Υπέρογκη χρέωση NOVA σε σταθερή τηλεφωνία

Μηνύματα
1.395
Reaction score
4.778
Από την σελίδα της NOVA. Ενδέχεται?? δηλαδή δεν ξέρουν αν χρεώνουν και πόσο?


Η υπηρεσία Εκτροπή Κλήσεων σου επιτρέπει την προώθηση κλήσεων από το Σταθερό σου σε έναν άλλο τηλεφωνικό αριθμό (Κινητό ή Σταθερό).

Δεν διαθέτει μηνιαίο πάγιο, ωστόσο ενδέχεται να υπάρχει χρέωση για την κλήση που γίνεται από το Σταθερό προς τον αριθμό που έχεις κάνει προώθηση, με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο της υπηρεσίας σου.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.245
Reaction score
78.168
Από την σελίδα της NOVA. Ενδέχεται?? δηλαδή δεν ξέρουν αν χρεώνουν και πόσο?


Η υπηρεσία Εκτροπή Κλήσεων σου επιτρέπει την προώθηση κλήσεων από το Σταθερό σου σε έναν άλλο τηλεφωνικό αριθμό (Κινητό ή Σταθερό).

Δεν διαθέτει μηνιαίο πάγιο, ωστόσο ενδέχεται να υπάρχει χρέωση για την κλήση που γίνεται από το Σταθερό προς τον αριθμό που έχεις κάνει προώθηση, με βάση τον ισχύοντα τιμοκατάλογο της υπηρεσίας σου.
από το 13800 μου είπαν ότι δεν επηρεάζει...ούτε σαν υπηρεσία ούτε σαν χρέωση

το κόλπο - πάτημα που έχω είναι ότι δεν ενημέρωσαν (η ίδια η κοπέλα επιβεβαίωσε ότι δεν μου ήρθε καμία ενημέρωση....ενώ θα έπρεπε...άρα το γνωρίζουν ότι έχουν υποχρέωση να το κάνουν) όταν έγινε υπέρβαση του λογαριασμού..ενώ όφειλαν....

οπότε περιμένω


αν δεν κάτσει...μπορώ να την κάνω σε άλλη εταιρία?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.946
Reaction score
28.397
Πολύ παλιά, καθότι πελάτες για 12 χρόνια, είχα μια τρίμηνη ταλαιπωρία (αν θυμάμαι καλά) για μια υπηρεσία που θα έπρεπε να έχω δωρεάν για ένα χρόνο, σύμφωνα με δική τους προσφορά. Έλαβα λογαριασμό 300κάτι € και εκεί ξεκίνησε το πανηγύρι. Το κατάστημα δεν αναγνώριζε όσα μου είχε πουλήσει, εγώ έλεγα τα δικά μου, και είχαμε ένα μπρος πίσω για περίπου 2 μήνες. Αν δεν είχα φίλο τεχνικό που δούλευε μέσα τότε πιστεύω πως δεν θα έβγαζα άκρη. Μου ζήτησε να γράψω ένα αναλυτικό email με όσα στοιχεία είχα ώστε να το προωθήσει στο κατάλληλο τμήμα. Σε 15-20 μέρες το θέμα είχε τελειώσει. Έλαβα email από τα κεντρικά πως το ποσό θα το χρεωθεί το κατάστημα και το θέμα έκλεισε. Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά μετά από 2-3 μήνες έκλεισε και το κατάστημα.

Σε άλλη περίπτωση, η αδελφή μου ταλαιπωρήθηκε πάνω από 3 μήνες για να φύγει. Της έκοβαν τη φορητότητα χωρίς λόγο. Ήταν έτοιμη να βάλει δικηγόρο.
 

TGD

Μηνύματα
7.387
Reaction score
7.379
Οι κλήσεις εκτροπής έφαγαν τον χρόνο δωρεάν ομιλίας προς κινητά.
Το "ενδέχεται" ακριβώς αυτό σημαίνει, είναι δωρεάν όσο καλύπτεται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
 

Μηνύματα
7.306
Reaction score
11.852
Οι κλήσεις εκτροπής έφαγαν τον χρόνο δωρεάν ομιλίας προς κινητά.
Το "ενδέχεται" ακριβώς αυτό σημαίνει, είναι δωρεάν όσο καλύπτεται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
Αυτό είναι ένα λογικό σενάριο.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.245
Reaction score
78.168
Οι κλήσεις εκτροπής έφαγαν τον χρόνο δωρεάν ομιλίας προς κινητά.
Το "ενδέχεται" ακριβώς αυτό σημαίνει, είναι δωρεάν όσο καλύπτεται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας.
έχουμε φύγει από το ενδέχεται όμως πλέον...γιατί πήρα επιβεβαίωση και από το κατάστημα αλλά και από το 13800...ότι δεν χρεώνεται η κλήση

κ κατά 99% όταν βρίσκομαι μαγαζί καλώ πάντα από σταθερό....όταν με καλούν σηκώνω το κινητό....οπότε ότι τηλέφωνα παίρνω...είναι πάντα από το σταθερό
άρα ΑΝ υποθέσουμε ότι χρεώνεται η κλήση στο κινητό.....εγώ γιατί να χρεωθώ από την ώρα που δεν καλώ από κινητό αλλά από σταθερό
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.448
Reaction score
94.460
το ότι έχω εκτροπή το σταθερό στο κινητό επηρεάζει την χρέωση?
Φυσικά. Που μου έμαθες και την εκτροπή, τρομάρα σου... :tongue:

Πάντως για το γνωρίζουν και οι ενδιαφερόμενοι, ασχέτως αν έχεις δωρέαν κλήσεις προς κινητά, η εκτροπή σε κινητό πάντα χρεωνόταν και συνεχίζει να χρεώνεται.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.245
Reaction score
78.168
Φυσικά. Που μου έμαθες και την εκτροπή, τρομάρα σου... :tongue:
αυτό το διάστημα έχω κάτι έργα εκτός καταστήματος....κ απουσιάζω συχνά....κ είπα να το δουλέψω το σύστημα μη σέσω :biggrin:
 

Μηνύματα
7.306
Reaction score
11.852
Έχω business πακέτο στη cosmote και το κύριο σταθερό μου παρέχει 600 λεπτά ομιλίας προς το κινητό μου ( με κλήση του short number ). Μη στα πολυλογώ, ο χρόνος ομιλίας των κλήσεων που προωθούνται, αφαιρείται απο τον προαναφερθέντα διαθέσιμο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.448
Reaction score
94.460
αυτό το διάστημα έχω κάτι έργα εκτός καταστήματος....κ απουσιάζω συχνά....κ είπα να το δουλέψω το σύστημα μη σέσω :biggrin:
Αυτό η Nova το αποκαλεί remote charge. :tongue:

Το εφαρμόζει στους...καλούς πελάτες. :roflmao:
 

head-stef

Headphones
Μηνύματα
633
Reaction score
2.198
Δε θα ξεχασω ποτε τα 700 ευρω που εδωσα στον οτε λογω forthnet...
Δε θα ξεχάσω ποτέ τα 700 ευρω που έδωσα στην Cosmote, προ αρχαιοτάτων, την εποχή των πανάκριβων sms (ερωτευμένος γαρ). o_O😍
 

Μηνύματα
133
Reaction score
79
head-stef...

Δε θα ξεχάσω ποτέ τα 700 ευρω που έδωσα στην Cosmote, προ αρχαιοτάτων, την εποχή των πανάκριβων sms (ερωτευμένος γαρ). o_O😍

Aμα αξιζε το κοπο χαλαλι οσο κανει μια καλη ελ34 νος
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.448
Reaction score
94.460
head-stef...

Δε θα ξεχάσω ποτέ τα 700 ευρω που έδωσα στην Cosmote, προ αρχαιοτάτων, την εποχή των πανάκριβων sms (ερωτευμένος γαρ). o_O😍

Aμα αξιζε το κοπο χαλαλι οσο κανει μια καλη ελ34 νος
Και δεν έφευγες διακοπές μαζί της μια εβδομάδα βρε αδερφέ; Και φτηνότερα θα σου ερχόταν, και σίγουρα καλύτερα θα περνούσες... :biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.245
Reaction score
78.168
Και δεν έφευγες διακοπές μαζί της μια εβδομάδα βρε αδερφέ; Και φτηνότερα θα σου ερχόταν, και σίγουρα καλύτερα θα περνούσες... :biggrin:
ποτέ δεν είναι αργά... :biggrin:
 

Μηνύματα
2.132
Reaction score
5.598
Δε θα ξεχάσω ποτέ τα 700 ευρω που έδωσα στην Cosmote, προ αρχαιοτάτων, την εποχή των πανάκριβων sms (ερωτευμένος γαρ). o_O😍
Αχ αυτος ο ερως επι δραχμων(και νυχτερινης εργασιας οποτε οκ λεφτα υπηρχαν:lolsign:)καλουσα στας Αμερικας 350.000 Δρχ την μια και 480.000 ο επομενος.
 

head-stef

Headphones
Μηνύματα
633
Reaction score
2.198
Και δεν έφευγες διακοπές μαζί της μια εβδομάδα βρε αδερφέ; Και φτηνότερα θα σου ερχόταν, και σίγουρα καλύτερα θα περνούσες... :biggrin:
Δε γινόταν, δεν την άφηνε ο μπαμπάς της :roflmao: κι εγώ ήμουν πολύ μακριά. Πάντως, εχμ... τα λεφτά μου δεν τα έχασα, ήταν σοφή η επένδυση! (δεν γράφω άλλα, ξεφεύγω από το στυλ μου.) :angel:
 
Last edited:

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.090
Reaction score
31.696
Σε κάτι τέτοιους ρομαντικούς της δραχμής ποντάρει και ο Βαρουφάκης
 

Μηνύματα
335
Reaction score
14
Δυστυχώς αυτή η εκτροπή κλήσεων από το σταθερό στο κινητό χρεώνεται σαν κινητό…. Αυτό το είχα πάθει πριν πάρα πολλά χρόνια κ έπαθα σοκ όταν έλαβα τον λογαριασμό. Σταμάτησα την εκτροπή φυσικά κ όλα οκ εδώ κ χρόνια…..

ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΟΠΗ….
 

Μηνύματα
29.485
Reaction score
23.617
Σε κάτι τέτοιους ρομαντικούς της δραχμής ποντάρει και ο Βαρουφάκης
ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΙΣΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ

ΤΟΥΣ ΣΩΣΕΙ.....ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΣΩΡΡΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΑΝΔΥΑ...ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.865
Μηνύματα
2.879.323
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top