SVS. Νέα φθηνά subs



Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

σας ευχαριστώ. μόλις έρθει και το στρώσω, θα προσπαθήσω να γράψω όσα περισσότερα μπορώ. ίσως και εσείς μετά με την σειρά σας, με βοηθήσετε να το 'κουμπώσω' καλύτερα στο χώρο μου.
 



Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

γειά σε όλους. σήμερα έκανα παραγγελία και για το δικό μου :) PB-1000. δεν νομίζω βέβαια να καταφέρω να το έχω μέχρι το τέλος της βδομάδας. (απο lsound)
μπράβο φίλε...καλοάκουστο...:thumbsup:

και όπως είπε ο Κώστας, θέλουμε και φώτο...
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.873
Reaction score
5.856
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

γειά σε όλους. σήμερα έκανα παραγγελία και για το δικό μου :) PB-1000. δεν νομίζω βέβαια να καταφέρω να το έχω μέχρι το τέλος της βδομάδας. (απο lsound)
Μπραβο φιλε μου πολυ καλη αγορα
Και οπως ειπαν ολοι πολλες φωτο και αναλυτικα τι κανει!!!!
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.925
Reaction score
2.126
Καλοάκουστο να είναι και από εμένα.
Εύχομαι να το ευχαριστηθείς όσο το δυνατόν περισσότερο!
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

και πάλι σας ευχαριστώ. πιστεύετε ότι πρέπει να βάλω κάποιο είδους ηχο-απορροφητικό απο κάτω απο το sub? πολλοί βάζουν για να μην τρίζει ο τόπος. εμένα θα ακουμπάει σε πλακάκι. η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν κάποια στιγμή να πάρω ενα GRAMMA, αλλά δεν ξέρω αν θα υπάρχει κάποια διαφορά. Μπορώ επίσης να πάρω και απο το Praktiker κάτι παρόμοια (όχι βέβαια σε αυτή τη ποιότητα με το Gramma).

και όσο θα περιμένω το sub, ας γράψω και το τι έχω σαν σύστημα μέχρι τώρα..

B&W 603 S2 Fronts
B&W LCR600 S3 Center
B&W LM1 Rear
Logitech z-5500 sub
Samsung D6000 40''
Onkyo 609 Receiver
Zotac Zbox ID84 HTPC
 



Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: Re: SVS. Νέα φθηνά subs

Άνοιξε ένα νήμα στην For your eyes only κατηγορία με καμμιά φωτογραφία να το δούμε κιόλας ντε!
θα το κάνω μόλις βάλω το sub. Προς το παρόν, πήρα email απο την LSound ότι θα μου το στείλουν την Πέμπτη (δηλαδή θα φύγει απο εκεί την Πέμπτη, και θα κάνει σχεδόν μία εβδομάδα). Πάντως ο ΜΟΝΟΣ λόγος που διάλεξα αυτή την εταιρία, είναι επειδή μπορούσα να το πάρω φθηνά. Μέχρι στιγμής, είμαι πάρα πολύ απογοητευμένος με την εξυπηρέτησή τους.
 

Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
Re: Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

...σκεφτόμουν κάποια στιγμή να πάρω ενα GRAMMA, αλλά δεν ξέρω αν θα υπάρχει κάποια διαφορά.
To Gramma κάνει τρομερή διαφορά. Αξίζει μέχρι και το τελευταίο του ευρώ.
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

αν υπάρχει κάποιος που ξέρει για το Gramma, αυτός είσαι εσύ :D. έχω δεί το συστημά σου, και έχεις τρελή τρέλα (με την καλή έννοια). Πες μου όμως, γιατί τα αξίζει? ποτέ δεν βρήκα την απάντηση. τι θα κερδίσω, αν βάλω το sub πάνω σε ένα Gramma?
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.422
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

Το Gramma κάνει ακουστική απομόνωση και απορροφά τους κραδασμούς, ώστε να έχουμε τον τέλεια καθαρό ήχο. Πρέπει να ακούσετε τη διαφορά για να τη πιστέψετεΤα sub δημιουργούν μεγάλες δονήσεις, οι οποίες περνάνε στο δάπεδο, στα έπιπλα και σε αντικείμενα και πολλές φορές δημιουργούνται αντηχήσεις, με αποτέλεσμα να καταστρέφουν το πραγματικό ήχο του sub
:hi:
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

όταν λέμε ακουστική απομόνωση. απομόνωση με τι πράγμα? με το πάτωμα?
οκ αυτό με τους κραδασμούς, το καταλαβαίνω, δεν ξέρω βέβαια σε πλακάκι, πόσους κραδασμούς και φασαρία θα έχω. θα δείξει όμως. στην τελική σκέφτομαι να το πάρω (δεν ξέρω αν έχετε να προτείνετε κανα site να το πάρω φθηνά). Σίγουρα τον ήχο μου χειρότερο δεν θα τον κάνει, και δεύτερον, είναι μία σιγουριά ότι δεν θα χτυπηθεί το ηχείο με την σκούπα, ή σε καμία άτυχη περίπτωση που μπεί κανα νερό (ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΑΣ!)
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.205
Reaction score
2.879
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

όταν λέμε ακουστική απομόνωση. απομόνωση με τι πράγμα? με το πάτωμα?
οκ αυτό με τους κραδασμούς, το καταλαβαίνω, δεν ξέρω βέβαια σε πλακάκι, πόσους κραδασμούς και φασαρία θα έχω. θα δείξει όμως. στην τελική σκέφτομαι να το πάρω (δεν ξέρω αν έχετε να προτείνετε κανα site να το πάρω φθηνά).
Τιμή: 68,00 €
 

Μηνύματα
107
Reaction score
5
Απάντηση: SVS. Νέα φθηνά subs

αυτό το πράγμα είναι τόσο ακριβό, που απλά με κάνει να αναρωτιέμαι. σε ξύλινο πάτωμα, το δέχομαι ότι μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά. σε ένα πάτωμα όμως που είναι απο τσιμέντο και απο πάνω πλακάκι, δεν μπορώ να φανταστώ, ότι θα δω μεγάλη διαφορά. φαντάζομαι ότι μπορώ να φτιάξω κάτι σχετικά αντίστοιχο σαν δοκιμή, με λιγότερα λεφτά και αν δω κάτι καλύτερο στον ήχο μου, τότε να το λάβω υπόψιν. τι λέτε? διαφορετικά είναι σαν να πετάω 70 ευρώ.
 


Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
Δεν το αλλάζω με τίποτα το Gramma. Όποιος ενοχλείται από το κόστος, ας πειραματιστεί να φτιάξει μόνος του. Όποιος αμφισβητεί αυτό που προσφέρει το Gramma, εκείνος χάνει.

Το Gramma σηκώνει πολύ βάρος, καταπονήσεις, σύρσιμο (επιτρέποντας εύκολες μετακινήσεις του ηχείου) και αντέχει στον χρόνο χωρίς να στρεβλώνει και χωρίς να αλλοιώνεται.

Έχω καμιά 10αριά Gramma και δύο Great Gramma και όλα είναι σαν καινούρια. Λειτουργούν εξαιρετικά και στα ηχεία, πέρα από τα σαμπ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.895
Μηνύματα
2.921.909
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top