Βοήθεια για home cinema

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλημέρα σε όλους , είμαι καινούργιος στην Παρέα σας και θα ήθελα την βοήθειά σας για στίσημο home cinema να πω ?? αυτο θα το κρίνεται εσείς γιατι αυτό που θέλω να βαλω στο καθιστικό μαζί με την τηλεόραση είναι έναν ραδιοενισχυτή home cinema με Ασυρματη διασυνδεσιμοτητα μεσω Wi-Fi, Bluetooth, MusiCast surround speakers. Ενσυρματη διασυνδεσιμοτητα μεσω USB, HDMI, RCA, Coaxial, Optical. βέβαια εγώ δεν θα βαλω surround αλλά δύο ηχεία δεξια και αριστερά και ένα sub στο κέντρο, τα παραπάνω τα έχω Κάνει κόπυ βεβαια αλλά αφού θα μπω στο τρυπάκι να φτιάξω κατι να εχει δυνατότητες για μελλοντική χρήση αν χρειαστεί, τα μετρα απο την τηλεόραση είναι γύρω στα 3 το κόστος δεν θα ήθελα να ξεφύγει πάνω απο τα 800 ευρώ και πάλι πολλά είναι αλλά θα το παλέψω,πολύ θα το εκτιμούσα αν και όποιος μπεί στον κόπο να σχολιάσει μαζί με τον ενισχυτή τι ηχεία ταιριάζουν....σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για την ασχετοσύνη αλλά έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.426
Reaction score
74.811
Καλώς τον!
Η συνήθης επιλογή χαμηλής τιμής AV ενισχυτών είναι Denon.
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα. Τι εννοείς τα έχεις κάνει κοπυ;
Αυτα που εγραψα για τον ενισχυτή τα διαβασα και τα εκανα αντιγραφή αυτο γραφω.
Καλώς τον!
Η συνήθης επιλογή χαμηλής τιμής AV ενισχυτών είναι Denon.
Ναι αλλά ποιόν και με τι ηχεία σε αυτο θελω μεγαλη βοήθεια δυστυχώς.
 

gid

Μηνύματα
7.454
Reaction score
8.678
Φίλε θα χρειαστείς οπωσδήποτε και κεντρικό ηχείο. Τα surround βάλτα κι αργότερα, αλλά κεντρικό πρέπει να έχεις.

Επίσης, ενισχυτή, δύο ηχεία και σαμπ, με 800Ε, πολύ χλωμό... Θα κοιτούσα σε μτχ.

Καλή αρχή!
 

Μηνύματα
77
Reaction score
84
Με το μπάτζετ που έχεις εγώ θα σου πρότεινα δύο λύσεις:
- Να αγοράσεις μια ηχόμπαρα Sonos Arc την οποία αργότερα θα πλαισιώσεις με subwoofer και πίσω ηχεία. Θα έχεις καλή διασυνδεσιμότητα
- Να βάλεις κάτι παραπάνω και να πάρεις μια Samsung HW-Q990C που είναι ένα ολοκληρωμένο σύστημα Home Cinema
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Να σας ευχαριστήσω όλους για τις απαντήσεις σας και να ρωτήσω ψάχνοντας έπεσα απάνω στον
Yamaha RX-V4A σε μάλλον καλή τιμή τι ηχεία πρέπει να πάρω πάντα μιλάω για L-R και κεντρικό.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.601
Reaction score
31.039
3 ηχεια απο μια γνωστη hifi εταιρεια που να χωρανε στο budget σου . Sub θα βαλεις σε καμια φαση?
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.510
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top