Καμερες παρακολουθησης

Μηνύματα
8
Reaction score
5
Καλημερα παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας να επιλεξω καμερες παρακολουθησης. Εχω κοσμηματοπωλειο οποτε θα ηθελα να εχουν καλη αναλυση και ευκρινεια να φαινεται αν τυχον μου κλεβουν κοσμηματα. Δεν εχω ιδεα τι να επιλεξω....επισης να πω οτι υπαρχει εγκατασταση καλωδιων για καμερες αλλα ειναι ελλιπεις δλδ σε χωρους που χρειαζονται 2 καμερες εχει καλωδιωση για μια. Οποτε ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καταγραφεας που να παιρνει και ασυρματες και ενσυρματες καμερες, Και αλλη μια απορια που εχω ειναι κατα ποσο ειναι ευκολο να παραβιαστουν οι ασυρματες καμερες ip ? Υπαρχει τροπος καποιος να διακοψει τη ληψη ωστε να μπορεσει να μας κλεψει πχ? Εαν ειμαι ασφαλης με τις ip σιγουρα θα τις προτιμισω. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
1 η καμερα (πλεον) δεν ειναι αποτρεπτικη σε μια ληστεια
2 οτι πιασει η καμερα (ειναι ) για να πιασεις στα πρασσα καποιον....μετα απλα θα ψαχνουν χωρις τυχη (για σενα)
3 το πλαισιο και καμποσοι αλλοι εχουν καμερες (διαφορετικου τυπου) ¨ασυρματες¨¨ ή με καλωδιο
4 φροντιζεις (αν ειναι δυνατο) να μην τις φτανει καποιος με το χερι......οσο πιο ψηλα τοσο πιο καλα (απροσιτες) και πιανουν μεγαλυτερη γωνια επιτηρησης .......
5 προσεχεις γιατι συνηθως οσοι μπαινουν - μπαινουν οπλισμενοι και αποφασισμενοι.......αφου εχουν παρακολουθησει τον χωρο.....
 

Μηνύματα
8
Reaction score
5
Βρισκομαι σε νησι οποτε ληστεια δεν νοιζω οτι θα γινει.... αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην με κλεβουν επιτοπου και να μην βαζουν χερι οι υπαλληλοι...
 

Μηνύματα
7.261
Reaction score
4.645
Τεχνικός δεν υπαρχει εκει ?
Τι να σου προτείνει κάποιος χωρις να ξερει τον χωρο κ τις ανάγκες σου ?
Επισης μπατζετ ?
Γιατι δεν ψωνίζεις απο εκει να έχεις και υποστήριξη ?
 

Μηνύματα
8
Reaction score
5
Τεχνικο φώναξα...μου ζητανε από 900-1200 € για 4 ενσυρματες καμερες ασπρόμαυρες...ε όχι δεν θα πάρω. ..
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.426
Reaction score
28.446
Πάρε και μια καραμπίνα επαναληπτική και όποιος βάλει το χέρι του σε κόσμημα και το αγγίξει, του τραβάς μια μπαταριά!!
Άκρως αποτρεπτικό και αποτελεσματικό!

:laugh: :laugh:
 

Μηνύματα
8
Reaction score
5
Πάρε και μια καραμπίνα επαναληπτική και όποιος βάλει το χέρι του σε κόσμημα και το αγγίξει, του τραβάς μια μπαταριά!!
Άκρως αποτρεπτικό και αποτελεσματικό!

:laugh: :laugh:
Ε είσαι γελοιος..... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τι να σου πω... Έτσι απαντάτε ολοι οι moderators εδώ προσβάλλοντας τα μεμέ σας;;
[DOUBLEPOST=1523279049][/DOUBLEPOST]
Ε είσαι γελοιος..... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τι να σου πω... Έτσι απαντάτε ολοι οι moderators εδώ προσβάλλοντας τα μελη σας;;
 

Μηνύματα
2.757
Reaction score
1.383
Ε είσαι γελοιος..... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τι να σου πω... Έτσι απαντάτε ολοι οι moderators εδώ προσβάλλοντας τα μεμέ σας;;
[DOUBLEPOST=1523279049][/DOUBLEPOST]
Φίλε μου ο "γελοιος" εκανε μια πλακα για να γελάσουμε ολοι και φυσικά στους όλους συμπεριλαμβάνεσε..
Αλλά μάλλον είσαι αρκετά οξύθυμος και που ιδικά λόγω των ημερών δεν ενδείκνυται ..
Και για μη με αποκαλέσεις και μένα εξυπνάκια προστάτη των γελοίων θα σου απαντήσω ότι όποια κάμερα 1ο80 και να επιλέξεις με χαμηλά έως 0 λουξ κ ένα καταγραφικο την δουλειά σου θα την κάνεις ..
Με 400 ευρώ παίρνεις όλο το σετ...
Χρόνια πολλά πάντα με υγεία
 


Μηνύματα
8
Reaction score
5
6 κάμερες χρειάζονται 2 εξωτερικεςκαι 4 εσωτερικές επειδή ομως για τις 2 δεν υπάρχει προεγκατεστημένο καλωδιο μπορώ να βαλω 2 ip στον ίδιο καταγραφέα με τις άλλες; Και αυτό που ρώτησα πιο πάνω ξαναρωτάω: τις ασυρματες κάμερες υπάρχει περίπτωση κάποιος με κάποιον τρόπο να τις απενεργοποιήσει με κάποιο μηχάνημα που έχει πάνω του η μεσω ιντερνέτ ; Κι όταν λέω κάποιος εννοώ κάποιος που έχει σκοπό να μας κλέψει με τον άλφα ή β τροπο. Αν είναι σίγουρες οι ασύρματες κάμερες θα τις προτιμήσω για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.446
Reaction score
78.494
Ε είσαι γελοιος..... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τι να σου πω... Έτσι απαντάτε ολοι οι moderators εδώ προσβάλλοντας τα μεμέ σας;;
[DOUBLEPOST=1523279049][/DOUBLEPOST]

λίγη ευγένεια δεν βλάπτει...
αν δεν σηκώνεις χιούμορ.. το λες ευγενικά,όχι βρίζοντας >:(
άι πάενε απο δω που θες και συμβουλή
να πας να πληρώσεις μάστορα!
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.426
Reaction score
28.446
Ε είσαι γελοιος..... ευχαριστώ πολύ για την απάντηση τι να σου πω... Έτσι απαντάτε ολοι οι moderators εδώ προσβάλλοντας τα μεμέ σας;;
[DOUBLEPOST=1523279049][/DOUBLEPOST]
Βλέπω ότι δεν σηκώνεις αστεία και δεν έχεις χιούμορ.
Εδώ πέρα κάνουμε και λίγη πλάκα και αν σε πρόσβαλλα σου ζητώ συγνώμη.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
5
Βλέπω ότι δεν σηκώνεις αστεία και δεν έχεις χιούμορ.
Εδώ πέρα κάνουμε και λίγη πλάκα και αν σε πρόσβαλλα σου ζητώ συγνώμη.
Μιχαλη εγω σου ζηταω συγγνωμη και στους υπολοιπους , ημουν απο το κινητο και διαβασα κατι αλλο... τωρα που ξανακοιταγα τα μηνυματα βλεπω οτι εκανα λαθος. και παλι συγγνωμη.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.886
Reaction score
11.205
Up!

Θέλω να βάλω 4-5 ασύρματες κάμερες παρακολούθησης εξωτερικού χώρου. Θέλω να μπορώ να βλέπω ζωντανά εικόνα αλλά και να καταγραφουν εικόνα, ιδανικά δωρεάν στο cloud.Θέλω να είναι μπαταρίας με ηλιακή φόρτιση ή σκέτο μπαταρίας αν κρατάνε μερικές βδομάδες.

Eufy, xiaomi, tp-link ή κάτι άλλο;

Μεμονωμένες κάμερες;
π.χ.

ή με hub;
π.χ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.150
Μηνύματα
2.890.599
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top