Ayon Stealth Vacuum Tube Dac/Pro

Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.770
Αψεγάδιαστο σε υπερ-άριστη κατάσταση το dac αναφοράς της Ayon τρέχον μοντέλο ( τελευταίο demo αντιπροσωπείας ).

Η τιμή που δίνεται είναι στις 4.200€
Επαναλαμβάνω σαν καινούργιο . Οι λάμπες έχουν παίξει ελάχιστα, συσκευασία , χειριστήριο, manual όλα κανονικά και αγρατζούνιστα.
Περισσότερες πληροφορίες σε π.μ.

Digital/Analog ConverterAyon Stealth
Conversion rate32 bit, PCM up to 192k, 64xDSD, 128xDSD
DAC configuration8 mono DACs to 2- stereo outs
Tube complement – Analog output6H30
Dynamic range> 128dB
Output level @1 kHz / Rms0-12V
Output impedance Single-Ended-RCA~ 300 Ohms
Output impedance Balanced-XLR~ 300 Ohms
Digital input1 x S/PDIF, 1 x AES/EBU, 1 x Toslink,
1 x BNC, 1 x USB, 1 x I2S, 3 x BNC for DSD
Analog line input/outputRCA
Analog outputRCA & Balanced XLR
S/N ratio> 120 dB
Frequency response20Hz – 50kHz +/- 0.2dB
Total harmonic distortion @ 1kHz< 0.001%
Remote controlYes
Dimension (WxDxH)18.89 x 16.53 x 4.33 inches
Weight44 lbs
 

Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.770
Ξεκινάνε για λίγες μόνο μέρες οι ανοιξιάτικες εκπτώσεις.
- 15% ήτοι 3.570 ευρώ.

Ευχαριστούμε😀😀
 

Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.770
Ανανέωση αγγελίας για το εν λόγω μηχανάκι το οποίο το χρησιμοποιώ μόνο σαν dac κai χωρίς να ψήνομαι ιδιαίτερα να το δώσω γιατί παίζει εξαιρετικά αφενός και αφεταίρου έχω "κλίση" στο βινύλιο.😀😀
Ο μοναδικός λόγος που μπήκε αγγελία είναι η λαλακία της αναβάθμισης που με δέρνει και θα ήθελα να δοκιμάσω ένα μεγάλης κατηγορίας dac R2R χωρίς να έχω στο μυαλό μου κάτι συγκεκριμένο.
Αυτά λοιπόν....

( Φυσικά η ακρόαση στον χώρο μου είναι πάντα προϋπόθεση για κάποιον υποψήφιο αγοραστή ).
 

Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.770
Για πάμε μία ανανέωση μη μου τη δώσει και βρω τίποτις σούπερ ντούπερ νιου ολντ στοκ λάμπς πως τις λένε και το μετανιώσω...😀😀
(Παίζει και ανταλλαγή με κάποιο άλλο ντακ ανάλογης λιανικής ή με κάποιο r2r αφού το ακούσω όμως πρώτα)
 


Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.770
Ανανέωση αγγελίας για αυτό τον φανταστικό αέρινο λαμπάτο προενισχυτή - ντακ. Φυσικά η τιμή αυτή ισχύει μόνο για μετρητά.

Ανταλλαγή αυτή την στιγμή το μόνο που συζητώ είναι για μεγάλα ηχεία κόρνας αντίστοιχης αξίας με τον ayon για ένα δεύτερο χώρο που υπάρχει στα σκαριά και ολοκληρώνεται σιγά σιγά😀😀.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.639
Μηνύματα
2.912.418
Members
38.080
Νεότερο μέλος
ApoToL98
Top