Ποιό ηλεκτρικό πατίνι?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
για πείτε γιατί δεν έχω ιδέα....
το Γωγουλίνι φεύγει για Σαμοθράκη από τη νέα σεζόν.....η χρήση θα είναι αποκλειστικά για διαδρομή προς το λιμάνι και επιβίβαση στο πλοίο κάθε εβδομάδα

δεν έχω ιδέα από εργονομίες που χρειάζονται κλπ γκατζετοειδή
δεν ξέρω πόσο γρήγορα φορτίζουν και τι σχέση έχει αυτό με την αυτονομία...

θέλω απλά να είναι διακριτικό ...να μην πιάνει πολύ χώρο(που σχεδόν όσα είδα στα πεταχτά είναι οκ).....ΑΝ γίνεται να μην χρειάζεται να το βάζω σπίτι για να φορτίζει
βάρος θα ήθελα να αντέχει...μη χρειαστεί να κουβαλήσω τίποτα ψώνια κ βγάλει καπνούς
σερβις δεν ξέρω τι θέλνε
αναρτήσεις δεν βλέπω να κυκλοφορούν κ δεν ξέρω αν όντως προσφέρουν κάτι παραπάνω γιατί παρατήρησα σε ορισμένα κάτι περίεργα λάστιχα με τρούπες που μου αρέσουν
τι άλλο?

να ένα πρόχειρο που μου άρεσε κ αντέχει πολύ βάρος είναι τούτο

https://www.skroutz.gr/s/35558253/S...ε-25km-h-max-Ταχύτητα-και-40km-Αυτονομία.html
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.561
Reaction score
126.316
Καλό φαίνεται αυτό, δες και τα Xiaomi.

Βασικά δες ποια πουλάνε περισσότερο, τα πιο "δημοφιλή", και νομίζω τα Xiaomi κυριαρχούν στην αγορά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
διαβάζω κριτικές ότι καποια μπορούν και τα ''πειράζουν'' και κλαίω :roflmao:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
Βασικά δες ποια πουλάνε περισσότερο, τα πιο "δημοφιλή", και νομίζω τα Xiaomi κυριαρχούν στην αγορά.
αυτό ισχύει... κ θα ρίξω αναγκαστικά τα μούτρα μου να τα κοιτάξω :biggrin:
 

Μηνύματα
12.775
Reaction score
14.882
Το οδικό δίκτυο των νησιών είναι συνήθως ακατάλληλο για πατίνια και θέλει προσοχή.

Σαμοθράκη έχω να πάω δεκαετίες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.561
Reaction score
126.316
Το "οικοσύστημα" της Xiaomi με την σκούπα σφουγγαρίστρα κλπ, έχει ωραίο σοφτγουερ, δε κολλάει, παίζει από οπουδήποτε, και είναι τελικά πολύ βολικό.

Οι μπαταρίες που χρησιμοποιούνται από την Xiaomi, επίσης δεν παραδίδουν εύκολα πνεύμα.

Έχει η γυναίκα μου ένα πατίνι τέτοιο Xiaomi, σ'αυτα τα λεφτά που βλέπεις (το Μπεστ σέλλερ, μη φανταστείς τίποτα περίεργο), δήθεν θα το χρησιμοποιούσε, τες πα, αυτό δουλεύει πάντως, ασχέτως αν το έχει να κάθεται (όπως εγώ το πικάπ)😛🤪😁

Μόνο το βάρος έχει σημασία, να το σηκώνει εύκολα, και τα υπόλοιπα λίγο νόημα έχουν, σιγά μη βγάλει και 80 χιλιόμετρα με πατίνι, μετά βίας κατόν πενήντα μέτρα, μετά βαριούνται. 🤪😁

Πάντως πριν "πετάξεις" λεφτά κι εσύ, ας νοικιάσει 5-10 φορές πατίνι να δει άμα βολεύεται.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
Το "οικοσύστημα" της Xiaomi με την σκούπα σφουγγαρίστρα κλπ, έχει ωραίο σοφτγουερ, δε κολλάει, παίζει από οπουδήποτε, και είναι τελικά πολύ βολικό.

Οι μπαταρίες που χρησιμοποιούνται από την Xiaomi, επίσης δεν παραδίδουν εύκολα πνεύμα.

Έχει η γυναίκα μου ένα πατίνι τέτοιο Xiaomi, σ'αυτα τα λεφτά που βλέπεις (το Μπεστ σέλλερ, μη φανταστείς τίποτα περίεργο), δήθεν θα το χρησιμοποιούσε, τες πα, αυτό δουλεύει πάντως, ασχέτως αν το έχει να κάθεται (όπως εγώ το πικάπ)😛🤪😁

Μόνο το βάρος έχει σημασία, να το σηκώνει εύκολα, και τα υπόλοιπα λίγο νόημα έχουν, σιγά μη βγάλει και 80 χιλιόμετρα με πατίνι, μετά βίας κατόν πενήντα μέτρα, μετά βαριούνται. 🤪😁

Πάντως πριν "πετάξεις" λεφτά κι εσύ, ας νοικιάσει 5-10 φορές πατίνι να δει άμα βολεύεται.
έτσι όπως το ξεκίνησες νόμιζα ότι θα κατέληγες να πάρω 2 xiaomi σκούπες και να τις δέσω στα πόδια :roflmao: :roflmao:


αυτό πρόσεξα γι αυτό είδα μεγάλη αυτονομία στο δεύτερο κ είπα εδώ είμαστε....είμαι 85 κιλά
οπότε υπολογίζω να έχω μια απώλεια 30% στην αυτονομία που δίνουν
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
3χλμ είναι διαδρομή πάνε έλα από το σπίτι στο λιμάνι...κλάιν
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
Πάντως πριν "πετάξεις" λεφτά κι εσύ, ας νοικιάσει 5-10 φορές πατίνι να δει άμα βολεύεται.
για μένα είναι μωρή το πατίνι.....σιγά μην το έπαιρνα για το γωγουλίνι....θα καρφωθεί πουθενά...είναι ο λόγος που δεν παίρνω σκούτερ...γιατί θα θέλει να το οδηγάει.... :roflmao:
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
πάρε ένα tesla τσάμπα είναι σύμφωνα με του συφορουμίτες
αν είναι να πάρω...θα πάρω ταξί.....να βγάζω και μεροκάματο με τους τουρίστες ...μέχρι τα 500 χλμ όμως
μετά θα παίρνω το καράβι για να το φορτίζω Αλεξανδρούπολη :roflmao:
 



Μηνύματα
27.447
Reaction score
25.594
Δεν παίρνεις κανά παπί καλύτερα.
Ποιό πολύ βάρος σηκώνει , βενζίνη καίει ελάχιστη , κουβαλάει δύο άτομα , και το γωγουλίνι μάλλον δεν θα θέλει να το καβαλάει γιατί είναι ένα απλό πάπί.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.107
Reaction score
77.947
Δεν παίρνεις κανά παπί καλύτερα.
Ποιό πολύ βάρος σηκώνει , βενζίνη καίει ελάχιστη , κουβαλάει δύο άτομα , και το γωγουλίνι μάλλον δεν θα θέλει να το καβαλάει γιατί είναι ένα απλό πάπί.
με το που είδα ειδοποίηση Τζων Μάρκου στο νήμα...είπα ΩΧ :roflmao:

ρε τουρμπίνα δεν έγινα 40 για να το ξαναγυρίσω σε στρογγυλοφάναρο ρόδα τσάντα και κοπάνα...αν θέλω να μην καβαλάει τίποτα ξαναπαίρνω και χορνετάκι

μια διαδρομή θέλω να κάνω από το σπίτι στο λιμάνι με μια μπακπακ για τα ΣΚ....γιατί το αυτοκίνητο θα το έχει η γωγώ
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.757
Μηνύματα
2.874.899
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top