Featured Κατάργηση του πολυπριζου και των συν αυτώ.











Μηνύματα
448
Reaction score
454
Για να καταλάβω καλά γιατί έχω μπερδευτεί: πήρες πολυμπριζο των 1600 ευρώ και δεν τα έδωσες να αναβαθμίσεις τα midrange που έχεις;
Οχι.Το πολυπριζο που αναφέρεις δεν αγοράστηκε κι έκανα μια αναβάθμιση με άλλο σε ολόκληρο το σύστημα.Απο τις αγαπημένες μου.Βγαλε-βαλε.Δεν είναι όμως γι αυτούς που έχουν γνώμη για όλα χωρίς να τ' ακουσουν.
 


Μηνύματα
448
Reaction score
454
εγώ θα έβαζα 2 πολύμπριζα σε σειρά.... να έχω 2 subs για πιο γκάζι!
Υπήρξε τεράστια βελτίωση σ' όλο το φάσμα και ιδιαίτερα στο μπασσο που ήταν και ποσοτική εκτός από ποιοτικη.
Δε στενοχωριέμαι καθόλου λοιπόν γιατι δεν εχω βάλει subs.
Φυσικά,για τις αλλες ηλεκτρικές συσκευές στο σπίτι,χρησιμοποιώ τα πολυπριζοκαλωδια των 0,99€ που χρησιμοποιείτε στα συστήματα σας.Υπαρχει σαφής βελτίωση στον ήχο της τηλεόρασης μ' ένα ποιοτικό πολυπριζο όμως δεν μ' ενδιαφέρει.
 

Μηνύματα
448
Reaction score
454
650€ εχει οχι 1600
Στην Ελλάδα,η τιμή είναι σαφώς υψηλότερη.Η τιμή που είδες είναι προφανώς από Γαλλία.
Οι τιμές άλλων προϊόντων της Furutech(και όχι μόνο αυτής)είναι ακριβότερες στη Γαλλία απ' ο,τι στην Ελλάδα.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.540
Reaction score
15.549
Φυσικά,για τις αλλες ηλεκτρικές συσκευές στο σπίτι,χρησιμοποιώ τα πολυπριζοκαλωδια των 0,99€ που χρησιμοποιείτε στα συστήματα σας.
όχι τέτοια δε βάζω....
ένα καλό πολύπριζο δεν πάει χαμένο... καλό με την έννοια να έχει καλώδια ικανής διατομής, πρίζες που κάνουν καλά επαφή, κανα καλούδι τύπου διακόπτης, προστασίες κ.λπ.

τα αγαπημένα μου είναι αυτά:

και ότι με προστασία βγάζει η APC

...ένα sub ακόμη το θέλω... όταν με το καλό έρθει η ώρα, θα πάρω ...sub :p
 

Μηνύματα
448
Reaction score
454
όχι τέτοια δε βάζω....
ένα καλό πολύπριζο δεν πάει χαμένο... καλό με την έννοια να έχει καλώδια ικανής διατομής, πρίζες που κάνουν καλά επαφή, κανα καλούδι τύπου διακόπτης, προστασίες κ.λπ.

τα αγαπημένα μου είναι αυτά:

και ότι με προστασία βγάζει η APC

...ένα sub ακόμη το θέλω... όταν με το καλό έρθει η ώρα, θα πάρω ...sub :p
Αν μπορούσες ν' ακούσεις διπλα-διπλα το ίδιο πολυπριζο χωρίς διακόπτη,φωτάκι και προστασία όπως και χωρις οποιουδηποτε είδους φίλτρο θα άλλαζες γνώμη.
 

Μηνύματα
2.421
Reaction score
3.017
Για χαβαλέ γράφονται αυτα; τι στον κορακα;
Το πολυμπριζο, σύμφωνα με τα λεγόμενα κάποιων, έχει λειτουργία eq, είναι sub, το απλό πανί το κάνει βελούδο και πηδ@ει και τη γυναίκα σου.
Α ξέχασα,έχει και φωτοστέφανο.
Κόψτε τις πίτες πια.
Ακούς μουσική με αυτό που έχεις και αν έχεις χρήματα και τον ιδανικό χώρο, περιποιείσαι τον χώρο,επιλέγεις ικανά ηχεία,ξεκινάς αγορά subs και βάζεις τα πολυμπριζα στον πάτο της τουαλέτας.
Μας ακούνε και νέοι στο χώρο και θα πετάξουν λεφτά σε άχρηστα πράγματα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.895
Reaction score
130.436
Δε στενοχωριέμαι καθόλου λοιπόν γιατι δεν εχω βάλει subs.
Έλα τώρα, σε τα μας;
Μνιάν Α στεναχώρια την έχεις.
Γι'αυτό αλλάζεις πολυμπριζα. 🤭

Θες να μάθεις την αλήθεια;
Θα αλλάζεις πολυμπριζα μέχρι να σβήσει ο ήλιος ή μέχρι να πάρεις σαμπς, δατς δι φακτς οφ λάιφ, τι α κάεις; Ότι και α κάεις, δεν αλλάζουν τα φακτς.


ΥΓ. Γω έχω ένα διπλό πολύ hi-end πολυμπριζο από τα παλιά τα χρόνια, τότε που τα έκαναν σωστά. Ώριμο τώρα, έχει και καλύτερες χρειές/χροιές (όπως προτιμάς). Άμα θες να στο δανείσω για δοκιμές. Εγγυημένο μπάσο της προκοπής.
Διπλό πολυμπριζο λέμε, όχι ένα απλό μονό.

Αυτό είναι.


🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

Υπαρχει σαφής βελτίωση στον ήχο της τηλεόρασης μ' ένα ποιοτικό πολυπριζο
Λες για τις χροιές από το ηχείο της τηλεόρασης; 🤪😜🤣😁😁😁😁😁
Αυτό δε μας νοιάζει. 🤭

Ή μήπως βελτιώνει το μπάσο της τηλεόρασης, και πλέον το ηχειάκι της τιβί παίζει πρώτη οκτάβα χαλαρά σε στάθμες αναφοράς και βάλε; Μήπως παίζει και υπόηχους το 3" ηχείο της τιβί, να κουνάει τον καναπέ; 🤣😁🤭

Ούτε αυτό δε μας νοιάζει. 🔥

Να τι μας νοιάζει:

Στην λήψη έχει βελτίωση;
Α πιάσω κάνα σταθμό παραπάνω;

Στα χρώματα έχει βελτίωση;
Α δω φουλ χρωματικό τρίγωνο που δε βγάζει;

Στο μαύρο έχει βελτίωση;
Α γίνει εντελώς μαύρο το γκρι;

Για την τηλεόραση θα με ενδιέφερε ένα πολυμπριζο αν έκανε τα παραπάνω, ή αν έκανε oled μια απλή led. Αυτό μάλιστα. Πιο πιθανό είναι άλλωστε κάτι τέτοιο, από το να αντικαταστήσει τα σαμπς ένα πολυμπριζο. 🤭
 
Last edited:

Μηνύματα
448
Reaction score
454
Για χαβαλέ γράφονται αυτα; τι στον κορακα;
Το πολυμπριζο, σύμφωνα με τα λεγόμενα κάποιων, έχει λειτουργία eq, είναι sub, το απλό πανί το κάνει βελούδο και πηδ@ει και τη γυναίκα σου.
Α ξέχασα,έχει και φωτοστέφανο.
Κόψτε τις πίτες πια.
Ακούς μουσική με αυτό που έχεις και αν έχεις χρήματα και τον ιδανικό χώρο, περιποιείσαι τον χώρο,επιλέγεις ικανά ηχεία,ξεκινάς αγορά subs και βάζεις τα πολυμπριζα στον πάτο της τουαλέτας.
Μας ακούνε και νέοι στο χώρο και θα πετάξουν λεφτά σε άχρηστα πράγματα.
Φαντάζομαι ότι έχεις δοκιμασει πολυπριζα και κατέληξαν στον πάτο της τουαλέτας.Αν όμως δεν δοκίμασες,κόψε τις πίτες πρώτος.
Επειδή πριν τον χώρο και τα subs,κάπου πρέπει να συνδεθούν οι υπάρχουσες συσκευες(και τα subs αν προστεθούν) αυτό λέγεται πολυπριζο.Αυτα που περιλαμβάνει ένα καλό πολυπριζο δεν τα έχει ένα κοινό.Φυσιολογικα λοιπόν ακούγεται καλύτερα.Οσο καλύτερα είναι τα υλικά κατασκευής του τόσο καλύτερα ακούγεται.
Δε γίνεται να μου λεει η γειτόνισσα του πρωτου ορόφου(μένω στον δεύτερο) ότι άλλαξε ο ηχος προς το καλύτερο(άφησα το ίδιο δισκάκι στην ίδια στάθμη)και σεις να κοιμαστε τον ύπνο του δικαίου.
Τέλος,δεν προτρέπω κανέναν ν' αγοράσει ο,τιδηποτε πριν το δοκιμάσει.Αλλοι το κάνουν αυτό.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.524
Μηνύματα
2.908.161
Members
38.058
Νεότερο μέλος
ParisV
Top