Aπο που αγοραζετε?

Απο που αγοραζετε?

  • Απο supermarkets

    Votes: 2 2,9%
  • Καταστηματα-αλυσιδες

    Votes: 8 11,4%
  • Εξειδικευμενα καταστηματα

    Votes: 41 58,6%
  • Internet

    Votes: 17 24,3%
  • Αγγελιες

    Votes: 2 2,9%

  • Total voters
    70
Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Aπο που αγοραζετε?

Αλλα ποσο "τιμιο" ειναι να το δεις πρωτα στο εξειδικευμενο καταστημα και να απασχολησεις υπαλληλους?
Η μαγκια ειναι να τον αγορασεις διχως να τον δεις!

Το πως επιλέγει ένα καταστημα να λειτουργεί στον τροπο επίδειξης και προώθησης των προϊόντων του δεν πρεπει να θεωρείται καταναγκαστική απασχόληση των υπαλλήλων του.
Είναι τακτική η αν θελετε πολιτική του καταστήματος ( με τα συν του και τα πλην του)
Αν αποδειχθεί πως αυτό δεν εχει όφελος για το κατάστημα τοτε σταματά αυτή την πολιτική και ακολουθεί αυτη των πολυκαταστημάτων ( εάν πιστεύει πως αυτή τελικά είναι η ενδεδειγμένη και πιο αποτελεσματική)


Παντως μεγαλύτερη μαγκια από το να αγοράσεις κατι που αφορά την εικονα βασιζόμενος μονο σε γραπτά και λόγια ατόμων που δεν γνωρίζεις , νομιζω πως δεν υπάρχει.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: Απάντηση: Aπο που αγοραζετε?

Το πως επιλέγει ένα καταστημα να λειτουργεί στον τροπο επίδειξης και προώθησης των προϊόντων του δεν πρεπει να θεωρείται καταναγκαστική απασχόληση των υπαλλήλων του.
Είναι τακτική η αν θελετε πολιτική του καταστήματος ( με τα συν του και τα πλυν του)
.
Ανδρεα, η οποια απασχοληση θεωρειται εργατοωρα και μπορει να αποδειχτει σε βαρος του επομενου πελατη που να εχει σκοπο να αγορασει και να περιμενει.Αρα, μειον για το καταστημα.

Περα απο ολα αυτα θα πρεπει να ομολογησω πως παραδεχομαι ηθικα την σταση ενος απο οσους εχουν ηδη γραψει σε αυτο το θεμα.
Ηρθε μια μερα και μου ζητησε να δει τον ταδε βιντεοπροβολεα αλλα με ενημερωσε πως δεν προκειται να τον αγορασει απο εμενα για δικους του, προσωπικους λογους.
Χαλι να γινω να με πατησουν με κατι τετοια...:cool_4:
Του αφιερωσα οση περισσοτερη ωρα μπορουσα και χαιρομαι ειλικρινεστατα που ειναι μελος σε αυτο το site!:bravo:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Aπο που αγοραζετε?

Ανδρεα, η οποια απασχοληση θεωρειται εργατοωρα και μπορει να αποδειχτει σε βαρος του επομενου πελατη που να εχει σκοπο να αγορασει και να περιμενει.Αρα, μειον για το καταστημα.
Για αυτό γράφω... <o:p></o:p>
( με τα συν του και τα πλην του)
 

Μηνύματα
1.219
Reaction score
7
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ από αυτόν που πουλάει φθηνότερα. Θα πρέπει να είναι ηλίθιος κάποιος σήμερα να κάνει αγορά χωρίς πρώτα να κάνει την απαραίτητη έρευνα αγοράς μιας και υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Οι διαφορές που υπάρχουν στις τιμές είναι τόσο μεγάλες που κάποιοι θέλουν να κερδοσκοπούν εις βάρος μας.
Πριν να γράψω εδώ έριξα μια ματιά στο σκρουτζ για να δω τι γίνεται.
Είδα οτι ο beq 10000 για παράδειγμα πωλείται από 4417€ εως 8300€ και βγάλτε συμπεράσματα δε μασάει αυτός και ας ξέρει οτι με ένα κλικ μπορείς να δεις τι απατεώνας είναι.
Και άλλα παραδείγματα πολλά θα μπορούσα να αναφέρω και όχι μόνο σε αυτό τον τομέα αλλά παντού.
Δίπλα στο σπίτι μου υπάρχει βενζινάδικο που πουλάει 10 λεπτά ακριβότερα τη βενζίνη και παρόλα αυτά προς μεγάλη μου έκπληξη λειτουργεί!!!!!!! Ενώ θα έπρεπε να είχε κλείσει αν οι καταναλωτές ήξεραν τη δύναμη που έχουν απλά με το να μην τον προτιμούν.
Από την άλλη θεωρώ πως είναι άδικο να μην επιβραβευτεί αυτός που θέλει να κάνει τη δουλειά του σωστά πουλώντας με λογικό κέρδος.
Άρα θα πρέπει να προτιμηθεί.
Οσο για τη δυνατότητα που δίνουν κάποια καταστήματα να δεις το προϊόν που σε ενδιαφέρει (και αυτό έχει να κάνει κυρίως με αγορά προβολέα γιατί αν υποθέσουμε οτι πρόκειται για TV υπάρχουν εκεί πολλές αραδιασμένες που μπορείς ανετα να τις δεις χωρίς να κοπιάσει κανένας υπάλληλος) εμένα προσωπικά μου είναι δύσκολο να ξεσηκώσω ένα μαγαζί από τη στιγμή που δεν είμαι διατεθειμένος να αγοράσω και πολλές φορές αγοράζω ρούχα παρόλο που δεν με ικανοποιούν απόλυτα από τύψεις για να μην έχω ταλαιπωρήσει έτσι άδικα την πωλήτρια.
Αν το δει όμως κάποιος ψυχρά θα πρέπει να πούμε ότι είναι τακτική κάποιου καταστήματος να κάνει παρουσιάσεις των προϊόντων του γιατί κρίνει οτι αυτό είναι προς όφελός του και εις γνώση του το κάνει ενώ ξέρει οτι φυσικά θα υπάρξουν πολλοί που θα δουν και δεν θα αγοράσουν.
Από φιλότιμο λίγοι θα μπουν στον κόπο.
 

Μηνύματα
518
Reaction score
77
Re: Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

Γιατι στην επαρχια , αλλα και στην Θεσσαλονίκη ακομα που ειναι η δεύτερη μεγαλυρετη σ πληθυσμό πολη , τετοια καταστήματα δεν υπάρχουν.
<o:p></o:p>
Που πιστεύεις ότι οφείλεται αυτό Ανδρέα ?

Περιμένω απαντήσεις και από τους υπόλοιπους..
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Επειδή δεν αγοράζω κάθε τόσο... προβολείς και παρελκόμενα αυτών, δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα, άρα δεν συμμετέχω στο poll. Όμως μπορώ να απαντήσω σαν καταναλωτής, κάτοικος μιας πόλης όπως η Θεσσαλονίκη.

Εδώ λοιπόν τα... εξειδικευμένα καταστήματα δεν υπάρχουν. (Βεβαίως το πόσο εξειδικευμένα είναι αυτά ακόμη κι εκεί που υπάρχουν, είναι άλλο θέμα συζήτησης και μάλιστα όχι ευχάριστο). Αυτό έχει βοηθήσει στο να διαμορφωθεί η ανάλογη καταναλωτική συνείδηση, που δεν είναι άλλη από αυτήν του αγοραστή της καλύτερης τιμής (με τον καλύτερο διακανονισμό) και συνεπώς του internet. Ακόμη κι αν αλλάξει το πράγμα στην αγορά της πόλης, δεν βλέπω αλλαγή της νοοτροπίας σύντομα.

Σε προσωπικό επίπεδο, επειδή είμαι και λίγο σπάγκος :happy_9:, κοιτάω πάντα και τις αγγελίες - δημοπρασίες σε διάφορα sites. Άλλωστε, έτσι αγόρασα τον προβολέα που έχω αυτή τη στιγμή.
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Με λιγα λογια ο πονηρος που εχει βρει τον χ προβολεα με 1.500 ευρω απο το ιντερνετ και μπαινει σε ενα καταστημα που τον εχει 2.000 και ξερει οτι δεν θα το αγορασει, αλλα ειναι η μονη λυση να τον δει να παιζει απο κοντα και να παρει πληροφοριες για το μοντελο. Σε αυτη την περιπτωση θα συμφωνησω με τον Ανδρεα. Ειναι ο πονηρος <<πελατης>> που δημιουργει χασουρα σε ενα καταστημα.

Δεν θα συμφωνησω με τον Ανδρεα οταν παει καποιος δει ενα προβολεα απασχολησει το προσωπικο και εντελει δεν τον αγορασει γιατι τον εχει βρει αλλου φθηνοτερα. Εστω και με 50 ευρω.

Δεν ξερουμε αυτα τα 50 ευρω ποσο σημαντικα μπορει να ειναι για καποιον και τι τραβαει για να τα βγαζει. 50 ευρω μανι μανι αν σωσει ειναι το hdmi καλωδιο που θα παρει για τον προβολεα του.
Ας προβληματιστουμε με τα καταστηματα που για τετοιες διαφορες δεν ριχνουν τις τιμες τους για να κρατησουν τον πελατη και τον αφηνουν να φυγει.

Εγω αγορασα τον Ζ4 απο γνωστο μαγαζι του Πειραια. Τοτε τον ειχα βρει καπου σε αλλο μαγαζι με 1.850 ευρω καπου στην Αθηνα αλλα δεν ειχα αμαξι για να παω να τον παρω.
Παω λοιπων στο μαγαζι διπλα στο σπιτι μου που τον ειχαν 2.050

Με λιγα λογια καταφερα και το πηρα με 1.930
Εχασα 80 ευρω αλλα εκανα δουλεια ευκολα.

Αυτο που θελω να πω οτι οσο μικρη και να ειναι μια διαφορα (ενταξει σιγουρα απο 50 ευρω και πανω) οφειλουμε να την σεβαστουμε.

Και γω ημουν επαγγελματιας σε αλλο χωρο (καφετερια) και ειχα πελατες που με δυο Ελληνικους καφεδες καθοντουσαν 4 και 5 ωρες στο μαγαζι και μου κραταγαν ενα τραπεζι με 500 δρχ.
Ολες οι δουλειες που εχουν να κανουν με πελατεια ειναι δυσκολες..
.
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Απο ενα αλλο καταστημα παλι στον Πειραια ηθελα να παρω τον Pioneer vsx 1015 s και το ειχε 90 ευρω ακριβοτερα απο καπου αλλου.
Τον ρωτησα αν μπορει να μου κοψει 50 ευρω και η απαντηση που πηρα ηταν ενα οχι γιατι τον αγοραζει τοσο και δεν μπορει να κοψει τοσο κτλ κτλ κτλ..
Εφυγα και πηγα και τον πηρα απο το αλλο καταστημα.

Εδω ειναι που απορω γιατι καποια καταστηματα δεν ριχνουν τις τιμες τους?
Το να πουμε για τον πελατη (ρε τον λαλακα για 50 ευρω παει να τον παρει απο αλλου ενω εμενα με απασχολησε 1 ωρα) το λεμε.

Θα πρεπει να δεχθουμε ομως και το αντιστροφο. Οταν ο πελατης θα πει ρε τον λαλακα για 50 ευρω με αφησε και εφυγα να παω να το αγορασω απο αλλου.
Γιατι να τα χασει ο πελατης και να μην τα χασει το καταστημα αυτα τα 50 ευρω?

Παντως παραδεχομαι τον Ανδρεα με αυτο που ειπε.
Οτι πελατης του ξεκαθαρισε οτι δεν θα αγορασει απο το καταστημα του αλλα καθησε του αφιερωσε χρονο και του εδειξε το μηχανημα.
:cool_4:

Ετσι ειναι αν εχεις μερακι για την δουλεια σου...
 

Μηνύματα
1.219
Reaction score
7
Ο χρόνος που αφιέρωσε ο Ανδρέας για εκείνον τον πελάτη δεν πήγε καθόλου χαμένος είμαι σίγουρος γι αυτό.
Θα το έκανε κάθε καλός και έξυπνος επαγγελματίας νομίζω.
Αυτός ο πελάτης μπορεί να μην αγόρασε εκείνη την ώρα, αλλά θα τον προτιμήσει σίγουρα μια άλλη φορά.
Φανταστείτε τι θα έκανε ο ίδιος πελάτης σε περίπτωση που τον έδιωχνε και τον εξυπηρετούσε κάποιος άλλος.
Όλα είναι πάρε δώσε.
Ακόμα και στις πιο αγνές σχέσεις.
Ακόμα και στον έρωτα.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ο χρόνος που αφιέρωσε ο Ανδρέας για εκείνον τον πελάτη δεν πήγε καθόλου χαμένος είμαι σίγουρος γι αυτό.
Θα το έκανε κάθε καλός και έξυπνος επαγγελματίας νομίζω.
Αυτός ο πελάτης μπορεί να μην αγόρασε εκείνη την ώρα, αλλά θα τον προτιμήσει σίγουρα μια άλλη φορά.
Φανταστείτε τι θα έκανε ο ίδιος πελάτης σε περίπτωση που τον έδιωχνε και τον εξυπηρετούσε κάποιος άλλος.
Όλα είναι πάρε δώσε.
Ακόμα και στις πιο αγνές σχέσεις.
Ακόμα και στον έρωτα.
Μπααα, ειναι που εχουμε το ιδιο hobby και εμενα μου αρεσει να τους βλεπω περισσοτερο απο αυτον/εσας/αυτους.
Ειτε θελεις να το πιστεψεις, ειτε οχι.
 

Μηνύματα
1.219
Reaction score
7
Αντρέα, το πιστεύω με τα χίλια!
Αλλά μιλάω έτσι γενικά, χρησιμοποιώντας το όνομά σου αφού είχε αναφερθεί πρωτύτερα.
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Εγω και τους 2 προβολεις τους πηρα απο καταστηματα του χωρου στην Ελλαδα.
Οφειλω ομως να ομολογισω οτι οταν πηγα να παρω τον Infocus , πρωτον ημουν αποφασισμενος, δευτερον ηξερα ποσο πουλιεται στην Αμερικη και ποσο στο γνωστο μανιο-ιντερνετικο καταστημα.
Κι ο ανθρωπος που μου τον πουλησε ηξερε οτι τα ηξερα ολα αυτα.
Εκανε λοιπον μια πολυ καλη τιμη μετρητοις και τον πηρα απο εκεινον, σχεδον οσο θα τον επερνα απο το νετ. Βεβαια το μετρητοις παντα μετραει, οπως και η ειλικρινια και απο τα δυο μερη.
Η μονη αγορα που εχω κανει απο το νετ ηταν τα καροτσακια/καθισματα αυτ/του για τα μωρα, πολυ γνωστης γερμανικης μαρκας , απο γερμανια και μου κοστησαν 750ε με δωρεαν αποστολη, ενω στην Ελλαδα εχουν 1120.
Τα χριστουγεννα πηρα κιθαρα. Παω σε ενα μαγαζι του χωρου και μου λεει μια τιμη τρελλη. Του λεω οτι ο ταδε ο γνωστος γερμανος πουλαει τοσο και με αρχιζει στα παραμυθια και τον εκφοβισμο.
Παω και γω σε αλλο μαγαζι και με τα ιδια λογια τη πηρα παλι μετρητοις σε τιμη σουπερ. Και ενισχυτη και θηκη και βαση και χορδες και καλωδια.
Ποιος εχασε ?
Να σας πω οτι και σαν αντιπροσωπος , μου στελνει καποιος οικος ενα τιμοκαταλογο που ηταν για γελια. Σαν να μην ηθελε να πουλησει στην Ελλαδα. Αν δεν του ελεγα δυο λογια να του δωσω να καταλαβει τη κατασταση, τωρα θα ημουν ενας απο αυτους που πουλανε ακριβα.
Ολοι μας ειμαστε καταναλωτες ειτε εσεις που θα ερθετε να παρετε κατι απο μενα ειτε εγω που θα ερθω να παρω κατι απο σας.
Το να εισαι πληροφορημενος σχετικα με τις τιμες οχι μονο δεν ειναι πονηρια η κακια αλλα νομιζω οτι ετσι πρεπει να κανει ενας σωστος αγοραστης.
Το οτι ενα προιον εχει λιανικη τιμη καταλογου αρκετα μεγαλυτερη απο την Ευρωπη, νομιζω οτι δεν ειναι θεμα μονο του καταστηματος.
Εγω απλα δεν ασχολουμαι με τη συγκεκριμενη μαρκα.
Καθως επισης ενα μαγαζι που σεβεται τον εαυτο του και τους πελατες του , υποψηφιους και τακτικους, το οποιο δειχνει τα προιοντα του ζωντανα και οχι στο κουτι, ειναι παντα πολος ελξης και των (καλων) αλλα και των (πονηρων) πελατων. Εδω το μονο που ξεχωριζει ειναι πως θα κανουμε τον (πονηρο) να αγορασει απο μας και οχι απο το νετ η το εξωτερικο.
Οταν ομως αυτο που ψαχνει ο φιλος μας το βρισκει στη μιση τιμη , ποιος ειναι ο πονηρος ?
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Aπο που αγοραζετε?

Εξειδικευμένα καταστήματα?.......στη Ρόδο?.....μπουαχαχαχαχα. :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: ......ψήφισα καταστήματα-αλυσίδες αλλά αγοράζω και από το internet.
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Κι όμως, η Ρόδος είναι γεμάτη από εξειδικευμένα καταστήματα...


...στα είδη λαϊκής τέχνης!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.056
Reaction score
4.371
Ψηφισα απο εξειδικευμενα και ο λογοι ειναι πολλοι...
Περισυ πριν φυγω για Αμερικη ,ειχα επισκεφθει αρκετα καταστηματα για αγορα προβολεα,και οχι μονο.Μεχρι και κοντρα φως στο προβολι για να δειξουν την αντιθεση ειχαν στησει ...????Ο κοσμος και τα νεα ζευγαρια να ρωτουν για αγορα και οι πωλητες ή Ο πωλητης με υφος ολο επαρση να δειχνει και να προτεινει οτι μπορει να φανταστει ο καθενας.!!!
Φτανω Αμερικη και σε 6 ημερες γυρισα 10 showroom ...Τα 3 ηταν για τα μπαζα και τα 2 μονο showroom δεν ηταν!!!
Στα υπολοιπα 5 χαζεψα αρκετες ωρες ,μεχρι ποτακι και snack, αραξα με την ανεση μου,ρωτησα οτι βλακεια και κουταμαρα μου ηρθε στο κεφαλι και μου απαντουσαν σε ολα!!!!Το κλου βεβαια ηταν σε 1 απ'ολα ,οπου με την βοηθεια autocad κλπ ,στησαμε εικονικο room με τις διαστασεις μου και τις θεσεις οπου θα μπορουσε να στηθει ο προβολεας με την οθονη.Ειδαμε lcd ,ειδαμε dlp,ειδαμε τα....ματια μας!!!!Ερωτηση:Ειμαστε απο Ελλαδα,πως και τι ,και γιατι,και αν ,και ισως...κ.ο.κ..
Απαντηση:Αντιπροσωπευομαστε απο την ....... Αν για καποιο λογο παρατηρησετε οτιδηποτε ,ειμαστε στην διαθεση σας ,ακομη και να τους προσπερασετε σε οτι σας πουν..Ευχαριστουμε πολυ για το ενδιαφερον σας κλπ...

Παρεμπιπτοντως ,ο τυπος ηταν γυρω στα 50,φανατικος crtακιας και εφερνε λιγο στον Ανδρεα..

Τα παραπανω δεν σημαινουν οτι ολοι ειναι για πεταμα στην Ελλαδα..Προς θεου!!!Αυτο που μου την δινει ομως ειναι η Παντογνωσια σε ολα ..

Τελικα μηχανημα αγορασα εν Ελλαδι μετα απο προσωπικη επαφη σε γνωστο χωρο.Δεν ξερω αν βγηκα κερδισμενος ή οχι ,ξερω οτι μετα απο μερικες ωρες να δουμε το ενα και το αλλο ,φαγαμε σουβλακια....,και οχι μονο!!!!:happy_9: :happy_9: :happy_9:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

Που πιστεύεις ότι οφείλεται αυτό Ανδρέα ?

Περιμένω απαντήσεις και από τους υπόλοιπους..
Μάλλον γιατι τον κατανωλωτη το μονο που τον νοιάζει είναι αγοράσει στη φθηνότερη τιμή και με τους καλύτερους ορους ( πολλες πολλες ατοκες δοσεις).
Δεν εχουν ολοι την δυνατότητα αγορών και πληροφόρησης από το διαδίκτυο (στην χωρα μας είναι μιρκο το ποσοστό χρηστων pc και διαδικτύου)<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Συνεπώς γιατι ένα κατάστημα να επενδύσει σε χρόνο , χώρο και χρήμα ;
Μονο για μια μικρή μερίδα καταναλωτών που την ψάχνουν περισσότερο;
Δεν αξίζει τον κόπο.
Η μονη τους μέριμνα είναι να εχουν το δυνατότερο καλύτερες τιμες και συμφωνίες με τις τράπεζες που συνεργάζονται
Ίσως τελικα να μην πρέπει να ασχολούνται καθόλου με αυτο τα κατάστημα αλλα αυτή την υπηρεσία να την αναλάβουν οι αντιπρόσωποι ( λεω τωρα και έχοντας στο μυαλο μου την εικονα από την τηλεοπτική )
Άλλωστε οι αντιπρόσωποι ως εισαγωγείς εχουν περισσότερη γνώση και μεράκι για το προϊόν που πωλούν από έναν πωλητή των 600-700 ευρω του μήνα και του σχολάω στις τέσσερις.
.<o:p></o:p>
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

<table class="tborder" style="border-top-width: 0px;" align="center" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1" width="100%"><tbody><tr title="Μήνυμα 485049" valign="top"><td class="alt1" align="center" width="125">Βασίλης Χουρμουζιάδης</td> <td class="alt2"> Παράθεση:
<table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset ;"> Αρχικό μήνυμα απο Cinemusic - Ανδρεας
Γιατι στην επαρχια , αλλα και στην Θεσσαλονίκη ακομα που ειναι η δεύτερη μεγαλυρετη σ πληθυσμό πολη , τετοια καταστήματα δεν υπάρχουν.
<o:p></o:p>

</td> </tr> </tbody></table>
Που πιστεύεις ότι οφείλεται αυτό Ανδρέα ?

Περιμένω απαντήσεις και από τους υπόλοιπους..</td> </tr> <tr> <td class="thead" colspan="2"></td></tr></tbody></table>
Στο οτι εκτος της Αθηνας-Ελλαδας ολοι οι αλλοι ειμαστε χωριο.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

Μάλλον γιατι τον κατανωλωτη το μονο που τον νοιάζει είναι αγοράσει στη φθηνότερη τιμή και με τους καλύτερους ορους.....<o:p></o:p>
<o:p> </o:p><o:p></o:p>
Συνεπώς γιατι ένα κατάστημα να επενδύσει σε χρόνο , χώρο και χρήμα ;
Μονο για μια μικρή μερίδα καταναλωτών που την ψάχνουν περισσότερο;
Δεν αξίζει τον κόπο.
<o:p></o:p>
Παρο'ολα αυτα ρε Ανδρεα θα επρεπε να υπαρχει 1 εξειδικευμενο καταστημα για προβολεις.
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

Παρο'ολα αυτα ρε Ανδρεα θα επρεπε να υπαρχει 1 εξειδικευμενο καταστημα για προβολεις.
Με τις γνωσεις, την εμπειρια, το κεφι και ολα τα αλλα...που εχει η ομαδα των βλαμμενων της Σαλονικης....κακως πολυ κακως που δεν εχετε μαζευτει να κανετε το μαγαζι που λειπει απο τη Β.Ελλαδα και που θα παει πολυ καλα σας πληροφορω.
Για σκεφτητε το πιο καλα......
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Aπο που αγοραζετε?

Παρο'ολα αυτα ρε Ανδρεα θα επρεπε να υπαρχει 1 εξειδικευμενο καταστημα για προβολεις.

Βρε χίλιες φορες θα έπρεπε, αλλα δεν πιστεύω πως συμφέρει κανεναν να ασχοληθει.
Η Θεσσαλονίκη με το βαρύγδουπο όνομα είναι πολύ φτωχή για να πληρώσει τέτοια γούστα
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.879
Μηνύματα
2.880.039
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top