Διαμανταρισμα ζαντων

Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.122
Εχει κανει καποιος απο εσας διαμανταρισμα ζαντας;
Ή γεμισμα και διαμανταρισμα;
Την εκανα καινουργια τη μια ζαντα σε πεζοδρομιο απο πετρες. Να βρασω τις 19αρες.
1000008626.jpg
 

Μηνύματα
15.205
Reaction score
21.157
επισκευή στον Μπιλίρη πήγαινε και κάντην καινούρια με την καλή έννοια
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.486
Reaction score
75.037
Δεν φταίνε οι 19" αλλά το πλάτος των ζαντών ή/και τα λάστιχα.

Αν οι άλλες τρεις είναι τέλειες και αν έχει λογική τιμή, αγόρασε μια καινούρια ή καλή μεταχειρισμένη και άσε αυτήν για ώρα ανάγκης.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.056
Reaction score
31.651
Για κάτι τέτοια (και για το κοπάνημα των ελληνικών δρόμων) επανέφερα τις μαμά 15ρες ζάντες που παίρνουν και ψηλού προφίλ λάστιχα, και άφησα κατά μέρος τις 18ρες.
 

Μηνύματα
85
Reaction score
105
Έχω επισκευάσει 2 φορές ζάντες με διαμαντάρισμα από Golf GTI και το αποτέλεσμα πλησιάζει αλλά δεν είναι σαν το εργοστασιακό. Μία επισκευή στον Στέργιο πριν αρκετά χρόνια και πριν 2 χρόνια στον Μπιλίρη.

Το κακό είναι ότι θα υπάρχει διαφορά στην επισκευασμένη με τις εργοστασιακές, οπότε ή φτιάχνεις και τις 4 ή παίρνεις μία καινούρια και κρατάς την χτυπημένη για ρεζέρβα.
 

Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.122
Ολες ειναι λιγο χτυπημενες.
Η καταρα των 19αρων μαζι με το κοπανημα.
Το χαμηλο προφιλ δε βοηθαει.
Τις αφησα πριν λιγο σε λαστιχα στη γειτονια. Μου περασε αλλα ζαντολαστιχα. Την αλλη βδομαδα θα τις εχω.
240 ευρω κοστος.
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.672
Reaction score
126.703
Δε φταίει η 19-αρα. Μια χαρά διάσταση είναι.

Βοηθάει το ελαστικό να έχει στην κατασκευή του μια προεξοχή εκεί στην άκρη για προστασία της ζάντας, αλλά άμα δε προσέχεις εσύ όταν παρκάρεις, ιδίως με ελαστικά χαμηλού προφίλ, δε σώζεται η κατάσταση.
 




Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.122
Δεν ξέρεις που τις πηγές;;;
Μόνο εμείς εδώ στο ελλαδισταν έχουμε πεζοδρόμια μισό μέτρο ύψος
Ο λαστιχας μου τις πηγε σε καταστημα που συνεργαζεται.
Δε φταίει η 19-αρα. Μια χαρά διάσταση είναι.

Βοηθάει το ελαστικό να έχει στην κατασκευή του μια προεξοχή εκεί στην άκρη για προστασία της ζάντας, αλλά άμα δε προσέχεις εσύ όταν παρκάρεις, ιδίως με ελαστικά χαμηλού προφίλ, δε σώζεται η κατάσταση.
Στα προηγουμενα ελαστικα υπηρχε η προεξοχη. Στα τωρινα δεν υπαρχει ή τουλαχιστον σε αυτο το βαθμο. Βεβαια και με τα προηγουμενα ακουμπουσα.

Φαντασου πως εχω και καμερες 360 και καμερα που βλεπει μπροστινες ροδες. Ε, και παλι τα καταφερνεις μια χαρα οταν θες να το κολλησεις εντελως.
Αν μπορείς δώσε μας λεπτομέρειες .
Περάστηκε και βερνίκι μετά το cnc ;

Δε γνωριζω λεπτομερειες αν περασε βερνικι κλπ.
Αυτο που βλεπεω ειναι πως εχουν περαστει ενα λαδι ή γρασο απο πανω.
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.853
Μηνύματα
2.878.613
Members
37.954
Νεότερο μέλος
pikoulou
Top