Λάθος στο προφιλ

Status
Not open for further replies.

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Καλησπέρα,

Στο προφιλ μου παρατήρησα ότι ξαφνικά γράφει "Επαγγελματίας"

Πρόκειται για κάποιο λάθος;

Ευχαριστώ




1673373772138.png
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.239
Reaction score
11.548
”Επαγγελματίες" με εισαγωγικά εννοούνται απο σήμερα όποιοι ανοίγουν πολλές αγγελίες (σαν όριο κατ' αρχήν σκέφτομαι τις 15 μέσα σ' έναν χρόνο…

Από εδώ

 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Εχμ... οκ... νομίζω ότι ο κανόνας αυτός είναι λάθος απ'το αυταπόδεικτο (για μένα τουλάχιστον) γεγονός ότι δεν είμαι επαγγελματίας...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.458
Reaction score
74.950
”Επαγγελματίες" με εισαγωγικά εννοούνται απο σήμερα όποιοι ανοίγουν πολλές αγγελίες (σαν όριο κατ' αρχήν σκέφτομαι τις 15 μέσα σ' έναν χρόνο…
Πας ολοταχώς για συντονιστής. 😍
 


Μηνύματα
3.673
Reaction score
5.512
Εχμ... οκ... νομίζω ότι ο κανόνας αυτός είναι λάθος απ'το αυταπόδεικτο (για μένα τουλάχιστον) γεγονός ότι δεν είμαι επαγγελματίας...
Είναι κάπως σαν αποτροπή για να μην βάζει κάποιο μέλος πολλές αγγελίες. Ο βασικός λόγος ύπαρξης του site είναι η ανταλλαγή απόψεων πάνω στο χόμπι και οι αγγελίες είναι για να βοηθούν τα μέλη να ανταλλάξουν προϊόντα. Όταν δεν υπάρχει όριο κινδυνεύει το site να γίνει marketplace. Αντί λοιπόν να βάλουν όριο οι συντονιστές τις 10 αγγελίες τον χρόνο σου βάζουν την ταμπέλα επαγγελματίας, σαν να σου λένε "μεγάλε είσαι εδώ μόνο για να πουλάς;". Καταλαβαίνω γιατί δεν σου αρέσει αλλά η απόφαση είναι των συντονιστών (και συμφωνώ και εγω). Εδώ βέβαια πάλι καλά δεν υπάρχει δημοκρατία οπότε.... ;)
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Έτσι από περιέργεια, ακόμα και αν ο άλλος γράφτηκε μόνο και μόνο για να σπαμάρει αγγελίες, γιατί αυτό το έχετε προσδιορίσει ως πρόβλημα;

Εφόσον:
- δεν προσπαθεί να εξαπατήσει κάποιον
- τις βάζει στις προβλεπόμενες κατηγορίες

γιατί ενοχλεί να βάζει 50 αγγελίες την ημέρα;

Εγώ πχ πρόσφατα μετακόμισα και σπρώχνω διάφορα. Αφού υπάρχουν οι ανάλογες κατηγορίες γιατί είναι επιλήψιμο;
Δηλαδή αν 1000 άτομα γράφουν στα ηχητικά και άλλα 1000 ποστάρουν μόνο αγγελίες πως ακριβώς ζημιώνεται το φορουμ;

Έτσι απλά προς προβληματισμό...
 


Μηνύματα
3.673
Reaction score
5.512
Πέραν από το προφανές ότι δεν υπάρχει δημοκρατία... Έχεις ας πούμε μπει καθόλου στο insomnia για παράδειγμα; Από τότε που ο κόσμος άρχισε να το χρησιμοποιεί περισσότερο για αγγελίες και λιγότερο για φόρουμ σιγά σιγά άλλαξε ο χαρακτήρας του και αυτοί που γράφουν στο φόρουμ είναι αρκετά λιγότεροι. Στην τελική δικαίωμα του ήταν του Σκιαδά και καλά έκανε και άλλαξε το insomnia και μια χαρά τα πάει όπως και εδώ δικαίωμα του είναι του Στρουμφ να βάζει ότι κανόνες θέλει...
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Ας βάζουν ό,τι κανόνες θέλουν στην ιδιωτική τους περιουσία, δεν μου πέφτει λόγος.

Εγώ απλά ρωτάω μήπως προβληματιστούν και οι ίδιοι...
 

Μηνύματα
2.431
Reaction score
3.677
Ας βάζουν ό,τι κανόνες θέλουν στην ιδιωτική τους περιουσία, δεν μου πέφτει λόγος.
Αυτό κάνουν.
Φιλοξενούμενοι στο χώρο τους είμαστε.
Ήρθαμε αυτοβούλως, αλλά για να μείνουμε συμφωνήσαμε στους κανόνες που έχουν θέσει.
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Μου λέτε τα αυτονόητα.

Εγώ προσπαθώ να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες τι θετικό βρίσκουν στον περιορισμό των αγγελιών.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.906
Reaction score
84.133
Ας βάζουν ό,τι κανόνες θέλουν στην ιδιωτική τους περιουσία, δεν μου πέφτει λόγος.

Εγώ απλά ρωτάω μήπως προβληματιστούν και οι ίδιοι...
Έχουμε "προβληματιστεί" παλιότερα. Προσωπικά είμαι κατά των αγγελιών γενικά, γιατί αυξάνουν τον χρόνο που απαιτείται για moderation και προσθέτουν την έξτρα σκοτούρα για την επίλυση διαφωνιών.

Η τρέχουσα κατάσταση είναι η χρυσή τομή.
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Έχουμε "προβληματιστεί" παλιότερα. Προσωπικά είμαι κατά των αγγελιών γενικά, γιατί αυξάνουν τον χρόνο που απαιτείται για moderation και προσθέτουν την έξτρα σκοτούρα για την επίλυση διαφωνιών.
Στο marketplace του facebook δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, τι κάνουν σωστότερα εκεί;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.724
Reaction score
38.245
...αν και εφοσων, σε μεμονομενη περιπτωση υπαρχει πληθος αντικειμενων, μπορουν να ανεβουν σε συγκεντρωτικες αγγελιες ανα ειδος, για αποφυγη του οριου των 15 αγγελιων/ετος (αλλα και εντως οριο των 5-αν θυμαμαι καλα-ανα αγγελια). πχ. επιπλωση πχ υπολογιστες πχ χαι φαι ως συνολο πχ καλωδια πχ δισκοι
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.906
Reaction score
84.133
Στο marketplace του facebook δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, τι κάνουν σωστότερα εκεί;
Συγκρίνετε το fb με το AVSite;

Έχουμε ένα φόρουμ που συντηρούμε από την τσέπη μας για να μπορεί να διατηρεί την όσο πιο ξέγνοιαστη λειτουργία του. Όποιος θέλει έξτρα παροχές μπορεί να τις αναζητήσει αλλού.
 

D

Deleted member 35

Guest
Στο marketplace του facebook δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, τι κάνουν σωστότερα εκεί;
Άστο αυτό. Μη το ψάχνεις. Η απάτη, της απάτης, την απάτη, ω απάτη. Δεν υπάρχει καθόλου modeρation με αποτέλεσμα ο κάθε ένας να πουλάει τρελό ψέμα. Έχω δει πολλά σκηνικά με 50ρια και κατοστάρια που έχουν πληρωθεί για πλάκα. Και άντε εσύ μετά να ψάξεις να βρεις τον απατεώνα.
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Άστο αυτό. Μη το ψάχνεις. Η απάτη, της απάτης, την απάτη, ω απάτη. Δεν υπάρχει καθόλου modeρation με αποτέλεσμα ο κάθε ένας να πουλάει τρελό ψέμα. Έχω δει πολλά σκηνικά με 50ρια και κατοστάρια που έχουν πληρωθεί για πλάκα. Και άντε εσύ μετά να ψάξεις να βρεις τον απατεώνα.
Πρόβλημα του κάθε ιδιώτη αυτό. Εδώ θα μας σώσει ο ιδιοκτήτης; Μπορώ να τον πάρω και τηλέφωνο να μου πιστοποιήσει ότι ο τάδε πωλητής είναι αξιόπιστος;

Από τη στιγμή που εδώ είναι ένα site για audio/video θεωρώ πως το ιδανικό θα ήταν να διακινούνται απεριόριστα audio/video στις αγγελίες. Και αφού έχετε και κατηγορία "Λοιπά Είδη", τότε και λοιπά είδη.
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.758
Μηνύματα
2.874.920
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top