Ακούω λάθος αλλά μου αρέσει

Μηνύματα
527
Reaction score
2.364
Σαββάτο πρωί είναι , χαλαρά είμαστε , ας γράψω και εγώ την όποια γνώμη μου στο νήμα κι ας είναι για πέταμα.


Λοιπόν είμαι φανατικός οπαδός της ισοστάθμισης εδώ και πολλά χρόνια , για αυτό και είχα παρεμβάλει -πάλαι ποτέ - αυτό το πάμφθηνο μηχανάκι της Behrigner (Ultra Curve) ανάμεσα στις σούπερ άλλες ακριβές συσκευές που είχα – και που μοιάζει και σαν φανταχτερός ντενεκές ανάμεσα σε γυαλισμένα αλουμίνια.

Ο χώρος είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα στην ακρόαση του audio.

Τουλάχιστον στην περίπτωση μου , παρά το ότι έχω αποκλειστικό χώρο ακρόασης να κάνω ότι θέλω , που τον έχω περιποιηθεί ΠΟΛΥ ακουστικά , και έχει και σχετικά ικανοποιητικές διαστάσεις 5Χ6,5Χ2,8 μέτρα. - ακριβές "κουτί" χωρίς τίποτα το περίεργο.

ΜΟΝΟ με ισοστάθμιση μπορώ να πάρω αποτέλεσμα.

Μου είναι αδύνατον να κάνω συγκριτικές ακροάσεις συσκευών – καλωδίων κλπ. Να βάζω- βγάζω συσκευές ακούγοντας επαναλαμβανόμενα το ίδιο κομμάτι για να πιάσω διαφορές είναι κάτι που με τρελαίνει μόνο στη σκέψη. Δεν χαραμίζω ούτε 5 λεπτά από ακρόαση μουσικής για να κάνω αυτό το πράγμα.

Ακόμη χειρότερα με τρελαίνει η τυχηματική εκτέλεση του παραπάνω (βάλε βγάλε -και φυσικά κουβάλησε - αυτά τα 200 κιλά συσκευών μπας και ακούσεις κάτι διαφορετικό). Τυχαία έτσι μη ξεχνιόμαστε. Να μην πω χαοτικά καλύτερα.

Άσε που όλη την παραπάνω διαδικασία – την βλέπω ουσιαστικά σαν μία ισοστάθμιση – κουραστική και στην τύχη.


Το χόμπι της ακρόασης της μουσικής το προσεγγίζω από την δική μου οπτική γωνία που είναι η εξής. Δηλαδή μου αρέσει το σύστημα μου όταν.

  • Μπορώ και ακούω ΠΟΛΛΕΣ ώρες ξεκούραστα μουσική .
  • Μπορώ και ακούω σε υψηλή στάθμη μουσική με μεγάλη ενέργεια και παρατεταμένα (πλέον η μέση στάθμη που ακούω είναι 90-95 db στη θέση ακρ.).
  • Δεν είναι ιδιαίτερα επιλεκτικό σε ηχογραφήσεις, Πάρα πολλές ηχογραφήσεις μου φαίνονται καλές –αντίθετα ΧΩΡΙΣ ισοστάθμιση καλές μου φαίνονται ελάχιστες χωρίς να αποκλείεται ΜΙΑ στις εκατό να παίζει και κυριολεκτικά τέλεια επειδή μάλλον «κάθεται» σωστά τον χώρο.(μπορεί και καλύτερα από την ισοστάθμιση)
  • Με αφορμή την δυνατότητα να ακούς πολλές ώρες σε γεμάτες στάθμες και πολλές ηχογραφήσεις ανακαλύπτεις καινούργιες μουσικές ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και αφήνεις στα αζήτητα τις «αγαπημένες audiophile» που κάποια καμπανάκια και χορδές χτυπάνε ντιγκι-ντιγκι.

Αν αναγκαζόμουν να παίζω χωρίς ισοστάθμιση – ΣΗΜΕΡΑ – θα έκλεινα στο σύστημα και θα άκουγα ΜΟΝΟ με ακουστικά . Δεν νομίζω άλλωστε ότι είναι τυχαία η ανάπτυξη της ακρόασης με ακουστικά σήμερα – παγκόσμια.

Δεν αποκλείεται αυτά που γράφω να είναι κάπου λάθος , ή να οφείλονται σε αδυναμίες του συστήματος μου ή του χώρου μου ή σε ιδιαιτερότητα του χαρακτήρα μου, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου.


Δεν αποκλείεται δηλαδή να ..ακούω λάθος και να μου αρέσει.
 
Last edited:




dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.817
Reaction score
11.093
Σαββάτο πρωί είναι , χαλαρά είμαστε , ας γράψω και εγώ την όποια γνώμη μου στο νήμα κι ας είναι για πέταμα.


Λοιπόν είμαι φανατικός οπαδός της ισοστάθμισης εδώ και πολλά χρόνια , για αυτό και είχα παρεμβάλει -πάλαι ποτέ - αυτό το πάμφθηνο μηχανάκι της Behrigner (Ultra Curve) ανάμεσα στις σούπερ άλλες ακριβές συσκευές που είχα – και που μοιάζει και σαν φανταχτερός ντενεκές ανάμεσα σε γυαλισμένα αλουμίνια.

Ο χώρος είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα στην ακρόαση του audio.

Τουλάχιστον στην περίπτωση μου , παρά το ότι έχω αποκλειστικό χώρο ακρόασης να κάνω ότι θέλω , που τον έχω περιποιηθεί ΠΟΛΥ ακουστικά , και έχει και σχετικά ικανοποιητικές διαστάσεις 5Χ6,5Χ2,8 μέτρα. - ακριβές "κουτί" χωρίς τίποτα το περίεργο.

ΜΟΝΟ με ισοστάθμιση μπορώ να πάρω αποτέλεσμα.

Μου είναι αδύνατον να κάνω συγκριτικές ακροάσεις συσκευών – καλωδίων κλπ. Να βάζω- βγάζω συσκευές ακούγοντας επαναλαμβανόμενα το ίδιο κομμάτι για να πιάσω διαφορές είναι κάτι που με τρελαίνει μόνο στη σκέψη. Δεν χαραμίζω ούτε 5 λεπτά από ακρόαση μουσικής για να κάνω αυτό το πράγμα.

Ακόμη χειρότερα με τρελαίνει η τυχηματική εκτέλεση του παραπάνω (βάλε βγάλε -και φυσικά κουβάλησε - αυτά τα 200 κιλά συσκευών μπας και ακούσεις κάτι διαφορετικό). Τυχαία έτσι μη ξεχνιόμαστε. Να μην πω χαοτικά καλύτερα.

Άσε που όλη την παραπάνω διαδικασία – την βλέπω ουσιαστικά σαν μία ισοστάθμιση – κουραστική και στην τύχη.


Το χόμπι της ακρόασης της μουσικής το προσεγγίζω από την δική μου οπτική γωνία που είναι η εξής. Δηλαδή μου αρέσει το σύστημα μου όταν.

  • Μπορώ και ακούω ΠΟΛΛΕΣ ώρες ξεκούραστα μουσική .
  • Μπορώ και ακούω σε υψηλή στάθμη μουσική με μεγάλη ενέργεια και παρατεταμένα (πλέον η μέση στάθμη που ακούω είναι 90-95 db στη θέση ακρ.).
  • Δεν είναι ιδιαίτερα επιλεκτικό σε ηχογραφήσεις, Πάρα πολλές ηχογραφήσεις μου φαίνονται καλές –αντίθετα ΧΩΡΙΣ ισοστάθμιση καλές μου φαίνονται ελάχιστες χωρίς να αποκλείεται ΜΙΑ στις εκατό να παίζει και κυριολεκτικά τέλεια επειδή μάλλον «κάθεται» σωστά τον χώρο.(μπορεί και καλύτερα από την ισοστάθμιση)
  • Με αφορμή την δυνατότητα να ακούς πολλές ώρες σε γεμάτες στάθμες και πολλές ηχογραφήσεις ανακαλύπτεις καινούργιες μουσικές ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και αφήνεις στα αζήτητα τις «αγαπημένες audiophile» που κάποια καμπανάκια και χορδές χτυπάνε ντιγκι-ντιγκι.

Αν αναγκαζόμουν να παίζω χωρίς ισοστάθμιση – ΣΗΜΕΡΑ – θα έκλεινα στο σύστημα και θα άκουγα ΜΟΝΟ με ακουστικά . Δεν νομίζω άλλωστε ότι είναι τυχαία η ανάπτυξη της ακρόασης με ακουστικά σήμερα – παγκόσμια.

Δεν αποκλείεται αυτά που γράφω να είναι κάπου λάθος , ή να οφείλονται σε αδυναμίες του συστήματος μου ή του χώρου μου ή σε ιδιαιτερότητα του χαρακτήρα μου, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου.


Δεν αποκλείεται δηλαδή να ..ακούω λάθος και να μου αρέσει.
Ρε συ Ηλια, μήπως εισαι εγω; Με επιασες σε ολα, απο την ισοστάθμιση και το οτι βαριεμαι να δοκιμάζω μηχανηματα μεχρι την ακροαση με ακουστικα. Ανμπιστεφταμπλ που θα ελεγε και μια γνωστη ψυχη.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.722
Reaction score
10.538
Σαββάτο πρωί είναι , χαλαρά είμαστε , ας γράψω και εγώ την όποια γνώμη μου στο νήμα κι ας είναι για πέταμα.


Λοιπόν είμαι φανατικός οπαδός της ισοστάθμισης εδώ και πολλά χρόνια , για αυτό και είχα παρεμβάλει -πάλαι ποτέ - αυτό το πάμφθηνο μηχανάκι της Behrigner (Ultra Curve) ανάμεσα στις σούπερ άλλες ακριβές συσκευές που είχα – και που μοιάζει και σαν φανταχτερός ντενεκές ανάμεσα σε γυαλισμένα αλουμίνια.

Ο χώρος είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα στην ακρόαση του audio.

Τουλάχιστον στην περίπτωση μου , παρά το ότι έχω αποκλειστικό χώρο ακρόασης να κάνω ότι θέλω , που τον έχω περιποιηθεί ΠΟΛΥ ακουστικά , και έχει και σχετικά ικανοποιητικές διαστάσεις 5Χ6,5Χ2,8 μέτρα. - ακριβές "κουτί" χωρίς τίποτα το περίεργο.

ΜΟΝΟ με ισοστάθμιση μπορώ να πάρω αποτέλεσμα.

Μου είναι αδύνατον να κάνω συγκριτικές ακροάσεις συσκευών – καλωδίων κλπ. Να βάζω- βγάζω συσκευές ακούγοντας επαναλαμβανόμενα το ίδιο κομμάτι για να πιάσω διαφορές είναι κάτι που με τρελαίνει μόνο στη σκέψη. Δεν χαραμίζω ούτε 5 λεπτά από ακρόαση μουσικής για να κάνω αυτό το πράγμα.

Ακόμη χειρότερα με τρελαίνει η τυχηματική εκτέλεση του παραπάνω (βάλε βγάλε -και φυσικά κουβάλησε - αυτά τα 200 κιλά συσκευών μπας και ακούσεις κάτι διαφορετικό). Τυχαία έτσι μη ξεχνιόμαστε. Να μην πω χαοτικά καλύτερα.

Άσε που όλη την παραπάνω διαδικασία – την βλέπω ουσιαστικά σαν μία ισοστάθμιση – κουραστική και στην τύχη.


Το χόμπι της ακρόασης της μουσικής το προσεγγίζω από την δική μου οπτική γωνία που είναι η εξής. Δηλαδή μου αρέσει το σύστημα μου όταν.

  • Μπορώ και ακούω ΠΟΛΛΕΣ ώρες ξεκούραστα μουσική .
  • Μπορώ και ακούω σε υψηλή στάθμη μουσική με μεγάλη ενέργεια και παρατεταμένα (πλέον η μέση στάθμη που ακούω είναι 90-95 db στη θέση ακρ.).
  • Δεν είναι ιδιαίτερα επιλεκτικό σε ηχογραφήσεις, Πάρα πολλές ηχογραφήσεις μου φαίνονται καλές –αντίθετα ΧΩΡΙΣ ισοστάθμιση καλές μου φαίνονται ελάχιστες χωρίς να αποκλείεται ΜΙΑ στις εκατό να παίζει και κυριολεκτικά τέλεια επειδή μάλλον «κάθεται» σωστά τον χώρο.(μπορεί και καλύτερα από την ισοστάθμιση)
  • Με αφορμή την δυνατότητα να ακούς πολλές ώρες σε γεμάτες στάθμες και πολλές ηχογραφήσεις ανακαλύπτεις καινούργιες μουσικές ΜΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ και αφήνεις στα αζήτητα τις «αγαπημένες audiophile» που κάποια καμπανάκια και χορδές χτυπάνε ντιγκι-ντιγκι.

Αν αναγκαζόμουν να παίζω χωρίς ισοστάθμιση – ΣΗΜΕΡΑ – θα έκλεινα στο σύστημα και θα άκουγα ΜΟΝΟ με ακουστικά . Δεν νομίζω άλλωστε ότι είναι τυχαία η ανάπτυξη της ακρόασης με ακουστικά σήμερα – παγκόσμια.

Δεν αποκλείεται αυτά που γράφω να είναι κάπου λάθος , ή να οφείλονται σε αδυναμίες του συστήματος μου ή του χώρου μου ή σε ιδιαιτερότητα του χαρακτήρα μου, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου.


Δεν αποκλείεται δηλαδή να ..ακούω λάθος και να μου αρέσει.
Άσε δεν το σώζεις με τίποτα και εσένα κουδούνια pdf θα σου κρεμάσουν :gotcha:
 

A

AKARL

Guest
@ Oldy-but-Goody,

Γειά και χαρά σου κουμπάρε Όλντυ, ήντα κάνεις σήμερο;

Εγώ επήγα να κουρευτώ σε ένα καινούργιο μπαρμπέρικο στη Χάνδακος ανάμεσα στην Ουτοπία και το Μπισκότο.

Ωραίος χώρος, περιβάλλον, κόσμος όλα καλά. Βάνει και ωραίες μουσικές - όχι τίποτε μουσικές για ασανσέρ, σουπερμάρκετ ή .... κομμωτήρια.

Εκεί που έχω αράξει και μου κόπτει ο μάστορας τσι βοστρύχους μου γροικώ μια μελωδία, μια διασκευή ενός γνωστού και αγαπημένου τραγουδιού, και μου σηκώνεται η .... τρίχα ΚΑΓΚΕΛΟ!!! Αν είχα μαζί μου το σηκομαρωμαραφέτι του ΕΑΡ θα είχε σπάσει από τη σηκωμάρα των τριχών μου.

Διευκρίνιση χωρίς ουδεμία πρόθεση να προκαλέσω τις γνώσεις τε και ευαισθησίες μελών του φόρουμ:

Δε θα μπορούσα να ακούω πιο λάθος εκείνη τη στιγμή: Σεσουάρ, κουρευτικές και ξυριστικές μηχανές, ομιλίες, αφρόντιστος ηχητικά χώρος, ηχεία οροφής χωρίς, πιστέψτε το, υποβαθύφωνες μονάδες, χωρίς ισοστάθμιση, χωρις Ντιράκ με πηγή ένα λάπτοπ που εκτελεί και χρέη ταμιακής μηχανής - άστα και βράστα.

Όμως η τρίχα κάγκελο - Η ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ! (και ουχί τση αναπαραγωγής τζη)......
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Eγω το επαθα αυτο οταν με βλεφάριζε μια κοπελίτσα στο μετρό, και τη ρωτησα για να σπασω πλάκα, τί ακούει και την κανει να χαμογελάει ....
Οπότε μου βαζει τα ακουστικά και .... ακούω :

Lacking sleep and food and vision
Here I am again, encamped upon your floor,
Craving sanctuary and nourishment,
Encouragement and sanctity and more.

Απόλυτο ΣΟΚ
Μιλάμε χλώμιασα, σχεδόν λιποθύμισα και της λέω : "Πἀανα - Γία μου !!! ... ... ... Περαστικἀ"
Ρε συ, τελικά δε φαντάζεσαι απο πού μπορεί να σου 'ρθει.
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Eγω το επαθα αυτο οταν με βλεφάριζε μια κοπελίτσα στο μετρό, και τη ρωτησα για να σπασω πλάκα, τί ακούει και την κανει να χαμογελάει ....
Οπότε μου βαζει τα ακουστικά και .... ακούω :

Lacking sleep and food and vision
Here I am again, encamped upon your floor,
Craving sanctuary and nourishment,
Encouragement and sanctity and more.

Απόλυτο ΣΟΚ
Μιλάμε χλώμιασα, σχεδόν λιποθύμισα και της λέω : "Πἀανα - Γία μου !!! ... ... ... Περαστικἀ"
Ρε συ, τελικά δε φαντάζεσαι απο πού μπορεί να σου 'ρθει.
Τελικα ειναι εκπληκτικο (για καποιους πληκτικο...) ποσο μπορεί να ενωθουμε κατω απο το μεγαλειο της μουσικης. Παρολο που δεν γνωριζω κανεναν σας, νιωθω οτι καταλαβαινω τι εννοειτε...
Πολυ ωραια! Βεβαια αναμενω και μια γνησια συγγνωμη απο το ντελαμοστρε για εκεινο το "αργοσχολοι", αλλιως του ζητω να μην ξαναγραψει .
Ηλια κ τα ειπες ωραια.
 

A

AKARL

Guest
Eγω το επαθα αυτο οταν με βλεφάριζε μια κοπελίτσα στο μετρό, και τη ρωτησα για να σπασω πλάκα, τί ακούει και την κανει να χαμογελάει ....
Οπότε μου βαζει τα ακουστικά και .... ακούω :

Lacking sleep and food and vision
Here I am again, encamped upon your floor,
Craving sanctuary and nourishment,
Encouragement and sanctity and more.

Απόλυτο ΣΟΚ
Μιλάμε χλώμιασα, σχεδόν λιποθύμισα και της λέω : "Πἀανα - Γία μου !!! ... ... ... Περαστικἀ"
Ρε συ, τελικά δε φαντάζεσαι απο πού μπορεί να σου 'ρθει.
Σου ορκίζομαι σε ότι έχω πιο ιερό, διαβάζοντας το μήνυμά σου .... το τετράστιχο ... μου ήρθε στο μυαλό η μελωδία και η φωνή του Πέτρου και ανατριχιάζω ακόμα ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΑΚΟΥΩ .... La Rossa - Still Life ... ότι και να πω....

Απίστευτο αυτό που περιγράφεις - τελικά ίσως και να υπάρχει μια κάποια ελπίδα....

Μεταξύ μας τώρα, τον Πέτρο τον γνώρισα από το Αγκάθι του Θανάση του Μάνθου (μαζί με τον Γκοντάρ και πολλούς άλλους).

Ήταν μέσα της δεκαετίας του '80 (δε θυμάμαι ποιά χρονιά - πρέπει να πήγαινα Λύκειο) σε κάποιο παραλιακό χωριό της Βοιωτίας και μαθαίνω ότι ο Πέτρος επρόκειτο να εμφανιστεί στο Club 22 στη Βουλιαγμένης.

Επηρεασμένος από το On the Road του Κέρουακ, την ημέρα της συναυλίας φεύγω λέγοντας πως θα πάω με λεωφορείο, αλλά έκανα ωτοστόπ (περίπου 150 χλμ.).

Τέλος πάντων, φτάνω, μπαίνω στον χώρο, αρχίζει η συναυλία και χάθηκα ....
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Eγω το επαθα αυτο οταν με βλεφάριζε μια κοπελίτσα στο μετρό, και τη ρωτησα για να σπασω πλάκα, τί ακούει και την κανει να χαμογελάει ....
Οπότε μου βαζει τα ακουστικά και .... ακούω :

Lacking sleep and food and vision
Here I am again, encamped upon your floor,
Craving sanctuary and nourishment,
Encouragement and sanctity and more.

Απόλυτο ΣΟΚ
Μιλάμε χλώμιασα, σχεδόν λιποθύμισα και της λέω : "Πἀανα - Γία μου !!! ... ... ... Περαστικἀ"
Ρε συ, τελικά δε φαντάζεσαι απο πού μπορεί να σου 'ρθει.
Μη σταματάς βρε αθεόφοβε! Πες μας λεπτομέρειες. Τι έγινε μετά;
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Μη σταματάς βρε αθεόφοβε! Πες μας λεπτομέρειες. Τι έγινε μετά;
Σώπα ρε, τί ήθελες να γίνει ?
Mια γυναίκα έχουμε και με το ζόρι την παλεύουμε ...
Για τέτοια είμαστε ... με 3 παιδιά κιὀλας ...
Απλἀ της είπα ::o "Mπpάβο κοπέλα μου, ... Tί ΒΥΖΑΡΕΣ είναι αυτές που έχεις ..":punish:

Εντάξει μωρέ ... έκλασα πάνω μου που λενε ....
απλώς κούναγα συναινετικά πανω - κατω το κεφάλι μου σα μαλακας, μετά το κούναγα δεξιά -αριστερά γελώντας σαν Α.Μ.Ε.Α.
Τίποτα. Απλά όποτε τυχόν βρεθουμε ξανά στο ιδιο βαγόνι, λεμε καλημερα και ο καθενας στα δικα του ... :unsure:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.298
Όμως η τρίχα κάγκελο - Η ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ! (και ουχί τση αναπαραγωγής τζη)......
Α να γεια σου μάστορα, τώρα το έθεσες στη σωστή του βάση! ;)
 



Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
.....Παρολο που δεν γνωριζω κανεναν σας, νιωθω οτι καταλαβαινω τι εννοειτε...

Πολυ ωραια! Βεβαια αναμενω και μια γνησια συγγνωμη απο το ντελαμοστρε για εκεινο το "αργοσχολοι", αλλιως του ζητω να μην ξαναγραψει...
Εμείς γνωριζόμαστε όλοι εδώ μέσα φίλε μου.
Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια.
Και έχουμε αποκτήσει και φιλίες, έχουμε κάνει συναλλαγές, έχουμε ανταλλάξει απόψεις, ήπιαμε και πίνουμε τσίπουρα κάποια φεγγάρια και αν παρεξειγηθούμε μεταξύ μας δεν το κρατάμε.
Ο ένας τρολλάρει τον άλλο και όλοι μαζί είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα!

Εσύ τώρα άμα είσαι πολυάσχολος, μάλλον θα αποτελείς εξαίρεση.
Ααα και που σαι?
Το αίτημά σου κάνω πως δεν το είδα, γιατί μόνο σε σένα δεν απευθυνόταν το σχόλιό μου.
Όταν φτάσεις κι εσύ μια δεκαετία εδώ μέσα, θα καταλάβεις ότι κακίες δεν κρατάμε.:)
Αν θες να απευθύνεσαι "επί προσωπικού" καλύτερα μάθε ποιόν έχεις απέναντί σου. Στείλε μου pm να βρεθούμε για ένα ποτάκι να τα πούμε κι από κοντά.
Φιλικά
Σταμάτης
 
Last edited:

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Τίποτα. Απλά όποτε τυχόν βρεθουμε ξανά στο ιδιο βαγόνι, λεμε καλημερα και ο καθενας στα δικα του ... :unsure:
Δηλαδή αυτή σε βλεφαριάζει κι εσύ κουνάς το κεφάλι σου λέγοντας "Mπpάβο κοπέλα μου, ... Tί ΒΥΖΑΡΕΣ είναι αυτές που έχεις ..."?? :D
Respect man!!:thumbsup:
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
ΠΦΦΩΩΩΩΩ !!!
Νααι ! Ναι ! ΩΩΩΩ ! Μπραβο! Μπραβο !

ΜΠΡΑΒΟ σου κοριτσι μου!!!!













Ρε Σταματη ....έλεος
Οχι και τοσο Σατράπης...
Θα'χα μετρήσει πολλα χαστούκια έτσι :focus:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Ούτε Κάν !
Εξ᾽ άλλου εμείς είμεθα ιντελεκτουέλ ...
μεγαλώσαμε ακούγοντας βιωματικά ....
..... Peter Hammill :boast:
 

Μηνύματα
1.875
Reaction score
4.444
Νομίζεις ότι εγώ προσωπικά προτείνω κάτι; Πως εγώ προσωπικά έχω κάποια εμμονή με κάτι;
Δε πρεσβεύω τίποτα. Αν ρωτάς, αν δε ξέρεις, θα σε ενημερώσω πχ τι ώρα είναι.

Μόνο αυτό κάνω. Τίποτε παραπάνω. Απλή ενημέρωση.

- Τι δεν καταλαβαίνεις ρε άσχετε στο είπα τρεις φορές είναι 8 και μισή ακριβώς......
- Καλά κύριε... μη κάνετε και έτσι....
- 8 και μισή και 30 δευτερόλεπτα.....
- Και το δικό μου ρολόι το ίδιο δείχνει κύριε.......
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.747
Μηνύματα
2.874.668
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top