ΠΟΙΟΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΚΑΛΟ ΛΑΜΠΑΤΟ ΠΡΟ???

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.343
Reaction score
1.407
Λευτερη αν κοιταζεις για παθητικο, θα σου ελεγα να ριξεις μια ματια και στους

Audio Transformers, απ΄οτι ειδα στα διαφορα φορα, στο ιντερνετ, νομιζω οτι εχουν τα πλεονεκτηματα, του ladder kai οχι τα μειονεκτηματα τους.

Δες τον δικο μου σε μια προχειρη κατασκευη που εδω και καιρο στρωνει σε συστημα φιλου.
[/img]
 

Μηνύματα
7.025
Reaction score
996
Αγαπητέ Someone Else,
από τον τρόπο που γράφεις φαίνεται ότι είσαι κι εσύ λάτρης της λυχνίας. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι μόνο με τις λυχνίες μπορεις να φτιάξεις τον ήχο σου όπως σου αρέσει. Θέλει πολύ ψάξιμο και δοκιμές μέχρι να καταλήξεις σε αυτό που σε ικανοποιεί καλύτερα.
Τα placette δεν τα έχω ακούσει για να μπορώ να έχω άποψη επί του θέματος.
Θα μου άρεσε πολύ να είχα εγώ την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα΄και να ερχόσασταν όλοι εσείς να αγοράζατε από εμένα. Θα χρειστεί όμως να αλλάξω επάγγελμα που δεν το βλέπεω για τα επόμενα 20 χρόνια.
΄
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.343
Reaction score
1.407
Ε! πειτε μου κιολας πως ανεβαζουμε εικονες. Πολυ περιγραφικα παιδια!!!
 

Μηνύματα
7.025
Reaction score
996
Εγώ είμαι αντίθετος με την χρήση Μ/Σ audio transformers στην πορεία του σήματος.
Τα Ladder είναι καλύτερα :mrgreen:

Το μοναδικό θεωρητικό πλεονέκτημα των Audio Transformers είναι ότι παρουσιάζουν χαμηλή αντίσταση εξόδου.
Με σωστή όμως επιλογή της μέγιστης αντίστασης εξόδου του Ladder, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρακτικό πρόβλημα.
 

Μηνύματα
7.025
Reaction score
996
Γίνε μέλος στο photobucket.com .
Κάνε upload τις εικόνες σου εκεί.
Μετά κάνε copy τον τίτλο της εικόνας που ανέβασες (το αρχείο .img , 3o στη σειρά) και μετά paste στο σημείο του κειμένου σου στο avsite.

http://www.photobucket.com/
 

Μηνύματα
1.423
Reaction score
1.165
Κώστα ο Β.Λαζάρου είναι ο αντιπρόσωπος της DACT ?
H DACT διαθέτει στην αγορά τα δικά της διακοπτικά.  Ο παθητικός του Λαζάρου που δοκίμασες ποιο pot είχε ?
O Βαγγελης ειναι ο αντιπροσωπος της DACT. Εγω ειχα δοκιμασει μια ιδιοκατασκευη σε ενα μικρο κουτι με δυο mono διακοπτικα ποντεσιομετρα. Δυστυχως δεν θυμαμαι ποιο pot ειχε. Παντως ο προ δεν ηταν o Deus που εχει σε παραγωγη η P.A.M. και ο οποιος ειναι εκπληκτικος.
Να πω γενικα, οτο ειμαι υπερ των παθητικων, ακομα και φθηνες κατασκευες εισαγουν λιγοτερα προβληματα στον ηχο απο οτι οι ενεργοι. Ειδικα αν δεν σε ενδιαφερει ο τηλεχειρισμος, μια ιδιοκατασκευη με διπλα διακοπτικα, μικρης διαδρομης καλωδια και RCA/καλωδια "επιπεδου" παραγουν ενα πολυ διαφανο αποτελεσμα που δεν πασχει ουτε απο θορυβο ουτε σε ογκο/εικονα.
 


platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.343
Reaction score
1.407
Ευχαριστω poly g.kar .

Μηπως υπαρχει και καποιο λινκ απο AVSITE, gia anebasma foto?

Οπως βλεπετε αυτο ειναι το TVC, της TRIBUTE.
Αυτο ειναι το στερεφωνικο, εγω εχω 2 μονοφωνικα τα οποια ειναι τα μισα σε βαθος, δηλ. οσο αυτο που φαινεται.

Επειδη ειχα ladder, και εχω και τα EVS, μπορω να πω οτι στο συστημα μου, τα audio transformers παιζουν καλυτερα.

Το καλο με τα tribute ειναι οτι ερχονται ετοιμα και δεν σου βγαινουν τα ματια απο το κολημα ολων αυτων των λεπτων καλωδιων. Ενα απλο κουτακι (το δικο μου το εκανα σε 10 λεπτα), ενα κουμπακι, και ετοιμο.

Δειτε το δικο μου.

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.896
Μηνύματα
2.921.948
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top