Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Αυτό που άρεσε του Ζιζικ είναι "Flavor mania" Virginia 12 .
Κυκλοφορεί σε 0,6,12,18
 

Y

Yiannis_B

Guest
Τα έτοιμα υγρά είναι πολύ πιο ακριβά. VG + PG στις αναλογίες που θέλετε + μερικές σταγόνες άρωμα...βγαίνουν κάτω από 2 Eur τα 20ml..
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Σωστό αυτό .
Αλλά το χαϊεντομηχάνημα το κτυπήσαμε :rolleyes:

:banned:για χθες βράδυ
Αν είχες έρθει οι ατμιστές θα ήταν περισσότεροι από τους "καρβουνιάρηδες"
 


Y

Yiannis_B

Guest
Σωστό αυτό .
Αλλά το χαϊεντομηχάνημα το κτυπήσαμε :rolleyes:

:banned:για χθες βράδυ
Αν είχες έρθει οι ατμιστές θα ήταν περισσότεροι από τους "καρβουνιάρηδες"
Νομίζω ότι χάνεις το νόημα. Το λεγόμενο χαιεντομηχάνημα έχει 100 eur παραπάνω.

Σκέψου ότι για τσιγάρα χρειαζόμουνα 2-3 πακέτα την ημέρα, δηλαδή γύρω στα 3500 Eur τον χρόνο, ενώ τώρα ρίχνω το κόστος κάτω από το 1/10. Δεν έχει και πολύ νόημα, το πόσο κάνει ένα καλό μηχανάκι. Αρκεί να σε ικανοποιεί, λειτουργικά και αισθητικά.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Επειδή πηγα απο το κατάστημα για ψώνια τρίτου:whistling: τον ρώτησα...
Μόνο σαν promotion τα έχει σε συσκευασία των 10μλ ,οχι μεγάλες 30αρες .
Με πληροφόρησε οτι άλλα χαρμάνια Virginia με διαφορετική αναλογία VG-PG έχουν άλλη γέπση :bigboss:
Επίσης τα VG έχουν την τάση να μπουκώνουν τα φυτίλια πιό σύντομα , 3-4 ημέρες και πας για αλλαγή

ΥΓ Μπαίνοντας στο μαγαζί μου λέει...."Γειά σου Μανος58"
AV site διάβαζε :thumbsup:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Νομίζω ότι χάνεις το νόημα. Το λεγόμενο χαιεντομηχάνημα έχει 100 eur παραπάνω.

Σκέψου ότι για τσιγάρα χρειαζόμουνα 2-3 πακέτα την ημέρα, δηλαδή γύρω στα 3500 Eur τον χρόνο, ενώ τώρα ρίχνω το κόστος κάτω από το 1/10. Δεν έχει και πολύ νόημα, το πόσο κάνει ένα καλό μηχανάκι. Αρκεί να σε ικανοποιεί, λειτουργικά και αισθητικά.
Μην απολογείσαι βρε.....
Δεν το πήρα γιατί δεν το είχε εκείνη τη στιγμή :redface:
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.505
Τριανταφυλλένιεεεε! Πάνε πάρε μου κι εμένα ένα!
Μόλις είδα το βίντεο του ''γεια σας και πάλι''.

Ωραίος φαίνεται ο νέος ατμοποιητής.

Όμορφος, με ωραία πατέντα εισαγωγής αέρα, ακριβούτσικος όμως.

Προσοχή γιατί σπάνε εύκολα τα pyrex.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Ρώτησα..................:rolleyes:

τριάκοντα γιούρια......
ο δικός μου είπε θα περιμένει λιγάκι να ακουστούν πρώτα μερικές κριτικές χρήσης......
av site διαβάζει...reviews διαβάζει...θα τον γράψουμε που θα πάει :D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.086
Reaction score
98.505
Προσοχή γιατί σπάνε εύκολα τα pyrex.
To οποίο μετά από ψάξιμο, βρήκα ότι υπάρχει ανταλλακτικό στα 6€. ;)
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.656
Reaction score
75.761
Πες μας πού, γιατί το μηχανάκι μου θα είναι εδώ το Σάββατο. :D


Ρώτησα..................:rolleyes:

τριάκοντα γιούρια......
ο δικός μου είπε θα περιμένει λιγάκι να ακουστούν πρώτα μερικές κριτικές χρήσης......
av site διαβάζει...reviews διαβάζει...θα τον γράψουμε που θα πάει :D
Βρωμάει ο τόπος απο κριτικές, τ' αμερικανάκια το έχουν ερωτευτεί.
 



Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Ε δεν το πιστεύω! Σας άφησα για λίγο καιρό και γίνατε μανιώδεις ατμιστές. Καλή χρονιά και καλά ντουμάνια.

Καλά βρε 3 χρόνια το έχω και φωνάζω αλλά κανείς δεν άκουγε!


Ρωτήστε ότι θέλετε για

-Μπαταρίες
-Φορτιστές
-Μοντ (μηχανικά, ηλεκτρονικά)
-Ατμοποιητές
-Επισκευάσιμους (drippers, Genesis, φυτιλάτους)
-Aντιστάσεις - sub ohm, nano coil, micro coil, dragon coil, sexcoil
-Wires / Kanthal A,D, NiChrome
-Φυτιλια, Silica, Ekowool, οργανικό βαμβάκι
-DIY υγρά και μίξεις

Το θετικό είναι ότι ξεκινήσατε με μοντς αξιόπιστα ειδικά τα πρόβατα αλλά ένα έχα να σας πω. Μόλις μπείτε στον κόσμο των επισκευάσιμων και δοκιμάσετε οργανικό βαμβάβκι σε navy nest διάταξη γύρω από ένα microcoil στην καρδιά ενός Kayfun δεν θα ξανακουμπήσετε ούτε Aspire ούτε protanks. Αλλά και οι Genesis έχουν τη γλύκα τους με τα φλόγιστρα και τα τυλιγμένα ατσάλινα πλέγματα.

Μια σημείωση για το προβάρι σε σχέση με Vamo, Ιnnokin (εκτός MVP) κτλ. Το Provari και όλα τα Mods με πλακέτα DNA20/30 είναι τα μόνα που βγάζουν καθαρό σταθερό ρεύμα DC στην έξοδο. Όλα τα άλλα χρησιμοποιούν PWM και πολλά σε χαμηλή συχνότητα και αυτό είναι εμφανές στην αίσθηση του ατμίστος. Με άλλα λόγια το PWM ανάβοσβήνει την αντίσταση σε μια συγκεκριμένη συχνότητα (φθηνότερη και ευκολότερη πλακέτα). Δεν θέλω να στεναχωρήσω τους χρήστες του Vamo που είναι από τα πιο αξιόπιστα παλμικά, αλλά την αίσθηση του καθαρού και σταθερού DC δεν μου την δινει.

BTW τα El Toro της houseofliquid είναι όντως από τα καλύτερα και πιο απολαυστικά υγρά. Παράγονται μέσω steeping κανονικών φύλλων καπνού με το βασικό μειονέκτημα όμως των πολλών καταλοίπων στην αντίσταση. Γενικά θα σας ξετινάξουν τους ατμοποιητές και αν και για τους επισκευάσιμους δεν είναι θέμα στους έτοιμου ίσως πέφτουν βαριά ειδικά κάποια από αυτά. Είναι πάντως φοβερά. Μπορείτε να τα προμηθευτείτε σε καλές τιμές είτε από το replacesmoke ή από το www.houseofliquid.gr που είναι το επίσημο site του κατασκευαστή (Έλληνας) στην Ελλάδα. Κατασκευάζονται στην Αγγλία σε πιστοποιημένο εργαστήριο και χρησιμοποιούν όντως από τα καλύτερα υλικά (PG/VG υψηλής καθαρότητας).

Τα Hansen, Dekang, Liqua είναι κινέζικα υγρά και προσωπικά προτιμώ τα τελευταία με καλύτερο το Cuban Cigar. Γενικά όμως χρησιμποιώ DIY υγρά.


Αυτό που χρήζει ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ προσοχής είναι το πως διαχειρίζεστε της μπαταρίες λιθίου. Ποτέ no name, ποτέ πλήρης αποφόρτιση ή υπερφόρτιση και ποτέ χύμα σε τσέπες/τσάντες μαζί με μεταλλικά αντικείμενα που μπορει να προκαλέσουν βραχυκύκλωμα. Επίσης σωστό και επώνυμο φορτιστή (με καλύτερους τους ψηφιακούς) και όχι φόρτιση έν απουσία σας. Προσωπικά με πάνω από 150 επανφορτιζόμενες στη συλλογή μου (όχι για το Η/Τ) εκτός απο τις NiMH δεν φορτίζω ποτέ όταν λείπω ακόμα και με ψηφιακό φορτιστή που έχει αισθητήρα θερμοκρασίας.


Και μιας κι εδώ είναι AVsite ας βάλουμε και κάτι high-end σε H/T.

Otto Carter - Steampunk (αν σας αρέσει το στυλ Steampunk)



Δικό σας με $3,000 (σκέτο χωρίς μπαταρίες και ατμοποιητή)




Να δω ποιος θα πάρει πρώτος High-End σωλήνα! Argi, άσε τα καλώδια και τα πούρα και πιάσε τα μοδ!
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Δεν πας καλά ρε συ......
Εμείς λέμε πως θα το κόψουμε τελείως και εσύ ποστάρεις μοντούλες του 3χιλιαρου :headbang:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.588
Μηνύματα
2.910.152
Members
38.068
Νεότερο μέλος
PanMall
Top