Tριπλο απο την Nokia



Μηνύματα
562
Reaction score
2
Μήπως γνωρίζετε πώς τον λένε αυτόν τον σχεδιαστή; Και πόσο τον πληρώνουν για να φτιάχνει αυτά τα εκτρώματα; Μετά το 8850 η Nokia έχει καταστρέψει το design! Απορώ που κάποιοι πάνε και αγοράζουν γκουρμούτσες σαν το 6680 (και υπερεκτιμημένες παρακαλώ). Και απορώ επίσης, πώς καταφέρνει αυτή η εταιρία να διατηρεί την πρώτη θέση στην παγκόσμια κατάσταση. Η ευκολία των μενού της (ειδικά τώρα με τα Symbian που είναι όλα ίδια) δεν αποτελεί πλέον καλό λόγο.
 

Μηνύματα
709
Reaction score
10
Μήπως γνωρίζετε πώς τον λένε αυτόν τον σχεδιαστή; Και πόσο τον πληρώνουν για να φτιάχνει αυτά τα εκτρώματα; Μετά το 8850 η Nokia έχει καταστρέψει το design! Απορώ που κάποιοι πάνε και αγοράζουν γκουρμούτσες σαν το 6680 (και υπερεκτιμημένες παρακαλώ). Και απορώ επίσης, πώς καταφέρνει αυτή η εταιρία να διατηρεί την πρώτη θέση στην παγκόσμια κατάσταση. Η ευκολία των μενού της (ειδικά τώρα με τα Symbian που είναι όλα ίδια) δεν αποτελεί πλέον καλό λόγο.
Η αισθητική ενός αντικειμένου είναι αρκετά υποκειμενική. Αυτό που μπορεί εσύ
να βρίσκεις έκτρωμα, άλλος μπορεί να το βρίσκει υπέροχο. Ακόμα πίσω από το
βιομηχανικό design υπάρχουν και ζητήματα εργονομίας, ευκολίας χρήσης, αντοχής κλπ.
Πολλές φορές τα πιο όμορφα δεν είναι κατ' ανάγκη και τα πιο εύχρηστα.
Πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω πως αρέσουν σε κάποιους τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα :lol:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
41
Δεν ξέρω πως σας φαίνονται αλλά το Ν80 μου αρέσει πάρα πολύ!!!



Χμμμ.....Έχει και 3MP φωτογραφική με φλας.....

Αν είχε λίγο μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (πχ 80 αντί 40ΜΒ) και την κάρτα SD τουλάχιστον 128ΜΒ (αντί για τα 64) θα ήταν τρομερό....... :D
Γιατί με 3ΜΡ φωτογραφική θα χρειαστεί πολύ μεγαλύτερη μνήμη........
(ευτυχώς υπάρχει, και δέχεται, και 2GB SD...)
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
41
Αααα.......Χώρια που μου θυμίζει ΠΑΡΑ πολύ το 7650!!! :D






Nokia N80 Technical Specifications:

Size: 95 x 50 x 23mm
133g
Network: GSM 850/900/1800/1900 and WCDMA
GPRS, EDGE, WCDMA and WLAN
262,144 colour dispaly with 352 x 416 pixels resolution
40MB internal memory. 64MB on MMC card
3h 10min GSM talktime
Standby time 200 hours
MMS, Email
Bluetooth, Infrared
3 Megapixel camera (2048x1536) 20x digital zoom.
Video recording. 1 hour video capture
Ringtones: Polyphonic, Monophonic, TrueTones
Java

Μόνο για ΜΡ3 δεν είδα, αλλά κατά 99% τα υποστηρίζει.....
 




Μηνύματα
562
Reaction score
2
Κάπου έχεις δίκιο και κάπου πάλι...

Μήπως γνωρίζετε πώς τον λένε αυτόν τον σχεδιαστή; Και πόσο τον πληρώνουν για να φτιάχνει αυτά τα εκτρώματα; Μετά το 8850 η Nokia έχει καταστρέψει το design! Απορώ που κάποιοι πάνε και αγοράζουν γκουρμούτσες σαν το 6680 (και υπερεκτιμημένες παρακαλώ). Και απορώ επίσης, πώς καταφέρνει αυτή η εταιρία να διατηρεί την πρώτη θέση στην παγκόσμια κατάσταση. Η ευκολία των μενού της (ειδικά τώρα με τα Symbian που είναι όλα ίδια) δεν αποτελεί πλέον καλό λόγο.
Η αισθητική ενός αντικειμένου είναι αρκετά υποκειμενική. Αυτό που μπορεί εσύ
να βρίσκεις έκτρωμα, άλλος μπορεί να το βρίσκει υπέροχο. Ακόμα πίσω από το
βιομηχανικό design υπάρχουν και ζητήματα εργονομίας, ευκολίας χρήσης, αντοχής κλπ.
Πολλές φορές τα πιο όμορφα δεν είναι κατ' ανάγκη και τα πιο εύχρηστα.
Πάντως εγώ δεν καταλαβαίνω πως αρέσουν σε κάποιους τα γιαπωνέζικα αυτοκίνητα :lol:
Η αλήθεια είναι ότι παρέλειψα να τονίσω ότι πρόκειται φυσικά μόνο για την προσωπική μου άποψη. Μετά τα 3 (!) 7110, το ένα 6150 και το 8850, κανένα άλλο κινητό αυτής της φίρμας δε με συγκίνησε. Ίσως ήταν και το απαράδεκτο service της που με απομάκρυνε ακόμη περισσότερο.
Επειδή το έπιασα το υποννοούμενο με τα Ιαπωνικά αυτοκίνητα, θα ήθελα να σου γράψω ακριβώς - μα ακριβώς - αυτά που γράφεις πιο πάνω για ζητήματα αντοχής κλπ.
Επίσης, να σε ενημερώσω ότι έχω και Ευρωπαϊκά αυτοκίνητα (Mercedes, Renault) και έχω μετανιώσει για αυτές τις επιλογές (δεν μου αρκεί πλέον μόνο η εμφάνιση, καθώς όλοι κάποια στιγμή τα βαριόμαστε τα αυτοκίνητά μας, όσο όμορφα και να είναι). Τώρα θέλω την αξιοπιστία. Βέβαια, για Ιαπωνικό, το Land Cruiser δε νομίζω ότι - και αντικειμενικά ακόμη - είναι άσχημο, ενώ εκτός δρόμου μην πω τι κάνει σε κάτι υπερυψωμένα Ευρωπαϊκά sedan (Χ5, ML κλπ)!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
5
Re: Κάπου έχεις δίκιο και κάπου πάλι...

Επίσης, να σε ενημερώσω ότι έχω και Ευρωπαϊκά αυτοκίνητα (Mercedes, Renault) και έχω μετανιώσει για αυτές τις επιλογές (δεν μου αρκεί πλέον μόνο η εμφάνιση, καθώς όλοι κάποια στιγμή τα βαριόμαστε τα αυτοκίνητά μας, όσο όμορφα και να είναι).
Εμα...δες και κανα σοβαρό αυτοκίνητο...Mercedes πήγες και πήρες; Τα Renault είναι καλά μόνο για τρακάρισμα :D
Δες μια ωραία BMW με 6 κυλίνδρους, μια ωραία Porsche, κάτι της προκοπής βρε παιδί μου...:)
Το ξέρω ότι το image στις BMW είναι πρόβλημα, αλλά πραγματικά είναι κλάσεις μπροστά από άλλα αυτοκίνητα στην κατηγορία.
 

Μηνύματα
562
Reaction score
2
Οι BMW πάλι, μου άρεσαν πολύ μέχρι και τη προηγούμενη σειρά 3 (για μένα το πιο όμορφο cabrio). Από όλες τις σειρές της, πλέον μου αρέσει μόνο η 5άρα. Αυτά όσον αφορά στο εξωτερικό, γιατί στο εσωτερικό, λυπάμαι αλλά τις έχουν κάνει όλες τόσο λιτές (μα είναι ταμπλώ BMW αυτά;), που το Land Cruiser είναι υπερπολυτελές μπροστά τους.
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Πάντως και εμένα, λίγα είναι τα ΝΟΚΙΑ που μου αρέσουν. Τα θεωρώ ^%$#@$#%, αλλά αυτά είναι προσωπικά γούστα.

Το Land Cruiser είναι super αλλά το επόμενο θα είναι Discovery 3.!
 


Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Για το 4? χμ...Μάλλον για το 5 βλέπω.! ΑΝ και το νέο M απ'ότι φαίνεται απλά δεν παίζεται..!!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
41
Για το 4? χμ...Μάλλον για το 5 βλέπω.! ΑΝ και το νέο M απ'ότι φαίνεται απλά δεν παίζεται..!!
Με χαλάει ο "άστα να πάνε" λεβιές ταχυτήτων στο τιμόνι!!!!!
Σαν το παλιό εκείνο FORD 17M του νονού σου!!
Θυμάσαι Μιχάλη???? :roll: :wink: :wink: :wink: :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.308
Members
38.116
Νεότερο μέλος
Πολυζωίδης Περικλής
Top