KMPlayer - Tips 'n' Tricks


Μηνύματα
280
Reaction score
1
Καλημερα...

Λοιπον ειστε απαραδεκτοι ( :136: ) με εχετε απο τα χαραματα και βγαζω τα ματια μου με ολα τα μυστικα που "μοιραζετε" ... ντροπη σας (πλακιτσα κανω )

Το μεσημερακι μιας και με βαλατε στην "πριζα" , θα κανω κατι δοκιμες και θα εχουμε επικοινωνια...


Καλη συνεχεια και να εχετε ενα ομορφο πρωινο :126:


Βλαση , θα βαλουμε προγραμμα (αν δεν εχεις προβλημα :120: )
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Re: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

Βλαση , θα βαλουμε προγραμμα (αν δεν εχεις προβλημα :120: )[/QUOTE]
Φυσικα...και δεν εχω πατριω τη!!!
 



Μηνύματα
234
Reaction score
2
Μπορει κανεις να χρησιμοποιει ως video decoder τον coreavc και να μπορει μεσω του ffdshow να κανει upscale ta dvd στο kmplayer?
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Πειραματιστικα λιγακι με τις ρυθμησεις και καταφερα να διωξω το tearing με την επιλογη enchanced video rendener χανωντας στην ποιοτητα εικονας...
Υστερα εβαλα την επιλογη VMR9/7 επιλεγοντας να διωρθωνει το tearing,αλλα τιποτα...
Ως video decoder χρησημοποιω τον coreavc pro και ως splitter τον haali.

επεξεργαστη εχω τον intel core 2 duo 6600,καρτα γραφικων την radeon xseries 1950pro kai 2gb ram.

Πειτε καμια ρυθμηση χωρις απολια εικονας και χωρις σπασιματα γιατι ολα τα δοκιμασα και τιποτα...
 

Μηνύματα
567
Reaction score
0
Πειραματιστικα λιγακι με τις ρυθμησεις και καταφερα να διωξω το tearing με την επιλογη enchanced video rendener χανωντας στην ποιοτητα εικονας...
Υστερα εβαλα την επιλογη VMR9/7 επιλεγοντας να διωρθωνει το tearing,αλλα τιποτα...
Ως video decoder χρησημοποιω τον coreavc pro και ως splitter τον haali.

επεξεργαστη εχω τον intel core 2 duo 6600,καρτα γραφικων την radeon xseries 1950pro kai 2gb ram.

Πειτε καμια ρυθμηση χωρις απολια εικονας και χωρις σπασιματα γιατι ολα τα δοκιμασα και τιποτα...
Έχουμε περίπου το ίδιο set up στο PC πλην της κάρτας (8600 gt).

Την καλύτερη εικόνα την παίρνεις χρησιμοποιώντας renderer EVR (Vista έχεις?).

Τα υπόλοιπα, όπως, τα έχεις γράψει. Το tearing δεν το γλυτώνεις, μια θα έχεις, μια δεν θα έχεις. Εξαρτάται, αν ''κλειδώνουν'' καλά οι 2 συσκευές σου ως προς το refresh rate. Το άλλο καρκίνωμα της εικόνας (judder) δεν το γλυτώνεις, επίσης, αν θέλεις να διατηρήσεις την ποιότητα εικόνας που δίνει ο EVR.

Όσον αφορά για το άλλο που ρωτάς, τον Coreavc τον ορίζεις μόνο για υλικό H-264 και για τα MPEG-2 διαλέγεις ffdshow από την καρτέλα preferences.
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
windows xp χρησιμοποιω...Kαλυτερη εικονα περνω με το vmr9/7 αλλα εκτος του tearing που μια εμφανιζεται μια οχι θολωνουν και οι υποτιτλοι.(ενσωματομενοι στην ματροσκα)
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Χρησιμοποιοντας το vmr9 windowed ειναι ολα οκ,εκτος οτι οι υποτιτλοι δεν μπορουν να μπουν πανω στην μαυρη μπαρα.Μηπως ξερει κανεις πως διωρθονεται?
 

Μηνύματα
123
Reaction score
0
Απάντηση: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

Να ρωτήσω και εγώ κάτι όσον αφορά τα screenshots.Έχω το Kmplayer και ανοίγω μέσω του album art και βλέπω το σκληρό μου.Ωραίο περιβάλλον αλλά για screenshots κάθε ταινίας επιλέγει όποια εικόνα θέλει καθώς και ότι όλα είανι χύμα εκεί μέσα.
Θέλω αν ρωτήσω αν γίνεται πρώτον μέσω αυτού του album να βλέπω τους φακέλους του σκληρού μου και δεύτερον όταν ανοίγω ένα φάκελο που περιέχει ταινίες να βλέπω μέσα τα thubnails που έχω ορίσει έγώ με διάφορες εικόνες.Αν δε γίνεται με το kmplayer μπορεί να το κάνει κάποιος άλλος player?
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Πως μπορω να ρυθμισω τον coreavc να κανει encode τις ματροσκες wvc1 στον Kmplayer?Εχω δοκιμασει τα παντα τον εχω επιλεξει αποκλιστικα για avc1 αλλα τιποτα παντα το encode στα wvc1 γινεται με τον WMVIDEO DECODER DMO...
 

Μηνύματα
1.825
Reaction score
350
Απάντηση: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

χχμμμ...προβληματάκι...έβαλα την 1435 και για έναν περίεργο λόγο όταν βλέπω τηλεόραση (open WDM), όλα τα κανάλια είναι ασπρόμαυρα...καμιά ιδέα τι κάνω λάθος..??
edit: άκυρο...με ένα restart συνήλθε...αφού έβγαλα 1 ώρα τα μάτια μου να δω τι στο καλό είχα κάνει λάθος...:)
 

Μηνύματα
23
Reaction score
0
Καλησπερα! Μηπως ξερει καποιος πως ενεργοποιηται η ρυθμιση της εικονας στο Control Box ? οταν ανοιγω ρυθμισεις αντιθεσης-φωτεινοτητας-χρωματος, οσο και να μετακοινω τα ρυθμιστικα δεν αλλαζει τιποτα ???
 

Μηνύματα
147
Reaction score
0
οταν βλεπω ταινιες 1080p ο ηχος προηγειται της εικονας,και παροτι
βαζω καθυστερηση -500msec δεν αλλαζει με τιποτα(AC3 filter).
στα 720p δεν υπαρχει κανενα προβλημα συχρονισμου με ολες τις ταινιες.
ο WDTV Player τις ταινιες αυτες (1080p) τις αναπαραγει χωρις προβλημα.
δοκιμασα και αλλους players χωρις αποτελεσμα(vlc,media player,gom..)
Τελικα φταιει ο φορητος μου (intel core2 duo 1.86ghz 4GBRAM- ati mobility radeon HD 2400 256MB DDR2) ή κατι αλλο?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Re: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

οταν βλεπω ταινιες 1080p ο ηχος προηγειται της εικονας,και παροτι
βαζω καθυστερηση -500msec δεν αλλαζει με τιποτα(AC3 filter).
στα 720p δεν υπαρχει κανενα προβλημα συχρονισμου με ολες τις ταινιες.
ο WDTV Player τις ταινιες αυτες (1080p) τις αναπαραγει χωρις προβλημα.
δοκιμασα και αλλους players χωρις αποτελεσμα(vlc,media player,gom..)
Τελικα φταιει ο φορητος μου (intel core2 duo 1.86ghz 4GBRAM- ati mobility radeon HD 2400 256MB DDR2) ή κατι αλλο?

Δυστυχως λεβεντη μου φταει ο επεξεργαστης σου.
Για κανε μια δοκιμη και βαλε το reclock και απο το μενου του ΚΜ βαλλε αυτο ως Audio renderer μηπως αλλαξει κατι.
 

Μηνύματα
147
Reaction score
0
.....Δυστυχως λεβεντη μου φταει ο επεξεργαστης σου....


από τι πάσχει γιατρέ μου?
 

Μηνύματα
567
Reaction score
0
.....Δυστυχως λεβεντη μου φταει ο επεξεργαστης σου....


από τι πάσχει γιατρέ μου?
Θέλει ''άλογα''. Ένας διπύρηνος χρονισμένος από 2.1 GHz και πάνω, θα στα τρέχει νερό αυτά τα κλιπάκια.
 

Μηνύματα
463
Reaction score
32
Απάντηση: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

Μπραβο παιδια, μιλαμε πεταει το προγραμμα με τις ρυθμισεις αυτες.... Το απολυτο player μεχρι τωρα δηλαδη;
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.736
Reaction score
7.528
Απάντηση: Re: KMPlayer - Tips 'n' Tricks

.....Δυστυχως λεβεντη μου φταει ο επεξεργαστης σου....


από τι πάσχει γιατρέ μου?
Θελει μουλαρια παλλικαρι μου......περα της πλακας ειλικρινα δεν ειναι αρκετος ο επεξεργαστης σου για τα αρχεια αυτα!!!!!!!
Βλεπεις αυτα τα ρημαδιασμενα για να παιξουν σωστα και ειδικα τα bluray χρειαζοντε ικανη επεξεργαστικη δυναμη και οπως ειπε και ο φιλος ο Willaras και κατα την γνωμη μου θες επεξεργαστη απο 2,1 και πανω.......κωλοεξοδα....αι σιχτηρ!!!!!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.758
Μηνύματα
2.874.954
Members
37.946
Νεότερο μέλος
evans1831
Top