Αναζητηση dac η όχι;

Μηνύματα
3.099
Reaction score
8.891
Για να έχεις καλό ήχο με το συγκεκριμένο cd player απ' ότι υπολογίζω θα πρέπει να έχεις και καλά συνοδά,
και συμφωνώ μαζί σου, πάντα να το βελτιώνουμε όχι να το χαλάμε.
Όταν είσαι σε ικανοποιητικό ηχητικό επίπεδο θέλει πολύ ψάξιμο, χρόνο, και πολλές φορές αρκετά λεφτά για να βρεις κάτι καλύτερο.
 

Μηνύματα
87
Reaction score
161
Για να έχεις καλό ήχο με το συγκεκριμένο cd player απ' ότι υπολογίζω θα πρέπει να έχεις και καλά συνοδά,
και συμφωνώ μαζί σου, πάντα να το βελτιώνουμε όχι να το χαλάμε.
Όταν είσαι σε ικανοποιητικό ηχητικό επίπεδο θέλει πολύ ψάξιμο, χρόνο, και πολλές φορές αρκετά λεφτά για να βρεις κάτι καλύτερο.
Έχω φίλε μου… είναι πολύ καλά τα συνοδα του..
Γι αυτό και μπήκα να ρωτήσω … στο φόρουμ… να πάρω γνώμες…
 

Μηνύματα
430
Reaction score
379
Έχω το ίδιο. Πιστεύω ότι θα πρέπει να δαπανήσεις αρκετά χρήματα για να αγοράσεις άλλο dac,καλύτερο από του cary.
Oσον αφορά τη σύνδεση με υπολογιστή μπορείς πολύ εύκολα, φθηνά και αξιόπιστα, αγοράζοντας αυτό: https://www.skroutz.gr/s/13741116/M...Μετατροπέας-USB-A-male-σε-BNC-RCA-female.html
ή κάποιο άλλο αντίστοιχο usb interface,να κάνεις τη δουλειά σου.
 


Μηνύματα
87
Reaction score
161
Έχω το ίδιο. Πιστεύω ότι θα πρέπει να δαπανήσεις αρκετά χρήματα για να αγοράσεις άλλο dac,καλύτερο από του cary.
Oσον αφορά τη σύνδεση με υπολογιστή μπορείς πολύ εύκολα, φθηνά και αξιόπιστα, αγοράζοντας αυτό: https://www.skroutz.gr/s/13741116/M...Μετατροπέας-USB-A-male-σε-BNC-RCA-female.html
ή κάποιο άλλο αντίστοιχο usb interface,να κάνεις τη δουλειά σου.
Ας πούμε ότι προς το παρόν… δεν θέλω να προσθεσω τίποτα στο ήδη υπάρχων σύστημα μου…
Στον υπολογιστή μου ακούω με ηχεία υπολογιστή 2.1 harman Cardon..
και δεν θα συνδεθεί ποτε… στο ηχοσύστημα…
 

Μηνύματα
3.771
Reaction score
6.751
Ας πούμε ότι προς το παρόν… δεν θέλω να προσθεσω τίποτα στο ήδη υπάρχων σύστημα μου…
Στον υπολογιστή μου ακούω με ηχεία υπολογιστή 2.1 harman Cardon..
και δεν θα συνδεθεί ποτε… στο ηχοσύστημα…
Πολύ ωραία μπορεί να μείνει εκεί που ειναι και μέσω roon με streamer να τα ακούς στο κυρίως σύστημα.
Για αυτό αγαπάμε την τεχνολογία😀
 

Μηνύματα
87
Reaction score
161
Έχω φίλε μου… είναι πολύ καλά τα συνοδα του..
Γι αυτό και μπήκα να ρωτήσω … στο φόρουμ… να πάρω γνώμες…
Απλά…όπως προείπα…είναι παλιές εκδόσεις μηχανημάτων .. που πια δεν υπάρχουν καινουρια.. έχουν αντικατασταθεί τα μοντέλα τους…
Πολύ ωραία μπορεί να μείνει εκεί που ειναι και μέσω roon με streamer να τα ακούς στο κυρίως σύστημα.
Για αυτό αγαπάμε την τεχνολογία😀
Χαχαχα
Και να ακούω ήχο στο 1 /4 τουλάχιστον από αυτόν που παλεύουμε να φτιάξουμε!!!
Τζάμπα χρήματα για καλώδια…
Κάνουμε και οικονομία!!!!
 

Μηνύματα
3.771
Reaction score
6.751
Απλά…όπως προείπα…είναι παλιές εκδόσεις μηχανημάτων .. που πια δεν υπάρχουν καινουρια.. έχουν αντικατασταθεί τα μοντέλα τους…

Χαχαχα
Και να ακούω ήχο στο 1 /4 τουλάχιστον από αυτόν που παλεύουμε να φτιάξουμε!!!
Τζάμπα χρήματα για καλώδια…
Κάνουμε και οικονομία!!!!
όχι ρε τρελέ, θα έχεις το streamer;)
 


Μηνύματα
3.771
Reaction score
6.751
Όποτε….καταλήξαμε ότι το dac του Cary μας κάνει;
Δεν χρειάζομαι άλλο που να είναι πρόσφατης τεχνολογίας; Και να πάρω μόνο ένα streamer χωρίς ενσωματωμένο dac;
Εννοείται!!
Για transporτ μιλάμε.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.306
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top