LFD Integrated Zero Mk.III LE

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Γεια χαρά σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Συγχαρητήρια για τη δουλειά που έχετε κάνει! Πολύ ωραία και χρήσιμα πράγματα βρίσκει κανείς εδώ!

Έψαξα το forum και δε βρήκα κανένα thread/post για τον ενισχυτή LFD Integrated Zero Mk.III LE. Διάβασα διάφορα reviews, μερικά εκ των οποίων μιλάνε τουλάχιστον...διθυραμβικά για τον ενισχυτή, όπως πχ αυτό το άρθρο.

Μήπως έχει κανείς άποψη για τον ενισχυτή αυτόν; Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να ακούσω κι άλλα σχόλια.
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.708
Reaction score
12.421
Αν σου αρκεί η ισχύς του αγόρασε τον. Τόσο απλά.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Η ισχύς του σίγουρα μου αρκεί. Δεν ξέρω όμως αν θέλω να βάλω το χέρι στην τσέπη τόσο βαθειά, γι' αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει εμπειρία από αυτόν τον ενισχυτή, ώστε να μαζέψω επιπλέον απόψεις :102:

Αν πιστέψουμε το άρθρο [τελευταία παράγραφος], τότε δε θα έπρεπε να αγοράζει κανείς άλλο solid-state ενισχυτή στα 2x60W :119:
 

Μηνύματα
126
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Τα άρθρα είναι πραγματικά πολύ θετικά. Αλήθεια τον έχει ακούσει κανείς ?
Φίλε opterios ξέρεις τιμή από Ελλάδα ?
 

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Κάπου πήρε το μάτι μου 2.600€, κι αυτό χωρίς phono stage [στο οποίο άρθρο λέει ότι αξίζει επίσης τα λεφτά του]. Δε θυμάμαι καθόλου όμως πού το είδα!

Ψάχνοντας, βρήκα και εξίσου θετικά σχόλια ιδιοκτητών σε αυτό το link.

Αν μη τι άλλο, φαίνεται να έχει ενδιαφέρον!
 

Μηνύματα
931
Reaction score
81
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Αν δεν τον ακουσεις να εισαι επιφυλακτικος:108:
 


Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Επειδη τον ενισχυτη τον εισαγει γνωστο μελος του Φορουμ , και καλος φιλος, δεν θα ηθελα να εκφερω γνωμη για την ποιοτητα του για να μην θεωρηθει οτι μεροληπτω.
Μπορεις αν θελεις να τον ακουσεις στην Ηχοεκφραση, και να σχηματισεις την δικη σου αποψη.
Η τιμη παντως που αναφερθηκε ειναι ΜΕ το phono, χωρις το phono ειναι αρκετα φθηνοτερος.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Η τιμη παντως που αναφερθηκε ειναι ΜΕ το phono, χωρις το phono ειναι αρκετα φθηνοτερος.
Έχεις δίκιο, τα 2600 που είχα δει χωρίς το phono θυμήθηκα ότι ήταν σε δολλάρια.
 

Μηνύματα
126
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Σίγουρα θα πρέπει να τον ακούσει, αλλά για να μην έχει απαντήσει κάποιος ιδιοκτήτης μέχρι τώρα σημαίνει ότι δεν τον έχει στην κατοχή του κανένα μέλος του forum.

Περίεργο? Μήπως σημαίνει κάτι αυτό?

Πάντως αν κάνεις ακρόαση θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσες οι εντυπώσεις σου.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
2
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Πάντως αν κάνεις ακρόαση θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσες οι εντυπώσεις σου.
Καθότι είμαι εξαιρετικά νέος στο χώρο, ακόμα κι αν τον ακούσω, θα είμαι πολύ επιφυλακτικός στο να γράψω εντυπώσεις, καθότι θεωρώ πως δεν έχω την απαραίτητη εμπειρία για να κρίνω.
 

Μηνύματα
126
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Μήπως τον άκουσε κανένας τελικά ?
Από την περιγραφή στο abouthifi δείχνει καλός αλλά περιγράφεται η σχεδίασή του ως περίεργη, αντισυμβατική και με λιγοστά υλικά. Δείχνει αδυναμία οδήγησης αυτό ή πρόκειται για μια πραγματικά διαφορετική και εμπνευσμένη σχεδίαση που τελικά λειτουργεί ?
Αν κάνει τα 2/3 από αυτά που γράφονται γι' αυτόν και στην τιμή που είναι, τότε πρόκειται για κελεπούρι.
Πείτε τίποτα ρε παιδιά, κάποιος που τον άκουσε ίσως.
 

Μηνύματα
122
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Εγώ που τον έχω ακούσει σε άμεση σύγκριση με set προ τελικού ModWright (KWA 150 ήταν ο τελικός) μπορώ να πω ότι δεν πίστευα στα αυτιά μου για το "πώς". έπαιζε ο "μικρός" ενισχυτής. Τον ακούσαμε με διάφορα ηχεία και μόνο στα πολύ δύσκολα φορτία το ένιωθες λίγο έξω από τα νερά του.

Κάνε μια προσπάθεια και επικοινώνησε με τα παιδιά που τον κάνουν εισαγωγή.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Παιδιά γειά, Τον lfd Mkiii δεν τον έχω ακούσει, όμως έχω ακούσει, έχω ενθουσιαστεί και τελικά έχω αγοράσει τον αντικαταστάτη του LFD LE IV.
Αν ενδιαφέρει κάποιον τη συνεχίζουμε την κουβέντα. Πώς ακούγεται κλπ. Παραμένω στη διάθεση οποιουδήποτε, πάντα μέσω του φόρουμ.
 

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
946
Reaction score
296
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Καλησπέρα.

Επειδή και εγω τον έχω ακούσει, και πραγματικά εντυπωσιαστικα. Θέλω να σε ρωτήσω απο ρεύματα σε χώρο 36 τετραγωνικά, απόσταση ακρόασης 3 μέτρα μεχρι τη ηχειο μπορει να υποστηρίξει;;
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

loudobic, καλησπέρα σε 30τετραγωνικά τον έχω ακούσει με Proac 40r και τα πήγαινε μιά χαρά. Με τα μεγάλα Haberth πιστεύω οτι πάει εξίσου καλά.
Σε μικρότερο χώρο, 20TM, "σκίζει" ακόμα και με B&W 805S, έτσι δουλεύω εγώ τον LFD 4 SE. Είμαι ενθουσιασμένος με την απόδοσή του, μόλις τον πουλήσω θα τον αντικαταστήσω με το καλύτερο μοντέλο της γκάμας τον NCSE.
Πολύ ενδιαφέροντα είναι και τα phono stage τους, με τέτοιο ακούω πικαπ, έχω το MCT, τώρα στρώνει, καινούργιο είναι, αν ενδιαφέρει θα επανέλθω αργότερα όταν στρώσει.
Καλό βράδυ.
 

loudobic

AVSite Member
Μηνύματα
946
Reaction score
296
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Καλησπέρα.

Είναι καταπληκτικά μηχανήματα. Πράγματικα αξίζουν μιας ακροατής από όλους.

Μέχρι
Χρηστος
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά όταν είδα το εσωτερικό, ομολογώ χαμογέλασα...



 


D

Deleted member 23222

Guest
Απάντηση: LFD Integrated Zero Mk.III LE

Δεν ξέρω πως ακούγεται, αλλά όταν είδα το εσωτερικό, ομολογώ χαμογέλασα...



Οταν ακούσεις όμως θα καταλάβεις!!!
Nαι όντως εξαιρετικό!!!!
Δεν έχει καμμία σημασία ότι είναι...αφαιρετικό.
Το άδειο κουτί παράγει κάτι αρμονικές...μούρλια!!!!


ΥΓ. Χώρια που κρύβεις μέσα κοσμήματα,λίρες κλπ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.460
Μηνύματα
2.905.029
Members
38.048
Νεότερο μέλος
Coffee
Top