AVSite DLP Simulator

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Παρα πολυ καλη δουλεια, συγχαρητηρια.

Να πω ομως την αμαρτια μου? Την πρωτη φορα που ειχα παει στον Αντρεα με "τσεκαρε" για rainbow. με τα λιγα που μου εξηγησε δεν ειδα τιποτε απο αυτα που περιεγραφε. Απο κει και περα ομως δεν εψαξα καθολου τα "συμπτωματα" του rainbow effect. Ειμαι της εντυπωσης οτι τετοια φαινομενα επηρεαζουν και την ψυχολογια, και απο τη στιγμη που ξερεις τι ειναι θα το ψαχνεις και θα το παρατηρεις συνεχεια και θα σε ενοχλεει ιδιαιτερως. Απο τη στιγμη λοιπον που στους 2-3 dlp προβολεις που εχω δει, κανενας δεν μου προκαλεσε ζαλαδες ή κατι παρεμφερες, γιατι να βασανιζομαι?
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Μπράβο Νίκο, εξαιρετική προσπάθεια. Ο σχεδιασμός του αλλά και το γραφικό του περιβάλλον είναι σε πολύ ψηλά επίπεδα.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p> </o:p>
Πρέπει να βρω περισσότερο χρόνο να του αφιερώσω για περαιτέρω αξιολόγηση. Από τη πρώτη μου προσπάθεια πάντως χτες, αναγνώρισε το refresh rate που χρησιμοποιώ στο Τ962, δηλαδή τα 100Hz. Πρέπει μάλλον να δοκιμάσω και με χαμηλότερες αναλύσεις όπως γράφεις και στην τεκμηρίωση, γιατί στην ανάλυση που χρησιμοποιώ συνήθως, δηλ. 1600x1200/100Hz που είναι και η μέγιστη που αντέχει η ενσωματωμένη στο motherboard κάρτα γραφικών μου, από το crosshatch και μετά μου γονατίζει στη κυριολεξία τον υπολογιστή, ειδικά στο text το pc μου σχεδόν παραδίδει το πνεύμα! :pc:
<o:p> </o:p>
Θα κατεβάσω λοιπόν την ανάλυση στα 1024x768 στα οποία το Τ962 ανεβαίνει μέχρι και 160Hz(!) και θα ξαναδοκιμάσω.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εγω θα ηθελα να ακουσω γνωμες-απο παιδια που βλεπουν το RBE σε εναν DLP- για το εαν αλλαζει κατι , αλλαζοντας τις ρυθμισεις(εαν π.χ. βλεπουν λιγοτερο)
 



Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Ετοιμάζω αναβάθμιση η οποία θα είναι πλήρως αξιοποιήσιμη στα 85Ηz, και με ικανοποιητική απόδοση στα 75Hz. Αυτό σημαίνει, ότι πιθανώς να μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα και με οθόνες LCD, κάτι που με την παρούσα έκδοση είναι αδύνατον.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Εγω για αυτο το εχω αφησει για αυριο που θα κατεβασω το CRT απο την ντουλαπα να κανω το τεστ.
Αμα στο ενδιαμεσο εχουμε την καινουργια εκδοση θα το δοκιμασω και στις δυο τεχνολογιες.:bravo:
 

Μηνύματα
7.704
Reaction score
4
Δεν εχω δει ποτε rainbow οποτε δεν ξερω τι πρεπει να δω στο τεστακι για να καταλαβω αν βλεπω η οχι.
Το εβαλα σε ολες τις ταχυτητες κτλ αλλα δεν ειδα κατι που μπορω να ονομασω rainbow. Τουλαχιστον ετσι οπως το φανταζομαι...

Μου φαινεται καπου στο forum υπαρχουν κατι φωτογραφιες που δειχνουν εικονικα πως ειναι το φαινομενο rainbow.
Αν τις βρειτε να τις βαλετε εδω για να καταλαβαινουν οσοι χρησιμοποιουν το προγραμμα αν βλεπουν η οχι αυτο το φαινομενο.
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Ετοιμάζω αναβάθμιση η οποία θα είναι πλήρως αξιοποιήσιμη στα 85Ηz, και με ικανοποιητική απόδοση στα 75Hz. Αυτό σημαίνει, ότι πιθανώς να μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα και με οθόνες LCD, κάτι που με την παρούσα έκδοση είναι αδύνατον.
To zip ενημερώθηκε με τη νέα έκδοση.
 




Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.868
Μηνύματα
2.879.478
Members
37.959
Νεότερο μέλος
Sandofer
Top