Πρόταση για καλό πολύμπριζο?????




Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
895
Γιατί θα καταστρέψει τον ήχο του!! :wink:
Τα UPS ΔΕΝ κάνουν γι'αυτή τη δουλειά!
 

Μηνύματα
54
Reaction score
0
Είχα UPS και τα πούλησα!!!Όπως λέει και ο Κώστας μου εκτός του ότι μου κατέστρεφαν τον ήχο μου βγάζανε και θόρυβο και μάλιστα ήταν πολύ πιο ακριβά από 150 ευρό!!!!

Δυστυχός τα UPS που βγάζουν καθαρό ημιτονικό σήμα κοστίζουν κοντά στα 3000 ευρό τα 1000 VA!!!!

Τα υπόλοιπα βγάζουν διαφόρων ειδών σήματα που μέσα στα μηχανήματα ακούγονται σαν θόρυβος!!!!
 

Μηνύματα
3.060
Reaction score
632
Αλέξη, όλο το υπόλοιπο fine tuning του συστήματός σου έχει τακτοποιηθεί;
Το ρεύμα πρέπει να είναι το τελευταίο ΙΜΗΟ που πρέπει να κοιτάξεις. Εκτός αν στην περιοχή που μένεις έχει διακυμάνσεις και αυξομειώσεις στην τάση του δικτύου. Μην νομίζεις ότι θα δεις και το φως το αληθινό μ' ένα πολύμπριζο! Καλύτερα να έχεις χωριστή γραμμή με δική της ασφάλεια και μπρίζα από τον πίνακα της ηλεκτρολογικής εγκατάστασης του σπιτιού, όπου θα είναι συνδεδεμένα τα μηχανήματα ήχου και τίποτε άλλο.
Θα δεις βελτίωση έτσι . Αφού εξασφαλίσεις αυτό τότε να κοιτάξεις για επώνυμο πολύμπριζο.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Τι να πω...αν σας εχει συμβει...
Εγω να νιωθω τυχερος?
Οταν καταργησαμε τα ηλεκτρικα καλοριφερ στο σπιτι μας εμεινε μια φαση εντελως ελευθερη...οποτε εχουμε μια στα φωτα, πριζες κλπ - μια στο θερμοσιφωνο και κουζινα - και η αλλη... :wink: δε θελει σκεψη...
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Δηλαδή ένα 500άρι MGE Pulsar Premier δεν είναι σωστό να μπει πάνω του ένας Infocus X1;
Ή ισχύει μόνο σε ηχητικά συστήματα και όχι στα προβολικά;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.875
Μηνύματα
2.879.792
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top