Επιλογή Crossover για PA με XLR συνδέσεις

Μηνύματα
22
Reaction score
3
Πρόκειται να αγοράσω ενα crossover για το ΡΑ σύστημα που έχω .Πάνω σε αυτό θα ήθελα τις γνώσεις και τις εμπειρίες σας ωστε να πάρω ενα crossover το οποίο να είναι απο γνωστό κατασκευαστή και να παρέχει ποιότητα ήχου , κατασκευής, και ισως να έχει και κάποια καλούδια πάνω οπως limiter κλπ χωρίς ομως να είναι δεσμευτικό ! Το σύστημα αποτελείται απο 2 ενεργά RCF Art 712 MK4 και απο ενα παθητικό subwwofer ιδιοκατασκευή με 15άρι Β&C woofer κατασκευασμένο με με προτεινόμενες διαστάσεις και σχέδιο απο την B&C .Nα προσθέσω οτι το σετ οταν είναι στον χώρο μου χρησιμοποιεί ενα DBX Driverack 2 PA για διαχωρισμό συχνοτήτων σε tops και subwoofer και όλα είναι τέλεια . Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το DBX Driverack 2 PA αλλα δεν γνωρίζω να το χειριστώ .Ενας ηχοληπτης χρειάστηκε 2 ωρες σχεδόν για να το σετάρει στον χώρο μου.Ετσι ψάχνω την λύση να πάρω ενα crossover. Αν θέλετε θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια crossover που έχετε εμπειρία η έχετε δοκιμάσει ,μου έχουν πεί για Behringer αλλα εδω οι γνώμες διίστανται ,αλλοι λένε οτι είναι ευκαιρία άλλοι λένε μακριά απο Behringer λόγω ποιότητας κατασκευής και υλικών ! Μέχρι 300 ευρώ θα τα εδινα για ένα crossover αφού δεν μπορώ να σετάρω το DBX Driverack 2 PA . Σας ευχαριστώ !
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.994
Μηνύματα
2.924.872
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top