννοείται πως αν πήγαινα στα δαπέδου δε θα έπαιρνα subs... τουλάχιστον για αρχή.
 

Μηνύματα
548
Reaction score
391
Τα δαπέδου δείχνουν να κατεβαίνουν αρκετά χαμηλά με καλή καμπύλη. Εννοείται πως αν πήγαινα στα δαπέδου δε θα έπαιρνα subs... τουλάχιστον για αρχή.
Θεωρω δεδομενο οτι θα εντυπωσιαστεις αν τα παρεις...!
 

Μηνύματα
27.966
Reaction score
26.348
Το πρόβλημα είναι ότι μάλλον η δική μου γυναίκα φοράει πιο μεγάλο νούμερο παπουτσιού από τη δική σου.. αλλιώς θα είχα κάνει το σαλόνι dedicated ... :D
Πιθανόν , η δικιά μου φοράει 37 έως 38 το πολύ .
Ομως δεν παίζει παντόφλα.
Είναι καλό κορίτσι.
Βρε John για τον χώρο του φίλου λέμε που θέλει κάτι όμορφο μικρό και διακριτικό..



Εσύ είσαι brutal αγόρι.. :tongue:
Από Τσαρλς Μπρόνσον κι απάνου.. :biggrin:
Γιατί ? δεν είναι το ηχείο μου όμορφο και διακριτικό ?
Μιά ομορφιά είναι.
Ασε το πως παίζει . Θεσπέσια.
Νταξ το έχω κάνει ενεργό , και θέλει τρείς ενισχυτές , αλλά μπορεί να γίνει παθητικό , άνετα , και να παίζει με έναν ενισχυτή.
Το κροςς το έχω , απλά δεν ασχολήθηκα ποτέ να το βάλω επάνω , εε πίσω ήθελα να πω , και να το συνδέσω να παίξει .
Βαριέμαι τις αλλαγές και τις αντικαταστάσεις . Εχω κάνει πολλές στη ζωή μου και με κουράζουν εύκολα. Ψυχολογικά εννοώ.
 
Last edited:




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.309
Μηνύματα
2.896.558
Members
38.027
Νεότερο μέλος
d tv
Top