Χρονια Πολλά απο εκατοντάδες μοτοσικλετιστές Χρυσούπολη Kαβαλα Holy Ride

Μηνύματα
228
Reaction score
222
Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους !!!!!
Κάθε χρόνο μια μεγαλη ομάδα μοτοσικλετιστών υποδέχεται το Άγιο Φως από το αεροδρόμιο της Καβάλας
και το συνοδεύει στην κεντρική εκκλησία της Χρυσούπολης Καβάλας.
Φέτος, 2024, η διοίκηση του αεροδρομίου δεν επέτρεψε την είσοδο μοτοσυκλετών για να αποφευχθούν τυχόν αρνητικά γεγονότα,
φαινεται και στο βιντεο το μπλοκο στον κομβο,
αν και δυσάρεστα γεγονότα δεν υπήρξαν ποτέ παρελθοντικα.
Φετος δλδ το καθιερωμένο Holy Ride ειχε συμβολικο χαρακτηρα .
Εδω το βιντεο : ( βαλτε ωτοασπιδες ) ! Χρονια Πολλα και παλι !!!!!
 

Μηνύματα
24
Reaction score
16
Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.
Είδα όλο το βίντεο , και θα εκφέρω την προσωπική μου άποψη , ελπίζοντας πως δεν θα στεναχωρήσω κανένα από όσους διαβάσουν.

το Άγιο Φως , από όσο ξέρω , συνοδεύεται από τιμές , με απόλυτο σεβασμό , ηρεμία, τάξη , όπως ακριβώς του αξίζει μιας και είναι τέτοιο το γεγονός, ένα από τα μεγαλύτερα της Χριστιανοσύνης.
Στο βίντεο ,διαπιστώνω σχεδόν όσα δεν πρέπει να συμβαίνουν από δικυκλιστές , έτσι ώστε να μην είναι δακτυλοδειχτούμενοι .
Καθόλου τάξη , προσπεράσεις , σλάλομ , απίστευτη ηχορύπανση , οδήγηση σε αντίθετο ρεύμα (έστω και για λίγο) , βόλτα σε διαδιαχωριστικό διάζωμα κλπ κλπ.
Μήπως αυτά λέω εγώ τώρα , έχουν φανεί και στο παρελθόν και οι ιθύνοντες του αεροδρομίου και της τάξης , έκαναν μπλόκο στην προσπάθεια όλων σας;
Μήπως αν δεν υπήρχαν (γιατί υπήρχαν ) και φάνηκαν όλα αυτά θα είχατε το ελεύθερο;
Για την ιστορία …..να μην φανεί πως είμαι ενάντια στους δικυκλιστές , διατηρώ συνεργειο μοτοσικλετών επι 34 χρόνια και ήμουν παλιός αγωνιζόμενος σε αγώνες ταχύτητας μοτοσικλετών.

Χρόνια σας πολλά και πάλι.
 

Μηνύματα
228
Reaction score
222
Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.
Είδα όλο το βίντεο , και θα εκφέρω την προσωπική μου άποψη , ελπίζοντας πως δεν θα στεναχωρήσω κανένα από όσους διαβάσουν.

το Άγιο Φως , από όσο ξέρω , συνοδεύεται από τιμές , με απόλυτο σεβασμό , ηρεμία, τάξη , όπως ακριβώς του αξίζει μιας και είναι τέτοιο το γεγονός, ένα από τα μεγαλύτερα της Χριστιανοσύνης.
Στο βίντεο ,διαπιστώνω σχεδόν όσα δεν πρέπει να συμβαίνουν από δικυκλιστές , έτσι ώστε να μην είναι δακτυλοδειχτούμενοι .
Καθόλου τάξη , προσπεράσεις , σλάλομ , απίστευτη ηχορύπανση , οδήγηση σε αντίθετο ρεύμα (έστω και για λίγο) , βόλτα σε διαδιαχωριστικό διάζωμα κλπ κλπ.
Μήπως αυτά λέω εγώ τώρα , έχουν φανεί και στο παρελθόν και οι ιθύνοντες του αεροδρομίου και της τάξης , έκαναν μπλόκο στην προσπάθεια όλων σας;
Μήπως αν δεν υπήρχαν (γιατί υπήρχαν ) και φάνηκαν όλα αυτά θα είχατε το ελεύθερο;
Για την ιστορία …..να μην φανεί πως είμαι ενάντια στους δικυκλιστές , διατηρώ συνεργειο μοτοσικλετών επι 34 χρόνια και ήμουν παλιός αγωνιζόμενος σε αγώνες ταχύτητας μοτοσικλετών.

Χρόνια σας πολλά και πάλι.
Ειναι ενα εθιμοτυπικο που κραταει αρκετα χρονια ,
αλλου σκανε πυροτεχνηματα , αλλου σταμνες ,αλλου κ σχεδον σε ολα τα χωρια , πυροβολουν με οπλα στον αερα
κ παει λεγοντας.
Ειναι συμβολικος ο θορυβος.
Δε διαφωνω στα λεγομενα σου.
Το γιατι αποφασησε το αεροδρομιο να μη δεχτει φετος το γκρουπ αυτο δε το ξερω.
Σιγουρα πολλα αλλαξαν απο τοτε που ειναι στα χερια Γερμανων.
Οπως πχ , στην κεντρικη εισοδο υπηρχε μια προτομη του Μεγαλου Αλεξανδρου
, εξου κ η ονομασια του αεροδρομιου,
ε πλεον αυτη η προτομη δεν ειναι στην εισοδο , αλλα πανω , εξω απο ενα γραφειο στελεχους,
να μη φαινεται στον κοσμο δλδ ,γιατι πανω δε παει κανεις.
Η ολη πορεία ειχε αστυνομια στην αρχη μεση κ τελος.
Δεν υπηρξε κατι ιδιαιτερα παραβατικο
αν κ λογο του εθιμοτυπικού αυτου η αστυνομια ηταν καπως παραπανω ελαστικη ας πουμε .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.740
Μηνύματα
2.874.551
Members
37.942
Νεότερο μέλος
koniklos
Top