Εδώ τρέχουμε

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.636
Reaction score
30.966
Τώρα ένα άλλο, οι στομαχικές διαταραχές (κλανιδι σύννεφο) και η γενική δυσφορία όλη την επόμενη μέρα , είναι αναμενόμενη ή να αλλάξω τζελακια;
Τώρα πχ είμαι μια χαρά

Μήπως καθαρίζει το dpf
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.830
Reaction score
83.868
Τώρα ένα άλλο, οι στομαχικές διαταραχές (κλανιδι σύννεφο) και η γενική δυσφορία όλη την επόμενη μέρα , είναι αναμενόμενη ή να αλλάξω τζελακια;
Τώρα πχ είμαι μια χαρά
Ναι σε όλα.

Μπορεί να φταίει κάποιος υδατάνθρακας στα συστατικά (κυρίως η φρουκτόζη), η αναλογία τους, η ποσότητα που κατανάλωσες.

Κάθε αθλητής έχει την αγαπημένη του μάρκα, αυτή που δουλεύει καλύτερα στον οργανισμό του.

Ένας έμμεσος παράγοντας είναι η περιορισμένη κυκλοφορία του αίματος στο γαστρεντερικό λόγω υψηλής και παρατεταμένης έντασης. Οπότε μεγάλο ποσοστό του gel περνάει αχώνευτο από το λεπτό έντερο και γίνεται φαγητό στα βακτήρια του παχέος εντέρου που δημιουργούν φούσκωμα και αέρια.
 

Μηνύματα
921
Reaction score
2.597
Αυτός ήμουνα ο με τα μπινελικια, σε έψαχνα στη αφετηρία , βρήκα έναν δικό σου , τον λέω ο Στέργιος; Ποιος Στέργιος ; Ο Παπαδόπουλος λεω, ο Στάθης με λέει . Ρε ο 123 α όχι δεν τον ξέρω εγώ έχω τον Στάθη με το 122.
Εντάξει, αυτό πάντως ήταν ομολογουμένως πολύ κοντά :biggrin: !
 

Μηνύματα
15.082
Reaction score
20.901
Εντάξει, αυτό πάντως ήταν ομολογουμένως πολύ κοντά :biggrin: !
καλά ρε μεταξύ σας xanthi runners δεν μιλιέστε , ρε ποιανούείσαιρε ;

λοιπόν στα άλλα νέα της ημέρας, όπως κάθε recreational μαραθωνομάχος έτσι και εγώ έβαλα συμμετοχή για τον αυθεντικό 10 Νοεμβρίου, θα πέσουν κορμιά , θα φριξτουσκλι, θα γίνει του Μαραθώνα, πίσω και σας έφαγα, κάντε χώρο να περάσω και τέτοια.
Καλό καλοκαίρι να έχουμε να μας φάει η ζέστη στην προετοιμασία.
800χλμ έκλεισε ο κύκλος χθες , για τον επόμενο θα παω για κοντά στα 1000χλμ.

έχω πει οτι Θεσσαλονίκη δεν ξανάρχομαι, αλλά μην το πάρουμε και τις μετρητοίς , γιατί στις 11 του νοέμβρη μπορεί εκεί ξαφνικά στον φυλλομετρητή του πισιού να ανοίξει καμιά σελίδα κατά λάθος 19atgm και να πληρωθεί το αντίτιμο μόνο του.

1713772487451.png


κοίτα στάσεις το καφενείο ρε, οι πρώτες 3 ήταν κατούρημα, η 5η για τα κορδόνια που λέγαμε, και μετά τη γραμμή άρχισε η ταλαιπωρία, με στάσεις σε όποιον φόραγε κόκκινη μπλούζα και κράταγε ψυκτικό στο χέρι - καλοί άνθρωποι τις ευχές μου να έχουν.
 

Μηνύματα
921
Reaction score
2.597
κοίτα στάσεις το καφενείο ρε, οι πρώτες 3 ήταν κατούρημα, η 5η για τα κορδόνια που λέγαμε, και μετά τη γραμμή άρχισε η ταλαιπωρία
Σε ποια απ' όλες έβριζες άραγε όταν σε πέτυχα;;; :biggrin:
 


Μηνύματα
166
Reaction score
213
Ναι σε όλα.

Μπορεί να φταίει κάποιος υδατάνθρακας στα συστατικά (κυρίως η φρουκτόζη), η αναλογία τους, η ποσότητα που κατανάλωσες.

Κάθε αθλητής έχει την αγαπημένη του μάρκα, αυτή που δουλεύει καλύτερα στον οργανισμό του.

Ένας έμμεσος παράγοντας είναι η περιορισμένη κυκλοφορία του αίματος στο γαστρεντερικό λόγω υψηλής και παρατεταμένης έντασης. Οπότε μεγάλο ποσοστό του gel περνάει αχώνευτο από το λεπτό έντερο και γίνεται φαγητό στα βακτήρια του παχέος εντέρου που δημιουργούν φούσκωμα και αέρια.
Πριν κανα 2 χρόνια τρέχω με την εταιρία σε ένα B2RUN στο ΟΑΚΑ, 2 ώρες πριν τον αγώνα τρώω 2 μπάρες φυστικοβούτυρο απ΄τον Βενέτη και μισή ωρίτσα πριν τον αγώνα (καθότι άσχετος) λεω.. δεν χτυπάω και ένα Red Bull να μην με περνούν σαν σταματημένο οι γκομενίτσες :p

Λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας… αρχίζουν κάτι στρακες στρούκες στην κοιλιά, που σχεδόν ακαριαία γίνονται λεπίδες, Λεπίδες κοφτερές, βίαιες, ματώνω, σκέφτομαι σήμερα θα γίνω είδηση, :cry: με κόβει κρύος ιδρώτας, κοιτάζω δεξιά αριστερά την απέραντη στέπα και ψελλίζω… Γ@μημένε Καλατράβα, τόσα λεφτά πήρες, που στο δι@ολο είναι οι τουαλέτες;
Αρχίζω να τρέχω, να τρέχω... και κάπου κοντά στον σταθμό Ειρήνη βλέπω ένα τύπο να βγαίνει με σακίδιο από κάποιες χαμηλοτάβανες κτιριακές κατασκευές.. ήταν αποδυτήρια, μπαίνω μέσα και βλέπω τουλάχιστον 20 τουαλέτες, όλες άδειες, πεντακάθαρες, με άπειρα χαρτιά υγείας, μόνο για πάρτι μου, δάκρυσα …. Τελικά υπάρχει θεός. :roflmao:
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.830
Reaction score
83.868
Πριν κανα 2 χρόνια τρέχω με την εταιρία σε ένα B2RUN στο ΟΑΚΑ, 2 ώρες πριν τον αγώνα τρώω 2 μπάρες φυστικοβούτυρο απ΄τον Βενέτη και μισή ωρίτσα πριν τον αγώνα (καθότι άσχετος) λεω.. δεν χτυπάω και ένα Red Bull να μην με περνούν σαν σταματημένο οι γκομενίτσες :p

Λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας… αρχίζουν κάτι στρακες στρούκες στην κοιλιά, που σχεδόν ακαριαία γίνονται λεπίδες, Λεπίδες κοφτερές, βίαιες, ματώνω, σκέφτομαι σήμερα θα γίνω είδηση, :cry: με κόβει κρύος ιδρώτας, κοιτάζω δεξιά αριστερά την απέραντη στέπα και ψελλίζω… Γ@μημένε Καλατράβα, τόσα λεφτά πήρες, που στο δι@ολο είναι οι τουαλέτες;
Αρχίζω να τρέχω, να τρέχω... και κάπου κοντά στον σταθμό Ειρήνη βλέπω ένα τύπο να βγαίνει με σακίδιο από κάποιες χαμηλοτάβανες κτιριακές κατασκευές.. ήταν αποδυτήρια, μπαίνω μέσα και βλέπω τουλάχιστον 20 τουαλέτες, όλες άδειες, πεντακάθαρες, με άπειρα χαρτιά υγείας, μόνο για πάρτι μου, δάκρυσα …. Τελικά υπάρχει θεός. :roflmao:
Μία πολύ χρήσιμη συμβουλή είναι να αποφεύγουμε τη μέρα του αγώνα την εφαρμογή νέων αδοκίμαστων διατροφικών πρακτικών. Ακόμα κι αν δεν μας πειράξουν ξαφνιάζουν τον οργανισμό.

Ακόμα και για τα τζελάκια χρειάζεται προπόνηση το πεπτικό σύστημα παράλληλα με την άσκηση. Δεν τα αφήνουμε μόνο για τον αγώνα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.870.549
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top