Tesla (απο 1/1/23)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.648
Reaction score
132.920
Δηλαδή ας είναι όπως θέλει φτάνει να είναι Tesla;
Μάλιστα. Φέρτε μου ένα ΤΩΡΑ.

Κάνω παραγγελία και χωρίς να το δω.

Ένα Τέσλα μικρό, πόλης, άμεσα παρακαλώ.

Θέλω μόνον 2 πράγματα:

1. Να γράφει Τέσλα στην ούγια.
2. Μπαταρία τουλάχιστον 50-αρα.

Αγοράζω εδώ και τώρα, cash.


ΥΓ. Πωλείται 3-ετιας iD.3 pro performance φουλ εξοπλισμού, Μάτριξ φώτα, head up display, keyless entry, λευκό μέσα λευκό τιμόνι, ηλιοροφή, αντλία θερμότητας, κλπ κλπ κλπ, τα πάντα όλα, συν δεύτερο σετ ζάντες "μαμά" με χειμερινά ελαστικά, συν κατά παραγγελία σε ταπετσερη καλύμματα καθισμάτων με πατρόν, κάλυμμα χώρου αποσκευών, τα πάντα όλα, με κεραμική προστασία βαφής, και με 3Μ μεμβράνες ηλιοπροστασίας, ατρακάριστο, σένιο, σε τιμή ευκαιρίας.
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.648
Reaction score
132.920
Ορθή επανάληψη:

ΥΓ. Πωλείται 3-ετιας iD.3 pro performance φουλ εξοπλισμού, Μάτριξ φώτα, head up display, keyless entry, λευκό μέσα λευκό τιμόνι, ηλιοροφή, αντλία θερμότητας, κλπ κλπ κλπ, τα πάντα όλα, συν δεύτερο σετ ζάντες "μαμά" με χειμερινά ελαστικά, συν κατά παραγγελία σε ταπετσερη καλύμματα καθισμάτων με πατρόν, κάλυμμα χώρου αποσκευών, τα πάντα όλα, με κεραμική προστασία βαφής, και με 3Μ μεμβράνες ηλιοπροστασίας, ατρακάριστο, σένιο, σε τιμή ευκαιρίας, τρέξτε μεγάλη ευκαιρία, μπαταρία ακόμα 100.000 χλμ σε εγγύηση, πλήρως απροβλημάτιστη με έλεγχο αντιπροσωπείας προ μηνός, και εντός εγγύησης φυσικά.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.648
Reaction score
132.920
Elon θεέ πούλα ότι θε. :lolsign:
Ναι ρε. Να πάρε, ωραίο:

 


Μηνύματα
1.184
Reaction score
1.766
μοιάζει να είναι στο Σκλαβενίτη στο Χαλάνδρι (κοντά σε Αγία Παρασκευή), δεν πήρε μπαταρία αλλοιώς θα έκαιγε ακόμα
το λεπτό καλώδιο του τέσλα θα έφταιγε :tongue:

πάντως διαδώστε
για να παρκάρουν τουλάχιστον λιγότεροι στις θέσεις αυτές (που είναι συνήθως κατηλειμένες από οχήματα ICE ή hybrid χωρίς να είναι συνδεδεμένα).
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
8.017
Reaction score
10.221
Δε φαίνεται να έχει καεί η μπαταρία του αυτοκινήτου. Μάλλον κάτι πήγε στραβά στη σύνδεση με το σταθμό φόρτισης.
 

Μηνύματα
1.323
Reaction score
2.319
Ομολογώ πως κάθε φορά που κουμπώνω σε δημόσιο ταχυφορτιστή και ακούω το "γκάπ" στην έναρξη τρέμει λίγο η ψυχούλα μου... καλό το αυτοκίνητο, με τον φορτιστή όμως όλα οκ??? Γιατί από τη στιγμή που θα συνδεθείς είσαι κύκλωμα...
 




Μηνύματα
1.323
Reaction score
2.319
Για να γράψω και κάτι ουσιώδες, ήμουν Ναύπλιο σήμερα, έχει ένα φούρνοζαχαροπλαστείο στην νέα πόλη σπέσιαλ με καλό καφέ και τα πάντα όλα μέσα, +φορτιστή της dei blue 120άρη - πρακτικά 55-60 φτάνει με αρκετά καλό περιβάλλον να αράξεις όσο φορτίζεις. Ο φορτιστής και ο χώρος καθαρός. Λέγεται https://kosmosbakery.gr/. Το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο και το σημείο ενδιαφέροντος στην φόρτιση. Στα υπ' όψην...
 

Μηνύματα
727
Reaction score
1.072
Για να γράψω και κάτι ουσιώδες, ήμουν Ναύπλιο σήμερα, έχει ένα φούρνοζαχαροπλαστείο στην νέα πόλη σπέσιαλ με καλό καφέ και τα πάντα όλα μέσα, +φορτιστή της dei blue 120άρη - πρακτικά 55-60 φτάνει με αρκετά καλό περιβάλλον να αράξεις όσο φορτίζεις. Ο φορτιστής και ο χώρος καθαρός. Λέγεται https://kosmosbakery.gr/. Το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο και το σημείο ενδιαφέροντος στην φόρτιση. Στα υπ' όψην...
Το καλύτερο σε ολη την περιοχή και οχι μόνο, πάρα πολλά μαγαζιά στην Αττική θα το ζήλευαν έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα ολα παίρνουν 8,5με10. :thumbsup:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.215
Reaction score
97.265
Για να γράψω και κάτι ουσιώδες, ήμουν Ναύπλιο σήμερα, έχει ένα φούρνοζαχαροπλαστείο στην νέα πόλη σπέσιαλ με καλό καφέ και τα πάντα όλα μέσα, +φορτιστή της dei blue 120άρη - πρακτικά 55-60 φτάνει με αρκετά καλό περιβάλλον να αράξεις όσο φορτίζεις. Ο φορτιστής και ο χώρος καθαρός. Λέγεται https://kosmosbakery.gr/. Το αναφέρω γιατί παίζει ρόλο και το σημείο ενδιαφέροντος στην φόρτιση. Στα υπ' όψην...
Το καλύτερο σε ολη την περιοχή και οχι μόνο, πάρα πολλά μαγαζιά στην Αττική θα το ζήλευαν έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα ολα παίρνουν 8,5με10. :thumbsup:
Όντως, βρέθηκα εκεί τον Ιούνιο κι έπαθα πλάκα! Από φαγητά, μέχρι γλυκά και παγωτά, όλα ήταν φοβερά.

1000016774.jpg


Σε ό,τι αφορά το θέμα, δεν φόρτισα, αφού η μπαταρία υπερεπαρκούσε για το πήγαινε-έλα.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.062
Reaction score
29.743
Σημερινό, και από ότι λένε στην Αγία Παρασκευή.

View attachment 343543
Από ότι λένε δεν πρόκειται για εμπρησμό. Υπάρχουν πλάνα από κάμερα και δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Μάλλον από τον φορτιστή ή το καλώδιο ξεκίνησε το θέμα. Είδα και video τη στιγμή που καιγόταν. Εντύπωση μου κάνει πως δεν άρπαξε το πεύκο από πάνω.
Screenshot_20240923_111723_Facebook.jpg
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.648
Reaction score
132.920
Έχει λιώσει τελείως το πίσω ελαστικό.
Εμένα μου μυρίζει εμπρησμό, εκεί κάτω.

Άλλωστε είναι άλλα 2 Τέσλα που τα έβαλαν φωτιά εκεί κάτω στα μέρη σας, εμπρησμός διαπιστωμένος. Ε, να το 3ο περιστατικό.

Από το καλώδιο του φορτιστή θεωρώ πρακτικά αδύνατο να έγινε βραχυκύκλωμα που να ξεκίνησε φωτιά, ομοίως από το ίδιο το αυτοκίνητο κατά τη διάρκεια της φόρτισης, θα είχε σταματήσει η φόρτιση, καθώς ελέγχεται συνεχώς η αντίσταση του καλωδίου από το σοφτγουερ.

Τέλος πάντων, εικασίες.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.062
Reaction score
29.743
Δεν έχω ακούσει για άλλο καμένο Tesla στην Ελλάδα. Οι μέχρι χθές γνωστές φωτιές είναι σε ένα μικρό ηλεκτρικό κάποιου Δήμου που ήταν εμπρησμός, ένα Cupra Born που κάηκε πίσω επειδή καιγόταν το πίσω θερμικό, και ένα VW ID3 που κάηκε ολοσχερώς σε ένθεση στην Λ. Αλεξάνδρας μαζί με άλλα θερμικά.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.696
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top