Συμπλήρωση ερωτηματολογίου διπλωματικής εργασίας για μη συναινετική διανομή σεξουαλικών φωτογραφιών

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλημέρα σε όλους!

Ως μεταπτυχιακός φοιτητής Ψυχολογίας, διεξάγω έρευνα για τη διπλωματική εργασία που αφορά τη μη συναινετική διανομή σεξουαλικών εικόνων.

Το ερωτηματολόγιο που σας παραθέτω παρακάτω είναι ανώνυμο, διαρκεί γύρω στα 15 με 20 λεπτά και απευθύνεται σε όσους είναι 18 και άνω.

Θα ήθελα πολύ όσοι μπορείτε και έχετε λίγο χρόνο ή όρεξη, να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο. Θα μου είναι πολύτιμη η βοήθεια σας.

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια να έχετε!

Link ερωτηματολογίου: https://hud.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_d6XETqfJjYEglCu
 



Μηνύματα
15.165
Reaction score
17.190
Done κι από μένα. Θα σου "χαλάσω" τον μέσο όρο αλλά προσπάθησα να είμαι ειλικρινής. :biggrin:
Αυτό ήταν σίγουρο. Δεν σε πρόλαβα να σου πω να μην συμμετάσχεις. :D :D Εντάξει θα απορριφθείς απο το επιστημονικό δείγμα ως ακραία βούλα τέρμα πάνω δεξιά στο διάγραμμα. :D :D
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Σε ευχαριστώ πολύ!

Done κι από μένα. Θα σου "χαλάσω" τον μέσο όρο αλλά προσπάθησα να είμαι ειλικρινής. :biggrin:
Σε ευχαριστώ πολύ! Και πολύ καλά έκανες. Είναι σημαντικό να είναι ειλικρινείς οι απαντήσεις για να έχουμε πιο πλήρη και ακριβή εικόνα στην έρευνα.
 


Μηνύματα
15.087
Reaction score
2.235
Εντάξει κι από εμένα.
Done κι από μένα. Θα σου "χαλάσω" τον μέσο όρο αλλά προσπάθησα να είμαι ειλικρινής. :biggrin:

Έχεις να μας πεις κάτι;
 


Μηνύματα
15.087
Reaction score
2.235
Σου στέλνω φωτογραφίες. :roflmao:
Πριν, χρόνια μιλούσα στο chat με φίλου μου, ο οποίος ταυτόχρονα μιλούσε με νεαρά ανταλλάσσοντας…φωτογραφίες. Έντρομος με παίρνει τηλέφωνο να μου πει πως καταλάθος έστειλε σε μένα γυμνή φωτογραφία του 😄 Έριξα τρελό γέλιο αλλά αναγκαστικά είδα τη φωτογραφία καθώς θα συνεχίζαμε τη γραπτή συνομιλία. Προφανώς, τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα να σβήσεις φωτογραφία.
 

Μηνύματα
16.132
Reaction score
22.728
Υπάρχει ένα θέμα με την διατύπωση των ερωτήσεων , είναι 2-3 τουλάχιστον που όπως διατυπώνονται είτε δεν βγάζουν νόημα είτε είναι αόριστες ως προς το ζητούμενο.
Λογικά εκεί θα δεις και τα περισσότερα ούτε ναι ούτε όχι
Ομοίως και στο κείμενο που ζητάς μια σκέψη.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Υπάρχει ένα θέμα με την διατύπωση των ερωτήσεων , είναι 2-3 τουλάχιστον που όπως διατυπώνονται είτε δεν βγάζουν νόημα είτε είναι αόριστες ως προς το ζητούμενο.
Λογικά εκεί θα δεις και τα περισσότερα ούτε ναι ούτε όχι
Ομοίως και στο κείμενο που ζητάς μια σκέψη.
Σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις. Θα το κοιτάξω. Να είσαι καλά
 


Μηνύματα
598
Reaction score
698
ΟΚ και από εμένα.
Μερικές παρατηρήσεις, με φιλική διάθεση:

1. Κάποιες ερωτήσεις δεν φαίνεται να σχετίζονται με το καθαυτό θέμα. Μήπως ΄υποβόσκει΄ και άλλη έρευνα;
2. Η χρήση επταβάθμιας κλίμακας 'θολώνει' τις απαντήσεις συγκριτικά με την τρι ή έστω πενταβάθμια
3. Συντακτικά λάθη στη διατύπωση ερωτημάτων υποδηλώνουν, κατά τη γνώμη μου, ελλιπή έλεγχο από πλευράς supervisor.

Καλή επιτυχία!
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.348
Reaction score
21.433
Βρήκα το ερωτηματολόγιο υπερβολικά μακρύ, κουραστικό. Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως το ίδιο αποτέλεσμα θα μπορούσε να εξαχθεί με λιγότερες ερωτήσεις. Οκ, πάντως, καλή επιτυχία...
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Βρήκα το ερωτηματολόγιο υπερβολικά μακρύ, κουραστικό. Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πως το ίδιο αποτέλεσμα θα μπορούσε να εξαχθεί με λιγότερες ερωτήσεις. Οκ, πάντως, καλή επιτυχία...
Λόγω μεταπτυχιακού, είναι μεγάλο το ερωτηματολόγιο και διερευνώ πολλές υποθέσεις. Όσο για τις ερωτήσεις, δεν υπάρχουν δυστυχώς short version κάποιας από τις κλίμακες. Σε ευχαριστώ πολύ και για τον χρόνο σου!
 

Μηνύματα
58
Reaction score
34
Πράγματι μερικές ερωτήσεις είτε είναι κακώς διατυπωμένες είτε δε βγάζουν νόημα σε σχέση με τα προηγούμενα κείμενα. Δεν το αναφέρω σαν κάτι που με ενόχλησε, το λέω μόνο και μόνο γιατι δεν θα έχεις "καλά" αποτελέσματα.
 

Μηνύματα
3.993
Reaction score
3.316
οι ερωτήσεις είναι google translate ? Δεν βγάζουν κανένα νόημα (όπως και οι απαντήσεις Διαφωνώ - Συμφωνώ )
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.898
Μηνύματα
2.922.002
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top