Αγορά οικονομικού Πικ-Απ εν ετη 2024

Μηνύματα
108
Reaction score
124
Χαίρετε ! Ο πιτσιρικάς μου (17 ετών) έφαγε φλασια και εχει αρχισει και αγοραζει δισκους βινυλιου που τους παιζει σε ενα παλιο δικο μου πικαπ της πλακας .Αν δεν του φυγει η χαρα συντομα σκοπευω να του αγορασω κατι καλυτερο για να μην σκαβει τα βυνιλια του .Ιδανικα θελω κατι αξιοπιστο με φουλ ρυθμισεις (antiskating,βαρος αναγνωσης,δυνατοτητα αλλαγης κεφαλης κλπ) σε περιπτωση που δεν το παρατησει να μπορει να αλλαξει μια κεφαλη π.χ. μετα απο 5 χρονια .Τιμη εχω βαλει ταβανι τα 300 ευρω γιατι θα το αποπληρωσω με δοσεις .Εχετε κατι να προτεινετε μεχρι αυτα τα χρηματα για να φτιαξω λιστα επιλογων ?
Δεν θα με ενδιεφερε κατι μεταχειρησμενο για προφανεις λογους αλλα και για λογους προγραματισμου εξοδων ...
 

Μηνύματα
194
Reaction score
183
Καλησπέρα για καινουργιο σε αυτά τα χρήματα δεν έχω να προτείνω κάτι, νομίζω ότι σε μεταχειρισμένο έχετε πολύ αξιόλογες επιλογές.
 


Μηνύματα
469
Reaction score
622
χρησιμότατες οι απαντήσεις όπως πάντα, εγώ πάντως σε αυτά τα λεφτά και με αυτά τα κριτήρια ίσως μκ2 ρεπλικα, όπως της Audio-technica η της Reloop, δυστυχώς δεν έχω κάποια εμπειρία με κανένα απο τα 2
 

Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Δές αυτό, είναι όμορφο, σαν ρέπλικα του ΜΚ ΙΙ: Music Hall us-1
 


Μηνύματα
108
Reaction score
124
Να τον κάνεις να του φύγει και να ακούει streaming (internet radio, Spotify, Youtube) όπως όλος ο κόσμος.
Αυτής της ηλικίας τα παιδιά έχουν γεννηθεί με το streaming , φαντάσου του κάνει τρομερή εντύπωση που υπάρχει στο τοπικό δίκτυο του σπιτιού η συλλογή του πάτερα με τα ριπαρισμενα cd και downloads και ρωτάει για την χρησιμότητα της...
Music Hall us-1
Πρεπει να ειναι το ιδιο με αυτα ...
Fun Generation TT 1201 – Thomann Elláda
American Audio TTD 2400 USB MKII – Thomann Elláda
Dual DTJ 301-1 USB – Thomann Elláda

Απλα διαλεγεις μαρκα ...
 
Last edited:

Μηνύματα
469
Reaction score
622
Αυτής της ηλικίας τα παιδιά έχουν γεννηθεί με το streaming
Μάλιστα, γι αυτό το βυνίλιο και άλλες μορφές φυσικού περιεχόμενου είναι ενδιαφέρον στους νέους και είναι τόσο διάσημο.
 

Μηνύματα
131
Reaction score
138
Συγχαρητήρια για την πρόθεση σου να του αγοράσεις πικάπ, ώστε το παιδί να μπορεί να νιώθει τη μουσική και όχι απλά να την ακούει.
Τώρα που είναι ακόμα νέος δώστου την ευκαιρία να ζήσει τη μουσική με επιπλέον αισθήσεις πέραν της ακοής, δημιουργώντας εικόνες και αναμνήσεις.

Αν έχεις τη δυνατότητα να ανεβάσεις λίγο τον προυπολογισμό σου, θεωρώ οτι αυτές οι 2 επιλογές είναι ιδανικές για αρχάριο.
Πλήρως αυτόματα, με δυνατότητα αλλαγής κεφαλής και ρύθμισης αντίβαρου και αντιολίσθησης.

Audio Technica AT-LP3 Πικάπ με Προενίσχυση

Denon DP-300 Πικάπ με Προενίσχυση

Υπάρχουν αξιόλογος ενισχυτής και ηχεία;
 

Μηνύματα
123
Reaction score
52
Εμένα για καινούργιο πικάπ από δύο καταστήματα μου πρότειναν τα Thorens td 201 ή 202 ή 402 σαν πιο οικονομικές λύσεις. Εγώ προτίμησα μεταχειρισμένο.
 

Μηνύματα
123
Reaction score
52
Επίσης από κατάστημα μου πρότειναν και τα rega planar 3, pro ject debut pro για πιο ανεβασμενη, σε σχέση με τα Thorens που προανέφερα, τιμή, αλλά κάτω από το χιλιαρικο.
 


gid

Μηνύματα
8.002
Reaction score
9.201
- θέλω να πάρω πικαπ στο γιό μου, ως 300Ε, όχι μεταχειρισμένο

Έχουμε και λέμε, ως τώρα:

- μην του πάρεις
- πάρ' του μεταχειρισμένο
- δώσε περισσότερα από 300Ε

Εγώ φίλε θα σου προτείνω αυτό, μια χαρά θα του κάτσει του μικρού

 

Μηνύματα
123
Reaction score
52
Εμένα το έχει φίλος μου παρόμοιο με το προαναφερθέν μοντέλο της audio technica και είναι ευχαριστημένος
 

Μηνύματα
469
Reaction score
622
- θέλω να πάρω πικαπ στο γιό μου, ως 300Ε, όχι μεταχειρισμένο

Έχουμε και λέμε, ως τώρα:

- μην του πάρεις
- πάρ' του μεταχειρισμένο
- δώσε περισσότερα από 300Ε
Κλασικό AVsite. Αρχαριο λαθος, αλλα δεν πειραζει ολοι μαθενουμε 😂😜
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.893
Μηνύματα
2.921.826
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top