Netflix

jag

Μηνύματα
9.344
Reaction score
27.701
καμμια δυνατη σειρα μιας σεζον παιζει? βαριεμαι τις πολλες σεζον...εβαλα αυτο το ozark αλλα δεν μπορεσα να δω πανω απο 8-9 επεισοδια...
Miα από τα ίδια, μόνο μια σεζόν παλεύω. Έχει τόσες... δε βρίσκεις τπτ;
 



Μηνύματα
2.416
Reaction score
3.649
Τι περιμένατε?
Το Netflix έμαθε τον κόσμο να καταναλώνει σειρές με το binge και όχι να της παρακολουθεί.

Βγαίνει η σειρά, τη βλέπει ο άλλος σε 2 βράδια και μετά αρχίζει την γκρίνια..
 

Μηνύματα
27.349
Reaction score
25.381
Τι περιμένατε?
Το Netflix έμαθε τον κόσμο να καταναλώνει σειρές με το binge και όχι να της παρακολουθεί.

Βγαίνει η σειρά, τη βλέπει ο άλλος σε 2 βράδια και μετά αρχίζει την γκρίνια..
Ενα δίκιο το έχεις.
 

gid

Μηνύματα
7.454
Reaction score
8.678
καμμια δυνατη σειρα μιας σεζον παιζει? βαριεμαι τις πολλες σεζον...εβαλα αυτο το ozark αλλα δεν μπορεσα να δω πανω απο 8-9 επεισοδια...
Κι αν η σειρά της μιας σεζόν έχει 10-12 επεισόδια; Θα καταφέρεις να τη δεις;;;

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου πραγματικά... Αν η σειρά είναι καλή, εύχομαι να έχει πολλές σεζόν. Αν δεν είναι, σταματώ στα 2 επεισόδια το πολύ....

Μήπως οι σειρές απλά δεν είναι για σένα; Μήπως είσαι της ταινίας πιο πολύ;
 

Μηνύματα
27.349
Reaction score
25.381
Εχει πολύ καλές σειρές που δεν γνωρίζω αν έχετε παρακολουθήσει .
Οπως Πάρε τον ΣΟΛ , το οποίο είναι το prequel του braking bad. Εξαιρετικά αμφότερα .
Οπως και το Lucifer . Οπως και το suits .
 

TGD

Μηνύματα
7.266
Reaction score
7.283
Εμένα δεν μου αρέσουν οι σειρες. Αλλά δεν μπορώ και δύο ώρες ταινια. Τα αυτοτελή επεισόδια είναι του γούστου μου.
Το γιαπωνέζικο που ανέφερα το βλέπω πολύ αργά, ένα επεισόδιο τον μήνα και είναι κανονική σειρα. Τα πολωνεζικο το είδαμε οικογενειακα ένα την εβδομάδα, και κάθε επεισόδιο ήταν σχεδόν ανεξάρτητη ιστορία. Ένα άλλο ιταλικό τα Χριστούγεννα το είδα με τη γυναίκα μου σε 10 μέρες -κι αυτό κανονικη σειρα.
 

blackhill66

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
351
Reaction score
256
Κι αν η σειρά της μιας σεζόν έχει 10-12 επεισόδια; Θα καταφέρεις να τη δεις;;;

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου πραγματικά... Αν η σειρά είναι καλή, εύχομαι να έχει πολλές σεζόν. Αν δεν είναι, σταματώ στα 2 επεισόδια το πολύ....

Μήπως οι σειρές απλά δεν είναι για σένα; Μήπως είσαι της ταινίας πιο πολύ;
μπα οχι αν ειναι καλη τη βλεπω οπως ειδα braking bad-sol-narcos και κανα δυο αλλες παλιοτερα
 

D

Deleted member 50795

Guest
Τη μόνη σειρά που κατάφερα και είδα ολόκληρη ήταν το CHAOS..:geek:
(και το Narcos και Escobar ..)
όλες οι άλλες ακόμα περιμένουν , όπως και καμία 30αρια ταινίες..:biggrin:
αα..τώρα θυμήθηκα και τον Κατασκοπο και το Angel.
 
Last edited by a moderator:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.611
Reaction score
37.997
οι περισσοτερες σειρες ειναι για καταναλωση, σπανια καταφερνουν καμμια πραγματικα αξιολογη οπως stanger things και you.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.531
Reaction score
5.730
οι περισσοτερες σειρες ειναι για καταναλωση, σπανια καταφερνουν καμμια πραγματικα αξιολογη οπως stanger things και you.
Δεν είναι και λίγες οι καλές τους, αλλά ναι, σε γενικές γραμμές είναι στην καλύτερη επιεικώς μέτριες, και οι περισσότερες για "binge watching" χάζι στην δίπλα οθόνη όσο κάνεις δουλειά, ακούγοντας κυρίως :D

Stranger Things, You, The Sinner, MindHunter, Lupin, The Queen's Gambit, The 100 (εντάξει, στις τελευταίες 2 σεζόν το ψιλοπήδηξαν, αλλά γενικά ήταν πολύ καλή σειρά), Sex Education, Dark, Snowpiercer, Squid Game, Cobra Kai, How to Get Away with Murder, Suits, Peaky Blinders, Maid, 13 Reasons Why, Ozark, The Walking Dead, The Night Agent, Wednesday είναι φίνες σειρές.

Και 2-3 ισπανικές ήταν ωραίες, που μου ξεφεύγουν τώρα τα ονόματα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.611
Reaction score
37.997
... το ιδιο λεμε, απλα ειμαι πιο "φειδωλος" στην βαθμολογια μου 8-)
(κατα βαση αναφερομαι στις σειρες παραγωγης του νετφρικς)
προφανως οταν δεν παλευω να βαλω μουσικη - τις βλεπω μονορουφι...
τωρα δεν με συγκινει καμμια 8-)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.006
ΠΡΟΣΟΧΗ: Προσπάθεια phishing μέσω κινητού

Η πρώτη προσπάθεια έγινε με μήνυμα όπου εμφανιζόταν ο αριθμός

Screenshot_20230617_121045_Messages.jpg


η σελίδα όμως έβγαζε προειδοποίηση phishing.



Η δεύτερη όμως ήταν πολύ καλύτερα οργανωμένη. Ο αποστολέας εμφανιζόταν ως Netflix, έλεγε στα αγγλικά ότι δεν ολοκληρώθηκε η μηνιαία πληρωμή και παρέπεμπε στο https://reactivate-netflix.com

Πατώντας στο link από κινητό εμφανιζόταν σελίδα ολόιδια με του Netflix! Ζητούσε όμως κωδικούς.

Η ίδια σελίδα από pc έβγαζε προειδοποίηση για σελίδα phishing.

Δυστυχώς διέγραψα το μήνυμα πριν βγάλω screenshot.

Ο λόγος που το ψιλιάστηκα ήταν γιατί είχα πληρώσει τον λογαριασμό πριν 1 εβδομάδα.

Μεγάλη προσοχή λοιπόν στα μηνύματα στο κινητό.


Edit: η σελίδα https://reactivate-netflix.com δεν παραπέμπει πουθενά τώρα. Έκανα αναφορά στο Netflix με mail στο [email protected] και προφανώς την κατέβασαν.
 


Μηνύματα
6.692
Reaction score
5.219
Και ένα αυτοτελές επεισόδιο μεγάλο είναι.

Και το ψάξιμο τι θα δω στο Netflix πολύ είναι.

Ένα δεκάλεπτο review στο youtube στον προβολέα όσο για να φάω το φρουτάκι μου και φτάνει για να με πάρει ο ύπνος στο 5λεπτο :)

Περισσότερες ώρες έχει κάψει ο προβολέας όσο κοιμάμαι παρά όσο έχω παρακολουθήσει κάτι.
 

Μηνύματα
13.654
Reaction score
6.621
Tο μεγάλης διάρκειας ψάξιμο στο Netflix δεν συμβαίνει γιατί έχει πολλές επιλογές,αλλά επειδή έχει πολλές μέτριες επιλογές.......προσωπικά το κόβω για τον Αύγουστο και βλέπουμε για μετά.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.228
Reaction score
11.517
Έκανα είσοδο στην πλατφορμα χθες και μου ζήτησε επιβεβαίωση συσκευών:oops:
Μου έστειλαν email μετά ότι το σπιτι Netflix επιβεβαιώθηκε.
Εχω το πακέτο με τους 4 λογαριασμούς και τους 2 τους εχω δώσει στο μεγάλο μου γιο και στην ανιψιά μου.
Να υποθέσω ότι σύντομα δεν Θα έχουν πρόσβαση;
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.824
Έκανα είσοδο στην πλατφορμα χθες και μου ζήτησε επιβεβαίωση συσκευών:oops:
Μου έστειλαν email μετά ότι το σπιτι Netflix επιβεβαιώθηκε.
Εχω το πακέτο με τους 4 λογαριασμούς και τους 2 τους εχω δώσει στο μεγάλο μου γιο και στην ανιψιά μου.
Να υποθέσω ότι σύντομα δεν Θα έχουν πρόσβαση;
Το ιδιο και σε μενα, εχω δωσει κωδικο στον κολλητο, νεχρι στιγμης βλεπει κανονκα αλλα πριβλεπω οχι για πολυ.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.509
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top