8-inch subwoofers...ποιό;

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Είμαι σε ένα δίλημα. Για κάποια συγκεκριμένα satellite speakers που κοιτάω, ο κατασκευαστής μου προτείνει 8-άιντσο sub, μου λέει ότι και 150 Watt φτάνει, και ενδεικτικά

Mordaunt-Short 308 or MS309

KEF PSW2500

Polk PSW 303

MJ Acoustics Reference 100

Monitor Audio Radius R360

Επειδή είμαι 'άτακτος' λέω ότι και το αισθητικά φοβερό B&W PV1 (http://tinyurl.com/bhmmx) 8-άιντσο είναι...καλά έχει 2 8-άιντσα drivers... :mrgreen:

Θα ήθελα παρακαλώ:
1. Κάποιος να μου αλλάξει την άποψη για το PV1...αλλιώς θα πάω να το πάρω και κάνει και 1000+ ευρώ...σας απειλώ!
2. Να μου προτείνει ή κάποιο από τα παραπάνω, ή κάποιο sub στην ελληνική αγορά, που να είναι το ίδιο ή καλύτερο από αυτά της παραπάνω λίστας, προφανώς λιγότερο από 1000 ευρώ...

Γρήγορα παιδιά, χάνομαι, πρέπει να παραγγείλω sub! :lol:

Ευχαριστώ πολύ!
Ακης
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Εγω εχω το SONY SA-WX700
2 woofer 10 ιντσα, με 250W digital amp... και λιγοτερα απο 1000€


Για το B&W δε λεω... απο design σκιζει... αλλα με 1000€ μαλλον παιρνεις καλυτερο....
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Ευχαριστώ.

Συμφωνώ ότι παίρνεις καλύτερο για τα λεφτά του, αλλά το design πληρώνεται...δες Apple...

Κάποια γνώμη για τα subs στη λίστα παραπάνω; Άλλες προτάσεις;
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Ο κατασκευαστής τον ηχείων δεν διαθέτει sub για τα satellite που κατασκευάζει? Μήπως προτείνει τα δικά του 8-ίντσα?
Μήπως δυο 8-ίντσα woofer συμπεριφέρονται διαφορετικά από το ένα και είναι ρίσκο το ταίριασμα τους με διαφορετικά satellite? :roll:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Αντώνη σωστά σκέφτεσαι, αλλά τα satellites θα έρθουν από αμερική, οπότε το sub δεν μπορεί να έρθει από εκεί, είναι πολύ βάρος. Μου είπε ότι μπορούν να ταιριάξουν με πολλά subs και θα με βοηθήσουν στην επιλογή, αν τους πω τι κυκλοφορεί εδώ, εκτός από τα παραπάνω που μου έχουν πει.
Δεν είναι δα και φοβερή επιστήμη να ταιριάξεις ένα sub με satellites, δεν ψάχνω hi-end λύση...που χρόνος για τέτοια. Ψάχνω για μελετημένες και εμπειρικές προτάσεις από subs που έχουν μέλη του forum.

Ευχαριστώ
Ακης
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
ak1s said:
Θα ήθελα παρακαλώ:
1. Κάποιος να μου αλλάξει την άποψη για το PV1...αλλιώς θα πάω να το πάρω και κάνει και 1000+ ευρώ...σας απειλώ!
Ακης

Άκη θα προσπαθήσω να σου αλλάξω την γνώμη για το PV1........

http://www.avsite.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=1715


(όχι τίποτε άλλο......Μην νομίζεις ότι μόνο στο εξωτερικό θα το έβλεπες....
Εμείς έχουμε και δοκιμή!!!)


Εμάς μην μας απειλείς!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Thanx, αλλά τώρα μου την άλλαξες τη γνώμη;;; Το thread λέει καλά λόγια!!!
Αχ, αχ, τι μου κάνετε...τι ζητάω και εγώ, ένα sub 8άιντσο, που να μην είναι σαν κουτί, κάτι σε πιο μελετημένο design...φαίνεται ότι δεν τα γλυτώνω τα 1000+ euros...
Μήπως ξέρετε και τι τιμές παίζουν εν Ελλάδι για το PV1?
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Άκη, και βέβαια δεν ήθελα να σου αλλάξω γνώμη!!! :lol: :lol:
Πλάκα έκανα όταν το έγραφα!!! :lol: :lol: :lol:


Στο thread θα δεις περίπου τιμή αλλά ίσως να έχει πέσει και λίγο..........

Μπορούμε να μάθουμε πάντως.......
Από Δευτέρα ίσως....... :wink:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Το πιο σωστο θα ηταν να ψωνισεις με τα αφτια σου (να πας και να ακουσεις αυτα που σε ενδιαφερουν), αλλα και παλι δεν θα ειναι και τοσο αντικειμενικο το αποτελεσμα, αφου και το setup και ο χωρος θα ειναι διαφορετικος απο το δικο σου...

Βεβαια επειδη αλλαζει το design δε σημαινει οτι ειναι και μικροτερο απο τους αντιστοιχους 8'' κυβους!

btw... το design πληρωνεται κατιτις παραπανω... ως γνωστον...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Στο πνέυμα των ημερών, όποιος μου μου δώσει χαμηλότερη τιμή για το PV1 στην Αθήνα, έχει ένα μεγάααααλο popcorn από εμένα την Κυριακή!!!:)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.898
Μηνύματα
2.922.021
Members
38.109
Νεότερο μέλος
vichygeo1
Top