Προβολέας για μπαλκόνι

Μηνύματα
127
Reaction score
16
Καλησπερα
Σκεφτόμουν να βαλω κατι στο μπαλκόνι να βλέπουμε τηλεόραση ταινίες κλπ .
Στην αρχή προσανατολίστηκα να βαλω μια περίσσια μικρή τηλεόραση που εχω με ένα βραχίονα καπου ψηλά .δεν με βολευει όμως το μέρος .
Σκέφτηκα μήπως ένας προβολέας ,μιας και εχω χώρο να κρεμάσω μια άσπρη οθόνη που θα μαζεύει μετά ψηλά ,θα ήταν πιο βολικός .εχω δει κατι μικρούς πολυ .το θέμα είναι μπορω με αυτούς να προβάλω και τηλεόραση και ταινίες από streaming services αν πιάνει Ίντερνετ έξω ;μπορει να βρεθεί κατι τέτοιο χωρις ψηλό budget ?
Τι επιλογές εχω για να βολευτω με κατι στο μπαλκόνι γιατι τα παιδια με φάγανε
 


Μηνύματα
127
Reaction score
16
Περιορισμένο …βαριά 300 .δεν ξέρω αν παιζει ρόλο αλλα ειμαι Apple user .εχω MacBook iPhone Apple TV αν αυτό βοηθάει στη συμβατότητα
 

Μηνύματα
7.272
Reaction score
4.655
Με αυτο το μπάτζετ φίλε μου ειλικρινά δεν ξέρω.
μήπως να πάρεις μια φθηνή τηλεόραση να την βάζεις βγάζεις ;
Εάν μπορείς πάρε μια 65αρα έστω κ με δόσεις
Άποψη μου βέβαια
Δεν ξέρω εάν έχει κάποιος άλλος μια ποιο σωστή λύση
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.274
Reaction score
7.353
Υπάρχουν κινεζάκια που κάνουν για τη δουλειά που θες και είναι εντός budget.

Έχω κι εγώ έναν και τον έχω βάλει 2-3 φορές στην αυλή για τα παιδιά, μια χαρά ήταν. Μόνο αν έχει νυχτώσει εντελώς φυσικά.

Θα χρειαστείς επίσης και ένα Bluetooth ηχείο ή μινι ηχόμπαρα (όπως η creative) γιατί οι προτζέκτορες έχουν μεν ηχείο αλλά θα ακούς από πίσω. Θα πρέπει φυσικά και η πηγή να υποστηρίζει σύνδεση με Bluetooth. Ένα Xiaomi stick που είχα πάρει το κάνει, αυτά τα apple που λες είναι του διαβόλου, δεν ξέρω.

Υ.Γ. εγώ έχω αυτόν αλλά είναι αρκετά παλιός, θα έχουν βγει καλύτεροι στα ίδια λεφτά.

Ψάξε για "projector" στο lagonika.gr, δες τους τελευταίους που έχουν ποστάρει και διάβασε και τη συζήτηση στα σχόλια για να δεις και άλλες επιλογές.
 
Last edited:

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.052
Reaction score
3.065
Έχω δει κάτι προτζεκτορακια σε πλατφόρμες όπως το ΤΕΜU. Λένε τίποτα για ξεγέλασμα των παιδιών το καλοκαίρι στο χωριο;
 

Μηνύματα
679
Reaction score
1.278
Πάρε έναν μεταχειρισμένο optoma hd 14X , οποιον βρεις, μια χαρά δουλειά θα κάνει στο μπαλκόνι. Είχα τον 143X στο σαλόνι , τον είχα πάρει κάπου εκεί 300-400 πριν χρόνια . Έβαλα τηλεόραση, όποτε βγάζω τον προβολέα βεράντα , σε ένα λεπτό τον πετάω πάνω σε ένα τραπεζάκι με εικόνα χύμα πάνω στη τέντα. Βλέπω μπάλα μια χαρά σε όσες ίντσες θέλω και ταινίες χαλαρές καλοκαιρινές αξιοπρεπέστατα.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.274
Reaction score
7.353
Έχω δει κάτι προτζεκτορακια σε πλατφόρμες όπως το ΤΕΜU. Λένε τίποτα για ξεγέλασμα των παιδιών το καλοκαίρι στο χωριο;
Μια χαρά είναι και όχι απλά για ξεγέλασμα.

Δες εδώ φωτό από παιδικό πάρτυ, τέλεια πέρασαν τα παιδιά (που αφαιρέθηκαν από τη φωτό, αλλά ήταν εκεί 😄).

1000005186.jpg


Αυτό είναι με τον Κινέζο που έβαλα παραπάνω. Αν μάλιστα βάλεις και μια κανονική οθόνη και όχι το σεντόνι που κρέμασα πρόχειρα εγώ, δεν θες κάτι παραπάνω.

Ή μάλλον θες (όπως πάντα), αλλά από δική σου φαγούρα , όχι για τα παιδιά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι οι φτηνο-προτζέκτορες θα κάνουν καλή δουλειά, θέλει λίγο ψάξιμο. Αλλά μπορείς να βρεις να κάνει.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.052
Reaction score
3.065
Μια χαρά είναι και όχι απλά για ξεγέλασμα.

Δες εδώ φωτό από παιδικό πάρτυ, τέλεια πέρασαν τα παιδιά (που αφαιρέθηκαν από τη φωτό, αλλά ήταν εκεί 😄).

View attachment 334728

Αυτό είναι με τον Κινέζο που έβαλα παραπάνω. Αν μάλιστα βάλεις και μια κανονική οθόνη και όχι το σεντόνι που κρέμασα πρόχειρα εγώ, δεν θες κάτι παραπάνω.

Ή μάλλον θες (όπως πάντα), αλλά από δική σου φαγούρα , όχι για τα παιδιά.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όλοι οι φτηνο-προτζέκτορες θα κάνουν καλή δουλειά, θέλει λίγο ψάξιμο. Αλλά μπορείς να βρεις να κάνει.
Τέλειο. Με έβαλες σε σκέψεις- φιγούρες χιχιχι
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.441
Μηνύματα
2.904.278
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top