Τι θα γινει με την εγκληματικοτητα?

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.725
αυτό το ξερα απο τότε, αλλά ο μλκς ο φίλος μου ήθελε να παραγγείλει goodys για να το γιορτάσει.
τελικά φάγαμε το κατι τις μας
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.761
Reaction score
34.849
στους αμπελοκήπους πάντως εποχές 80-90, το ξύλο έπεφτε βροχή είτε ένας προς ένα (σπάνιο), είτε ένας με 10 (συχνότερο) είτε οργανωμένα πράμματα , το 57 με το πολυκλαδικό κλπ που γινόταν του γαλατικού χωριού και πλάκωνε αστυνομία με 4-5 περιπολικά και όποιον προλαβαίνανε τον μαζεύανε.

η διαφορά είναι πλέον είναι οτι η δημοσιότητα των μκδ δημιουργεί νέους ήρωες, πχ φωτογραφία από το τμήμα , βίντεο κατορθώματος κλπ ενώ παλιά άν δεν ήσουν παρόν στο σκηνικό δούλευε ράδιο αρβύλα, "μλκ ο μήτσος έπιασε τον κώστα και τον σάπισε στο ξύλο, τον μάζεψε το εκαβ μέσα στα αίματα" κλπ , τώρα είναι φωτο_ορ_ντιντν_χαπεν οπότε έχει εκλείψει και η όποια αναστολή και ο θύτης αδιαφορεί εντελώς για την υγεία του θύματος , αντίθετα, όσο περισσότερο την επιδεινώσει τόσο το καλύτερο για την δημοσιότητα.

άλλο αυτό αλλό το ότι τα παλιά τα χρόνια δεν έπεφτε ξύλο με τα τσουβάλια και με ρόπαλα και σιδερογροθιές κλπ.
εμείς μια φορά γυρίσαμε από το γήπεδο με έναν παπάρα φίλο μου (τότε που είχαμε κερδίσει 81-60 τον βάζελο) και μας περιμένανε 12 στον ερυθρό, αντρίκια πράμματα , παντελονάτα.

... και δε με λες βρε άγριο νιάτο μου, απειλούσες κι εσύ στα 14 σου τις καθηγήτριες ενώπιον του διευθυντή ότι θα τους σπάσεις τα μούτρα;
 

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.725
στο γυμνάσιο; πλάκα κάνεις; που μου γραψε ο μαθηματικός στο τετράδιο "άγραφος" και με έβαλε να το δείξω στους γονείς μου να το υπογράψουν;
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.761
Reaction score
34.849
στο γυμνάσιο; πλάκα κάνεις; που μου γραψε ο μαθηματικός στο τετράδιο "άγραφος" και με έβαλε να το δείξω στους γονείς μου να το υπογράψουν;
Ε μόνος σου απάντησες στη διαφορά τότε με τώρα.

Τώρα ο γονέας απαντά ότι ο γιος του ονειρεύεται να γίνει μπαρμπέρης.

Εκτραχηλισμός. Με μια λέξη. Όχι μόνο από τους ανηλίκους, αλλά και από τους γονείς. Αυτό και εάν είναι άγνοια των συνεπειών. Δεν πειραζει. Θα αλλάξει αργά ή γρήγορα ο νόμος, θα μπουν μέσα μερικοί, θα καταστραφούν οικονομικά οι οικογένειες (γιατί δεν μιλάμε για υπόκοσμο, αλλά για συνήθεις γονείς με εργασία κλπ και μάλιστα συνήθως ίσα βάρκα ίσα γυαλο) που μου θέλουν και μαγκιές οι γόνοι.
 


Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.725
εντωμεταξύ ο μαθηματικός αυτός μεγάλη φυσιογνωμία , κρητικός με μουστάκα παλαιοπάσοκος πρασινοφρουρός, τον είχα πετύχει το 91 έξω απο το σπίτι μου να κατεβαίνει με τη σημαία του πασοκ στην προεκλογική ομιλία του παπανδρέου
εποχές και αυτές

πάντως οι γονείς ΚΑΙ οι καθηγητές έχουν σοβαρό μερίδιο ευθύνης.
και παλαιότερα υπήρχαν γονείς που θεωρούσαν οτι το παιδί τους δεν φταίει σε τίποτα και φταίει ο δάσκαλος, αλλά όταν πηγαίναν να ζητήσουν τα ρέστα γυρνούσαν άπραγοι.
δεν έπαιζε θα σε βγάλω στις ειδήσεις θα δεις τι θα πάθεις κλπ , έπεφταν σε τοίχο.
τώρα κάπως χαλάρωσε το πράμμα βρήκανε χώρο όλοι "τιλερεφιλεπουθαμουπειςγιατοπαιδιμου ξεςποιοςειμαιεγωρε (ποιος να σαι ρε ππρ, σε δημόσιο σχολείο πας το παιδί σου) θασουαυτωσωτα αυτα" και αντί να τον στείλεις στο διάολο, επειδή δεν στηρίζει ο διευθυντής, η δευτεροβάθμια κλπ

άμα 1η γυμνασίου πέσει βούρδουλας πόσο θα προλάβει να ξεχειλώσει μέχρι να βγει το λύκειο; αλλά δεν πέφτει, πλακώνονται στο ξύλο στο διάλλειμα και αντί να φύγουν με 5ημερη αποβολή οι εμπλεκόμενοι γίνονται συστάσεις για παιδαγωγικούς λόγους.
 


gid

Μηνύματα
8.002
Reaction score
9.201
Αυτούς που επικαλούνται "παιδαγωγικούς λόγους" ψάξτους να βρεις τι πολιτικής απόχρωσης είναι (σε μεγάλη πλειοψηφία) και θα ανακαλύψεις τη βασική αιτία του προβλήματος.
 

Μηνύματα
15.084
Reaction score
2.234
Την αδερφή μου την είχε απειλήσει πατέρας μαθητή γυμνασίου.
Το παιδί ήταν τούβλο ή αδιάφορος αλλά όταν πήρε στο τρίμηνο το βαθμό που του άξιζε, δεν του άρεσε του μπαμπάκα.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.447
Reaction score
21.196
το 57 με το πολυκλαδικό κλπ που γινόταν του γαλατικού χωριού και πλάκωνε αστυνομία με 4-5 περιπολικά και όποιον προλαβαίνανε τον μαζεύανε.
Στο 57ο πήγα γυμνάσιο και 1η λυκείου. :whistling: Δεν με μάζεψε η αστυνομία.:biggrin:
εμείς μια φορά γυρίσαμε από το γήπεδο με έναν παπάρα φίλο μου (τότε που είχαμε κερδίσει 81-60 τον βάζελο) και μας περιμένανε 12 στον ερυθρό, αντρίκια πράμματα , παντελονάτα.
Εκεί έμενα. Δεν ήμουν εκεί.:biggrin:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.447
Reaction score
21.196
ο μικρός αδερφός του Κυριαζή ήταν ο ένας , ξες εσύ
Με τον μικρό αδερφό του Κυριαζή ήμασταν συμμαθητές - στο Γ2 αυτός στο Γ3 εγώ. Και με τον μικρό αδερφό του Καμπούκου ήμουν συμμαθητής (νομίζω με περνούσε ένα χρόνο). Τον μεγάλο αδερφό Καμπούκο δεν τον "ακούμπαγε" κανείς - δεν ξέρω εάν τον πρόλαβες/τον θυμάσαι.

Υ.Γ.: Τα ιστορικά ξυλίκια με το 56ο, στην Αχαΐας, τα θυμάσαι; :biggrin:
 


ika

News
Μηνύματα
15.589
Reaction score
14.291
Με τον μικρό αδερφό του Κυριαζή ήμασταν συμμαθητές - στο Γ2 αυτός στο Γ3 εγώ. Και με τον μικρό αδερφό του Καμπούκου ήμουν συμμαθητής (νομίζω με περνούσε ένα χρόνο). Τον μεγάλο αδερφό Καμπούκο δεν τον "ακούμπαγε" κανείς - δεν ξέρω εάν τον πρόλαβες/τον θυμάσαι.

Υ.Γ.: Τα ιστορικά ξυλίκια με το 56ο, τα θυμάσαι; :biggrin:
Καμπούκο είχα συμμαθητή και γω, στο 19ο.
Ηταν θυμάμαι νταβραντισμένος αλλά ήσυχος.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.447
Reaction score
21.196
Καμπούκο είχα συμμαθητή και γω, στο 19ο.
Ηταν θυμάμαι νταβραντισμένος αλλά ήσυχος.
Οι αδελφοί Καμπούκοι που ήξερα εγώ ήταν βέροι Αμπελοκηπιώτες. 57ο Γυμνάσιο και Λύκειο all the way. Ο μεγάλος ήταν 1.90 και "χτισμένος". Δεν τον ακούμπαγες, λέμε.
 

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.725
Με τον μικρό αδερφό του Κυριαζή ήμασταν συμμαθητές - στο Γ2 αυτός στο Γ3 εγώ. Και με τον μικρό αδερφό του Καμπούκου ήμουν συμμαθητής (νομίζω με περνούσε ένα χρόνο). Τον μεγάλο αδερφό Καμπούκο δεν τον "ακούμπαγε" κανείς - δεν ξέρω εάν τον πρόλαβες/τον θυμάσαι.

Υ.Γ.: Τα ιστορικά ξυλίκια με το 56ο, τα θυμάσαι; :biggrin:
σιγά το ξύλο που παίζατε με μας.
εσείς παίζατε με ΤΕΛ και ΕΠΛ, εμείς τι να κλάσουμε, μόνο έναν νεοναζί είχαμε που μαζεύτηκε μια μέρα ένας συφερτός αναρχοκουμούνια από το ΕΠΛ και στο ένα διάλλειμα ήρθαν να του πουν οτι θα του @#$@# το σπίτι, αυτός τους είπε θαμεκλασετεμιαμαντρα και στο άλλο διάλλειμα ξαναήρθαν και τον δέρνανε 20 προς 1 για κάνα 10λεπτο.
hint #1 , στα 60 μέτρα από τον φρουρό της ΓΑΔΑ - έξω απο το σχολείο αυτά
hint #2 , ο πατέρας μου έκπληκτος, μα καλά δεν τον βοηθήσατε εσείς; τιλεςρεπατέρα, ο καλύτερος απ αυτούς κουβάλαγε πεταλούδα
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.893
Μηνύματα
2.921.814
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top