Ποδήλατο

Μηνύματα
19.806
Reaction score
13.869
Άσε κι όσο θυμάμαι το πέσιμο και βλέπω άλλους να κυκλοφορούν χωρίς, κάθε φορά τους/τις βρίζω από μέσα (πόσο ηλίθιοι είναι). :geek:
 

Μηνύματα
12.753
Reaction score
14.860
Είσαι 10 έτη φωτός off τώρα όμως, δεν μιλάμε για κράνος ποδηλασίας, ούτε μοτοσυκλέτας! :roflmao: :party:
Καλά ο καθένας ότι θέλει καταλαβαίνει..... :D :D :D (κάπου το δίαβασα αυτό χα χα χα)
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.718
Reaction score
43.117
(πόσο ηλίθιοι είναι). :geek:
Πολύ!!
Εχω πάψει πλέον να ασχολούμαι, παλιότερα τους έκανα παρατήρηση, ειδικά στη μοτοσυκλέτα και ειδικά σε κάτι χαϊβάνια που ναι μεν το φοράνε αλλά δεν κουμπώνουν τον ιμάντα ασφαλείας.
Συνήθως μετά τη παρατήρηση οι περισσότεροι με βρίζανε, πολλές φορές βλασφημώντας, τι να πει κανείς... Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν ακόμα Κούλη, τι να λέμε τώρα :lolsign:
 

Μηνύματα
19.806
Reaction score
13.869
Μπα, εγώ δεν λέω τίποτα, απο μέσα μου μόνο. Αν δεν καταλαβαίνουν, εγώ θα τους στρώσω; Ας κάνουν ό,τι νομίζουν, όσο είναι γερό το κεφάλι τους βέβαια! :roflmao: :geek:
 

Μηνύματα
12.753
Reaction score
14.860
Μπα, εγώ δεν λέω τίποτα, απο μέσα μου μόνο. Αν δεν καταλαβαίνουν, εγώ θα τους στρώσω; Ας κάνουν ό,τι νομίζουν, όσο είναι γερό το κεφάλι τους βέβαια! :roflmao: :geek:
Εδω στην Αθήνα άμα πείς κάτι ...θα κατέβουν να σε δείρουν. :D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.718
Reaction score
43.117
Εδω στην Αθήνα άμα πείς κάτι ...θα κατέβουν να σε δείρουν. :D
Αλήθεια είναι αυτό, δεν ήταν πάντα έτσι, παρατηρώ μεγάλη αλλαγή τα τελευταία 4 χρόνια, όσα είναι ο Κούλης στη εξουσία δλδ. :biggrin:
Οι γυναίκες να δεις στόμα Σώτο, με το ποδήλατο γ@μώσταυρα που με ρίχνουν, μέχρι να πάω να πλύνω κάνα πχιάτο με έχουν πει :roflmao:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.793
Reaction score
31.249
Καλό για την υγεία να ασχολείται κάποιος με την ποδηλασία και να έχει κράνος. Εάν του πετάξει κανένα τασάκι στο κεφάλι (ανδροκτονία) θα επιζήσει. 😍 Είπα να προλάβω σχόλιο του ¨Αμπε χα χα. Δεν τον φτάνω βέβαια αλλά δεν χάνω να προσπαθήσω.... χα χα
Για εμάς που σημείο αναφοράς μας είναι πάντα ο Σώτος, θα έχουμε γαμβροκτονία
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.028
Reaction score
20.577

και

 

Μηνύματα
15.156
Reaction score
21.056
Υπόψη την ίδια ακριβώς περίοδο είναι το giro d Italia προφανώς δεν περιμένεις να δεις α Εθνική ονοματα στον ασύγκριτα λιγότερο διάσημο γύρο Ελλάδας
 


Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.244
Ρε, εδώ θα λείπει ο Σάκης, τι να μας κλάσουν οι ομάδες του ποδηλατικού γύρου! :roflmao:
Σάκηηηηηη

Sakis.jpg


Μία πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση για έναν που ψάχνει αέρο ποδήλατο εδώ μέσα: Το νούμερο του, ηλεκτρονική, βατόμετρο κλπ... παραλαβή από Ελληνικό κατάστημα "τρόπον τινά"

https://www.decathlon.com.gr/en/p/341573-232500-road-bike-rcr-rival-axs-power-sensor-blue.html
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.718
Reaction score
43.117
Πολύ ενδιαφέρον πρόταση, τη έχω δει.
Με χαλάει άσχημα η sram βέβαια
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.718
Reaction score
43.117
Γιατί όλοι το γνωρίζουν ότι δεν έχει τις αλλαγές τις σχιμάνο, τζούφιες οι αλλαγές και ειδικά στο πάτημα, κάνει και νερά κάποιες φορές όταν ανεβάζεις δίσκο, άστα σε λέω!
Έχει και πολύ μικρή αυτονομία η μπαταρία, άστο σε ξανά λέω!!
 

Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.244
Γιατί όλοι το γνωρίζουν ότι δεν έχει τις αλλαγές τις σχιμάνο, τζούφιες οι αλλαγές και ειδικά στο πάτημα, κάνει και νερά κάποιες φορές όταν ανεβάζεις δίσκο, άστα σε λέω!
Έχει και πολύ μικρή αυτονομία η μπαταρία, άστο σε ξανά λέω!!
οκ κατάλαβα δεν το γνώριζα. Στα mtb πάντως τις βλέπω να παίζουν πολύ
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.718
Reaction score
43.117
Στο σύστημα μετάδοσης και μετατόπισης η shimano είναι πολύ μπροστά Σάκη, ένας λόγος που πουλάει η sram στα mtb είναι η απλοποίηση με το ασύρματο σύστημα και νέα ανθεκτική κρεμάστρα. Χωρίς να γνωρίζω, υποθέτω ότι σαν αίσθηση στις αλλαγές ταχυτήτων ισχύει ότι ισχύει και στη κούρσα.
Πάρε μια κασέτα της shimano και παρατήρησε προσεχτικά, θα δεις ότι σχεδόν κανένα δόντι δεν είναι ίδιο, υπάρχουν διαφορές στο προφίλ, στα φάλτσα, στο πάχος, έτσι καταφέρνει με τη αλυσίδα μίας κατεύθυνσης να έχει απόλυτες αλλαγές κατά τη περιστροφή, άμεσες, με αίσθηση και χωρίς αστοχίες, σήμερα ήμαν παρέα με ένα φίλο σε μια δυνατή ανάβαση, έκανα αλλαγές με 450 βατ+ χωρίς κανένα πρόβλημα, ο φίλος με sram τον άκουγα που κρατσανούσε όλο το σύστημα στις ίδιες αλλαγές, μετά σε συζήτηση παραδέχτηκε και εκείνος ότι η sram έχει θέματα.
IMG-34a013304eeb906b1901932fdcb80bc1-V.jpg
IMG-2905a56ab327fff68319e7ec30bc47c3-V.jpg
IMG-0a01f9c7422ee6364e1775148908d077-V.jpg
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.740
Μηνύματα
2.874.551
Members
37.942
Νεότερο μέλος
koniklos
Top