Ποιότητα εικόνας Cosmote TV

Μηνύματα
652
Reaction score
1.231
Της cosmote το buffer δειχνει 9-10 sec Τωρα στη νεα τηλεοραση να ριξεις κ τα δυο app ωστε ν τ συγκρινεις δικαια ;)
Οκ μιλάς για τη διαφορά streaming με δορυφόρο.
Στο Καραϊσκάκη η θέση μου είναι στο πλάι δίπλα από τις σουίτες οπότε ρίχνω συχνά πυκνά ματιές στις τηλεοράσεις που έχουν μέσα να δω replay από φάσεις. Δεν γνωρίζω τι σύνδεση έχουν αλλά το "live" της cosmote πάει πολύ πίσω απ το πραγματικό γεγονός.
 

Μηνύματα
3.136
Reaction score
10.378
Τώρα που το λέτε, εγώ έχω και το δορυφορικό πιάτο της cosmote , θα δω τι γίνεται με τον δικό της αποκωδικοποιητή.
 

Μηνύματα
1.735
Reaction score
1.008
Τώρα που το λέτε, εγώ έχω και το δορυφορικό πιάτο της cosmote , θα δω τι γίνεται με τον δικό της αποκωδικοποιητή.
Με μια καλη TV και επαρκη Internet πιστευω με το streaming θα εχεις καλυτερη εικονα
 

Μηνύματα
3.136
Reaction score
10.378
Με μια καλη TV και επαρκη Internet πιστευω με το streaming θα εχεις καλυτερη εικονα
Τι διαπίστωσα χθες στο ματσάκι με την Παρί-Μπαρτσα.
Να υπενθυμίσω ότι βλέπω σε οθόνη 104”

Οντως το δορυφορικό πιάτο και τον αποκωδικοποιητή δεν είχε κολλήματα αλλά είχε μια εικόνα πιο θαμπή -θα έλεγα- και φυσικά δεν είχε καλύτερη ευκρίνεια.
Θεωρώ ότι στο cosmote sport 2 είχε καλή ευκρίνεια (όταν δεν κάνει τα σκαμπανεβάσματα στην ποιότητα της εικόνας), και σίγουρα ήταν πιο φωτεινά τα χρώματα και πιο δυνατό ήχο.

Στο cosmote sport 4K είχα καλύτερη εικόνα (προφανως) ειδικά στα κοντινά πλάνα, αλλά κολλούσε
Υπενθυμίζω ότι έχω 30-35 Down/10Up internet

Υ. Γ.
στον αποκωδικοποιητή της cosmote δεν (υπάρχει ;) παίζει το κανάλι σπορ 4Κ. ;;;
 

Μηνύματα
1.735
Reaction score
1.008
Τι διαπίστωσα χθες στο ματσάκι με την Παρί-Μπαρτσα.
Να υπενθυμίσω ότι βλέπω σε οθόνη 104”

Οντως το δορυφορικό πιάτο και τον αποκωδικοποιητή δεν είχε κολλήματα αλλά είχε μια εικόνα πιο θαμπή -θα έλεγα- και φυσικά δεν είχε καλύτερη ευκρίνεια.
Θεωρώ ότι στο cosmote sport 2 είχε καλή ευκρίνεια (όταν δεν κάνει τα σκαμπανεβάσματα στην ποιότητα της εικόνας), και σίγουρα ήταν πιο φωτεινά τα χρώματα και πιο δυνατό ήχο.

Στο cosmote sport 4K είχα καλύτερη εικόνα (προφανως) ειδικά στα κοντινά πλάνα, αλλά κολλούσε
Υπενθυμίζω ότι έχω 30-35 Down/10Up internet

Υ. Γ.
στον αποκωδικοποιητή της cosmote δεν (υπάρχει ;) παίζει το κανάλι σπορ 4Κ. ;;;
O αποκωδικοποιητης του πιατου δε βγαζει 4k μονο ο Internetikos . Εγω δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε αποκωδικοποιητη Λογικα με το πιατο δεν υπαρχουν τα διαγνωστικα αυτα π λεω πρεπει να ψαχτεις αλλιως για τα κολληματα , ταχυτητες , καθυστερησεις στο δικτυο wifi , καλο ρουτερ , access point κλπ ...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.516
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top