SMS απάτες




Μηνύματα
7.398
Reaction score
12.045
Α, εμένα τον προηγούμενο μήνα μου έστειλαν απο την ΑΑΔΕ, με αποστολέα "aade".
 




Μηνύματα
3.378
Reaction score
11.143
Υπάρχει κ πιο καινούριο κόλπο

χτυπάει το κινητό με κλήση απο ελληνικό κινητό και ακούγεται μνμ κονσέρβα με καλά ελληνικά , που λέει ότι έχετε παραγγείλει το iPhone 15 και αν δεν συμφωνηθείτε και θέλετε να ακυρώσετε την παραγγελία , τότε πατήστε το «1»
Το «1» είναι συνδεδεμένο με λινκ που εγκρίνεις την πρόσβαση στο κινητό σου κλπ κλπ
Απο κει και μετά …. Τα γνωστά. ….

Αν σας έρθει , το κλείνετε , δεν πατάτε τπτ και κάνετε αποκλεισμό του καλούντος, ή αφήνετε να κτυπάει αν δεν ξέρετε το νούμερο.

πλεον δεν κάνουν ούτε απόκρυψη.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.952
Reaction score
11.345
Είχα απανωτα σε δυο μέρες 4-5 κλήσεις από διαφορετικά νούμερα με την παραπάνω κονσέρβα. Προσοχη.
 

Μηνύματα
13.783
Reaction score
6.777
Αυτό με τα ΕΛΤΑ μου έχει έρθει πάνω από 5 φορές τους τελευταίους μήνες,όπως και αρκετά από ΑΑΔΕ και απο την κωλοτράπεζα που την λένε Εθνική. Κάποιοι έχουν πρόσβαση και τσιμπάνε τηλέφωνα και e-mail.
 

stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.313
Reaction score
1.675
Τα πιο ωραια ειναι αυτα με τον μακρινο ζαμπλουτο πιθανο συγγενη που πεθανε και δεν βρισκαν αλλο κληρονομο αρα μπορει εγω να διεκδικουσα την κληρονομια.
 

Μηνύματα
16.193
Reaction score
22.801
Είχα απανωτα σε δυο μέρες 4-5 κλήσεις από διαφορετικά νούμερα με την παραπάνω κονσέρβα. Προσοχη.
Έχω κάνει μπλοκ κάπου 15 νούμερα εδώ και 2 βδομάδες γτκο
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.113
Reaction score
4.113

Μηνύματα
1.193
Reaction score
1.782
Αυτό με τα ΕΛΤΑ μου έχει έρθει πάνω από 5 φορές τους τελευταίους μήνες,όπως και αρκετά από ΑΑΔΕ και απο την κωλοτράπεζα που την λένε Εθνική. Κάποιοι έχουν πρόσβαση και τσιμπάνε τηλέφωνα και e-mail.
αυτό από Εθνική δήθεν,
είναι αρκετά καλά φτιαγμένο, με σωστά ελληνικά και αποστολέα που δεν κάνει μπαμ ότι είναι πλαστός, βέβαια αν το σκεφτεί κάποιος το καταλαβαίνει

το πρόβλημα είναι όταν είναι κάποιος αφηρημένος ή κάνει 4 πράγματα ταυτόχρονα, αυξάνεται η πιθανότητα να κάνει κλικ ακόμη και από κεκτημένη ταχύτητα,
ευτυχώς το firewall μπλοκάρει το λινκ και δεν το αφήνει να ανοίξει
 

Μηνύματα
3.378
Reaction score
11.143
Κάνω αποκλεισμό του καλούντος, πάνω απο 2-3 χρόνια, απο απίθανα μέρη , βερμούδες, Μαλδίβες, ανατολικό Τιμόρ, καλά η Αμερική , Καναδάς & Ευρώπη είναι συνηθισμένα.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.365
Reaction score
9.806
Κάνω αποκλεισμό του καλούντος
Δωρεάν το κάνεις. Ποτέ δεν καλούν από το ίδιο νούμερο δεύτερη φορά. Αγοράζουν 1000 νούμερα σε τιμή κόστους και σε παίρνει άλλη γραμμή κάθε φορά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.993
Μηνύματα
2.924.853
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top