ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΝΗΣΙ !

Μηνύματα
29.485
Reaction score
23.617
ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΗΣΙΑ ΜΟΝΟ Η ΑΙΓΙΑΛΙΤΙΔΑ ΖΩΝΗ (ΧΕΙΜΕΡΙΟ ΚΥΜΑ) ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ

ΜΙΚΡΗ ΖΩΝΗ ΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ.

ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙ ΕΚΕΙ.






ΥΓ. ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΕΙΧΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΑ

ΝΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ.

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΕΠΕΝΔΥΤΗΣ ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΝΟΜΙΖΩ (ΜΠΑΦΕΤ Η ΜΕΡΝΤΟΚ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ)

ΑΓΟΡΑΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΔΙΑΠΟΡΙΑ ΝΗΣΑΚΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΚΙΝΕΤΑ ΚΑΙ ΑΓΙΟΥΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥΣ.

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ Η ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.

ΤΟΤΕ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΠΟΥ ΝΑ

ΠΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΣΤΥΝΟΜΟ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ

ΘΕΟΔΩΡΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΝ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΝΕ ΟΥΖΑ.

ΕΙΧΑΜΕ ΓΕΛΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΤΕ....ΩΡΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ.
 
Last edited:


Μηνύματα
155
Reaction score
117
ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΚΤΑΣ.

ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ ΝΟΜΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.


ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΩΣ?

ΕΙΣΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΛΟΠΗ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ 2,500 ΣΤΡΕΜΑΤΑ ΓΗ

ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΙΔΙΑΣ ΕΚΤΑΣΗΣ?
ΩΡΑΙΑ, ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ, ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ! ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ; ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ;;;; ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΖΩ 😂 😂 😂 😂
 

TGD

Μηνύματα
7.387
Reaction score
7.378
Και η Χρυσή (Γαϊδουρονήσι) νότια της Κρήτης ιδιωτικό είναι, αλλά πηγαίνουν εκατοντάδες τουρίστες κάθε μέρα για μπάνιο.

Τα περισσότερα νησιά για το οποία μιλάμε δεν έχουν υποδομές. Μπορεί να είναι ιδιωτικά, αλλά ελάχιστα έχουν κατοικίες, και μόνον ο Σκορπιός αξίζει τη φήμη του.
 

Μηνύματα
155
Reaction score
117
Και η Χρυσή (Γαϊδουρονήσι) νότια της Κρήτης ιδιωτικό είναι, αλλά πηγαίνουν εκατοντάδες τουρίστες κάθε μέρα για μπάνιο.

Τα περισσότερα νησιά για το οποία μιλάμε δεν έχουν υποδομές. Μπορεί να είναι ιδιωτικά, αλλά ελάχιστα έχουν κατοικίες, και μόνον ο Σκορπιός αξίζει τη φήμη του.
εχω πάει, μήπως ανήκει σε ένα φτωχοταλαίπωρο που μένει μόνιμα εκεί;;; 😂 😂 😂
 

Μηνύματα
29.485
Reaction score
23.617
ΩΡΑΙΑ, ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΑΝ, ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙ ΕΓΩ! ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ; ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΛΑΜΟΓΙΟΥ;;;; ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΜΙΖΩ 😂 😂 😂 😂
ΑΣΕ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΥΤΑ.... :party:

ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑΚΙ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΝΟΜΟΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ...:p

ΦΤΟΥ ΞΕΛΕΦΤΕΡΙΑ!!!!:gotcha::gotcha::gotcha:
 

Μηνύματα
155
Reaction score
117
εχεις δίκιο, δεν ειμαι ουτε κλεφτης, μασωνος, καπισταλιστης, πολιτικός, λαμόγιο, εφοπλιστης με off-shore, βιομηχανος με μονοπωλια, γερμανοτσολιας προδότης. κλπ κλπ Οι προγονοί μου πολέμησαν τα κοροιδα και πηραν μεταλλια ανδρειας για να έχουν αυτοί σήμερα τα λεφτά και τα νησιά...
 


Μηνύματα
2.368
Reaction score
4.992
καλά και ποιός το πουλάει;;; ακόμη καλύτερα πως είναι δυνατόν να το έχει άλλος πλην του δημοσίου;;;;
😡

ΕΔΩ
Κάποια νησιά που ευρίσκονταν υπό Ενετική κυριαρχία είναι ιδιόκτητα από ό,τι ξέρω και οι τίτλοι "κτήσης" έχουν περάσει σε κληρονόμους κ.λ.π. Πολλά από αυτά βρίσκονται στο Ιόνιο.
 

Μηνύματα
155
Reaction score
117
Κάποια νησιά που ευρίσκονταν υπό Ενετική κυριαρχία είναι ιδιόκτητα από ό,τι ξέρω και οι τίτλοι "κτήσης" έχουν περάσει σε κληρονόμους κ.λ.π. Πολλά από αυτά βρίσκονται στο Ιόνιο.
πολυ κακως φυσικά !! αυτή η λογική δε στέκει όπως καταλαβαίνει κάθε νοήμων!!
 


Μηνύματα
29.485
Reaction score
23.617
ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΜΕ

ΠΙΣΙΝΑ ΑΦΡΙΖΕ ΑΠ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΟΚΟΜΠΛΟΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ..... :party:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.245
Reaction score
78.164
εσύ τι λές; και τα βουνά τι διαφορά έχουν; θέλει και λίγο μυαλό η απάντηση.
θέλει κ λίγο τρόπους η απάντηση...
ηρεμία ;)
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
2.816
πολυ κακως φυσικά !! αυτή η λογική δε στέκει όπως καταλαβαίνει κάθε νοήμων!!
Η ιδιοκτησία γενικά είναι ένα πολύπλοκο θέμα.
Ας πάμε στο σήμερα.
Καλώς κακώς, υπάρχουν ιδιωτικα νησιά. Αν έχεις χρήματα μπορείς να αγοράσεις,πωλούνται μερικά. Ενδιαφερεσαι;
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.329
Reaction score
28.156
Θυμήθηκα μια μέρα που περίμενα έξω από ένα πλινθοκερομοποιείο, κοινώς λύκειο, για να πάρω τον βοηθό μου να πάμε σε μια δουλειά.
Περιμένοντας άκουγα παραδίπλα μια παρέα από τούβλα, κοινώς μαθητές και απέναντι σταμάτησε ένα αμάξι σπορ, κάμπριο, με πολλά άλογα, διαιρετές ζάντες κ.λ.π και βγήκε ένας τύπος περίπου 50 ετών και άρχισαν να τον βρίζουν και να λένε "κοίτα τι οδηγάει ο κωλόγερος" "γαμw τα λεφτά του"και διάφορα άλλα κοσμητικά.
Όλοι όμως θα ήθελαν να έχουν τα λεφτά του και το αυτοκίνητό του.
Ίσως να έβριζαν κι εμένα, επειδή εγώ είχα Kawasaki zzr 600 κι αυτοί κάτι 50αράκια.
 

Μηνύματα
3.172
Reaction score
10.471
Ένα νησί διαφέρει απο πχ ένα βουνό ή απο ένα χωράφι στον κάμπο (ίδιου μεγέθους πχ 2500 στρέμματα, ή όσο είναι) στο ότι το νησί έχει υφαλοκρηπίδα και ΑΟΖ !!

Για φανταστείτε να το αγοράσει ένας τούρκος και να υψώσει την τουρκική σημαία στο μέσον του Αιγαίου !!

Υ. Γ.
Τη δεκαετία του 70 (και αργότερα , ίσως για καμία 20αριά χρόνια, δεν ξέρω πότε και αν καταργήθηκε με νόμο), απαγορευόταν να αγοράσει Τουρκος υπήκοος , ακόμα και διαμέρισμα , σπίτι, οικόπεδο σε παραμεθόριο Νομό !!! Όσο και να σας φανεί παράξενο , ο Νομός Χαλκιδικής ήταν ένας τέτοιος και υπαγόταν στις παραμεθόριες περιοχές, όπως ο Έβρος.

Μετά, με την ΕΕ, γίναμε …large και σε λίγο θα είμαστε ενοικιαστές στη χώρα μας.
 

Μηνύματα
20.066
Reaction score
14.148
Θυμήθηκα μια μέρα που περίμενα έξω από ένα πλινθοκερομοποιείο, κοινώς λύκειο, για να πάρω τον βοηθό μου να πάμε σε μια δουλειά.
Περιμένοντας άκουγα παραδίπλα μια παρέα από τούβλα, κοινώς μαθητές και απέναντι σταμάτησε ένα αμάξι σπορ, κάμπριο, με πολλά άλογα, διαιρετές ζάντες κ.λ.π και βγήκε ένας τύπος περίπου 50 ετών και άρχισαν να τον βρίζουν και να λένε "κοίτα τι οδηγάει ο κωλόγερος" "γαμw τα λεφτά του"και διάφορα άλλα κοσμητικά.
Όλοι όμως θα ήθελαν να έχουν τα λεφτά του και το αυτοκίνητό του.
Ίσως να έβριζαν κι εμένα, επειδή εγώ είχα Kawasaki zzr 600 κι αυτοί κάτι 50αράκια.
337409529_743062510709989_555827315914145449_n.jpg
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.946
Reaction score
28.394
καλά και ποιός το πουλάει;;; ακόμη καλύτερα πως είναι δυνατόν να το έχει άλλος πλην του δημοσίου;;;;
😡

ΕΔΩ
Και το νησί Πάτροκλος στο Σούνιο είναι ιδιωτικό.
και τα βουνά τι διαφορά έχουν;
Υπάρχουν και ιδιωτικά βουνά και λόφοι. Στην Ανάβυσσο ο λόφος που κάηκε πρόσφατα απέναντι από τον Άγιο Παντελεήμονα είναι ιδιωτικός. Στην Σαρωνίδα που τα σπίτια ανεβαίνουν όλο και περισσότερο στο βουνό, ιδιωτικό χώρο αγόρασαν. Και εγώ εξεπλάγην όταν το έμαθα, από γνωστό που είναι μεσίτης στην περιοχή.
 
Last edited:

Μηνύματα
20.066
Reaction score
14.148
Πολύ θα ήθελα βέβαια να δω την αντίδραση των ιδιοκτητών/ενοικιαστών ενός ιδιωτικού νησιού, εφόσον υπάρχει κάποιος μόνιμα σε αυτό βέβαια, φύλακας ή προσωπικό, αν πάει κάποιος με βάρκα/γιωτ εκεί και προσπαθήσει να κάτσει στην 'δημόσια' παραλία του! :rolleyes: :geek:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.864
Μηνύματα
2.879.306
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top