85" στα 2.000-2.500€

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν εμφανίζεται στο skroutz πλέον το κατάστημα οπότε βάζω το link του

Λέει Διαθεσιμότητα : μη Διαθέσιμο μέσα στο link που έβαλες μάλλον για αυτό δεν εμφανίζεται ούτε στο Σκρουτζ . Εάν διέθετα πάντως 4Κ θα πήγαινα σε άλλες λύσεις.
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Πήγα χθές απο τα sony center , μου είπαν ότι τελικά θα φερουν άμεσα την 85 άρα Χ90L με τιμή γύρω στα 3.500.
Είδα σήμερα την ανέβασαν και στο site Sony XR-85X90L στα 3.379 ευρώ.
Η περσινή 85 άρα σειρά K , Sony XR-85X90K τη δίνουν αυτή τη στιγμή 3000 ευρώ.
Λογικά θα πέσει αρκετά το περσινο μοντέλο , με τις τωρινές τιμές και τα μόλις 380 ευρώ διαφορά με το νέο δεν συμφέρει.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.954
Reaction score
28.418
Καλή τιμή η 85αρα του 2023. Του χρόνου θα είναι κάτω από 3.000€.

Για να δούμε, θα είναι; Το γράφω να υπάρχει. 3.379€

Την 98αρα πάντως (όταν πάει) στα 5000€ την κοιτάς και σε τρώει η τσέπη.
 
Last edited:

Μηνύματα
1.750
Reaction score
1.017
Πήγα χθές απο τα sony center , μου είπαν ότι τελικά θα φερουν άμεσα την 85 άρα Χ90L με τιμή γύρω στα 3.500.
Είδα σήμερα την ανέβασαν και στο site Sony XR-85X90L στα 3.379 ευρώ.
Η περσινή 85 άρα σειρά K , Sony XR-85X90K τη δίνουν αυτή τη στιγμή 3000 ευρώ.
Λογικά θα πέσει αρκετά το περσινο μοντέλο , με τις τωρινές τιμές και τα μόλις 380 ευρώ διαφορά με το νέο δεν συμφέρει.
Απο την τιμη των 2500 που ειχες δει τις προηγουμενες μερες δεν νομιζω να πεσει του 2023 αλλα εφοσον μπορεις να περιμενεις δεν αξιζει να πας στο παλαιοτερο μοντελο
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Καλή τιμή η 85αρα του 2023. Του χρόνου θα είναι κάτω από 3.000€.

Για να δούμε, θα είναι. Το γράφω να υπάρχει. 3.379€

Την 98αρα πάντως (όταν πάει) στα 5000€ την κοιτάς και σε τρώει η τσέπη.
Η σειρά Κ στις 85" όταν είχε πρώτο έρθει το καλοκαίρι του 2022 έκανε 4.600 ευρώ.
Το νέο μοντέλο άργησαν να το φέρουν αλλά όντως το φέρνουν σε σούπερ τιμή. Σχεδόν 1300 ευρώ κάτω.
 

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Απο την τιμη των 2500 που ειχες δει τις προηγουμενες μερες δεν νομιζω να πεσει του 2023 αλλα εφοσον μπορεις να περιμενεις δεν αξιζει να πας στο παλαιοτερο μοντελο
Όταν πάει η Κ στα 2.200 θα την τσιμπήσω.
 

Μηνύματα
12.893
Reaction score
10.123
Έκανα με Α4 τις 85" στον τοίχο μου.
Θα έρθει πιο μπροστά βέβαια αλλά νομίζω είναι οριακά . Άφησα τα χαρτιά και άνοιξα προβολέα , δείτε διαφορά με τις 115" περίπου που βλέπω τώρα.
Ξενέρωμα.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Είδα δίπλα δίπλα την Sony A80K 77" oled δίπλα σε μια full array 85". Σαφώς ποιοτικότερη η oled ειδικά στα μαύρα / αντίθεση άλλη κατηγορία αλλά η διαφορά στο μέγεθος ήταν μεγάλη. Επίσης η full array ήταν αρκετά φωτεινότερη. Πάω τελικά σε tv για να παίζει όλη μέρα δεν θέλω να έχω στο κεφάλι μου πιθανότητες burn in κτλ.
mini led πάρε
 





Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Φοβερές τιμές , δεν το έχω ψάξει πολύ με τις OLED. Δυο πολύ γρήγορες απορίες .
Δίνει 5 έτη εγγύηση η LG για τα πάνελ και των δύο παραπάνω tv ;
Ξέρετε εάν έφτιαξαν το θέμα με τη πολύ χαμηλή φωτεινότητα μετά από κάποια λεπτά σε περιεχόμενο με σταθερή φωτεινότητα ;
Αυτό εδώ είχα δει
 


Μηνύματα
9
Reaction score
2
Φοβερές τιμές , δεν το έχω ψάξει πολύ με τις OLED. Δυο πολύ γρήγορες απορίες .
Δίνει 5 έτη εγγύηση η LG για τα πάνελ και των δύο παραπάνω tv ;
Ξέρετε εάν έφτιαξαν το θέμα με τη πολύ χαμηλή φωτεινότητα μετά από κάποια λεπτά σε περιεχόμενο με σταθερή φωτεινότητα ;
Αυτό εδώ είχα δει
5 έτη εγγύηση δίνει η LG για την G3 μόνο , για την C3 η εγγύηση είναι από το κατάστημα του πλαισίου( ΔΩΡΟ 5ΕΤΗ PREMIUM ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΛΑΙΣΙΟ )
 


Μηνύματα
1.750
Reaction score
1.017
Φοβερές τιμές , δεν το έχω ψάξει πολύ με τις OLED. Δυο πολύ γρήγορες απορίες .
Δίνει 5 έτη εγγύηση η LG για τα πάνελ και των δύο παραπάνω tv ;
Ξέρετε εάν έφτιαξαν το θέμα με τη πολύ χαμηλή φωτεινότητα μετά από κάποια λεπτά σε περιεχόμενο με σταθερή φωτεινότητα ;
Αυτό εδώ είχα δει
Για το συγκεκριμενο θεμα ειχα διαβασει εδω κ καποιο καιρο οτι το εφτιαξαν Βεβαια η φωτεινοτητα μειωνεται και παλι αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.954
Reaction score
28.418
Όποιος πάρει από εκεί να ζητήσει μεταφορά και τοποθέτηση από το κατάστημα.

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
Αν έχει κόστος πληρώστε.

Τσεκάρετε τι γίνεται και με την εγγύηση. Η Samsung Ελλάδας για παράδειγμα την 85άρα Frame την έχει 3800 Euros, και το κατάστημα 1850 Euros.

Και δύο screenshots να υπάρχουν.
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
656
Reaction score
1.239
Όποιος πάρει από εκεί να ζητήσει μεταφορά και τοποθέτηση από το κατάστημα.

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
Αν έχει κόστος πληρώστε.

Τσεκάρετε τι γίνεται και με την εγγύηση. Η Samsung Ελλάδας για παράδειγμα την 85άρα Frame την έχει 3800 Euros, και το κατάστημα 1850 Euros.

Και δύο screenshots να υπάρχουν.
Καλημέρα Αλέξη , εννοείς ότι μπορεί να δίνουν εκθεσιακά μοντέλα, επιστροφές κτλ ; Δεν έχω αγοράσει σχεδόν ποτέ από το συγκεκριμένο κατάστημα, ένα pc είχα πάρει πιτσιρικάς πριν 15 χρόνια.
Αργότερα το βράδυ εμφανίστηκε ξανά διαθέσιμη η c3 στα 2700€ αρχικά για παραλαβή από κατάστημα κ αργότερα και για αποστολή.
Για κάποιο λόγο ακυρώθηκε , ήταν αργά δεν κατάλαβα εάν ήταν το κατάστημα που την ακύρωσε η είχα θέμα με τη πιστωτική που έβαλα εκείνη την ώρα .
Τοποθέτηση και άνοιγμα για αγορές πάνω από ένα ποσό πάντα από το κατάστημα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.954
Reaction score
28.418
Καλημέρα Αλέξη , εννοείς ότι μπορεί να δίνουν εκθεσιακά μοντέλα, επιστροφές κτλ ; Δεν έχω αγοράσει σχεδόν ποτέ από το συγκεκριμένο κατάστημα, ένα pc είχα πάρει πιτσιρικάς πριν 15 χρόνια.
Αργότερα το βράδυ εμφανίστηκε ξανά διαθέσιμη η c3 στα 2700€ αρχικά για παραλαβή από κατάστημα κ αργότερα και για αποστολή.
Για κάποιο λόγο ακυρώθηκε , ήταν αργά δεν κατάλαβα εάν ήταν το κατάστημα που την ακύρωσε η είχα θέμα με τη πιστωτική που έβαλα εκείνη την ώρα .
Τοποθέτηση και άνοιγμα για αγορές πάνω από ένα ποσό πάντα από το κατάστημα.
Θα προχωρούσα σε αγορά μόνο αν ήταν κούτα, με εγγύηση αντιπροσωπείας, με μεταφορά, άνοιγμα και τοποθέτηση από το κατάστημα. Όλα αυτά ένα πακέτο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.868
Μηνύματα
2.879.553
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top